Muuta Mika venäjälle jos niin korpeaa.
Mika Sormunen ei ilahtunut kuultuaan Niiralan rajanylityspaikan sulkemisesta: "Orpolle terveisiä, että ihan hullun hommaa tämä on"
https://www.karjalainen.fi/maakunta/zzv2rj1pl8
Kotiryssä ei ilahtunut
20
387
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä esimerkki siitä, ettei kannata antaa haastatteluja karjalaiselle ainakaan omalla nimellä ja kuvalla. Heti ovat anonyymit korppikotkat kimpussa.
- Anonyymi
Hullun hommaa on pikemminkin hakea bensaa raakaa sotaa käyvältä ja suomelle vihamieliseltä venäjältä ja näin rahoittaa putinin sotaa.
Hallituksen touhut on nyt ihan oikeita ja pyrkivät vain suomen ja suomalaisten turvallisuuden varmistamiseen.
Olisi punaviherhallitukselta jäänyt rajat sulkematta kun vihreät olisi piipittäneet kaiken maailman sopimuksista ja ihmisoikeuksista.
Nytkin viheryliopistojen hömppäprofessorit ovat huolissaan että tänne tunkevat paleltuvat leiriinsä rajojen väliin.
Kukas se sinne käskee leiriin tulemaan, ihan oma valinta. - Anonyymi
Jos kävisinkin venäjällä tankkaamassa niin en ainakaan ilkeäisi sillä kenellekään kehua.
- Anonyymi
Onko kellään oikeasti niin paljon ajoja että pitää ruski bensaa hakea.Pelkkää joutavaa ajelua edestakaisin.Suurin osa on jotain turhia pörrääjiä kun ei muuta tekemistä.Jättäkää se auto joskus rauhaan vaikka maksatte kalliita osareita mutta itsepä olette sosiaalisen paineen pelossa niitä hommanneet.
- Anonyymi
Taisipa olla kremlillekin yllätys että suomi kykeni noin koviin toimiin.
Ihan hyvä näyttää ettei täällä enää sinne päin nöyristellä, eikä suomea niin vain pompoteta. Pienestäkin syystä kaikki loputkin rajanylityspaikat vaan kiinni, mitä asiaa meillä sinne olisi? Jos joku sitä maata niin kovin rakastaa, niin tässä on vielä 9 tuntia aikaa mennä sinne onnelaan.- Anonyymi
Niirala menee kiinni jo klo 20:00. Kiirettä alkaa pitää venäjää halajavilla.
- Anonyymi
Hallitus ei uskalla kuin Venäjälle näyttää, josta ei muutenkaan tule kuin murusia.Toisin kuin vaikka Puola joka näyttää keskisormea kaikkialta tuleville.
Tekopyhää piipertämistä sanon minä.
- Anonyymi
Kyllä suomalaisella pitäisi olla sen verran kansallisylpeyttä ja isänmaallista selkärankaa ettei tässä venäjän itse aiheuttamassa maailmantilanteessa menisi venäjälle tankkaamaan, eikä muutenkaan ostopäätöksillään tukisi venäjää.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Tosin ”tankilla” käydään ihan muusta syytä kuin halvan polttoaineen takia.
Mistä muualtakaan nämä reppanat halvalla saisivat.
Ilmaiseksi eivät ole koskaan ”sitä” saaneet. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa mieltä. Tosin ”tankilla” käydään ihan muusta syytä kuin halvan polttoaineen takia.
Mistä muualtakaan nämä reppanat halvalla saisivat.
Ilmaiseksi eivät ole koskaan ”sitä” saaneet.Nekin rahat mieluummin suomen thaikkuloihin.
- Anonyymi
Bensa on montakertaa tekosyy,Irina 500e burana400.seuraavana päivänä
- Anonyymi
On halapoo tuo pensamatkailu.Oheistuotteena pussit tyhjäksi ni pankopoikien ei tarvii lapasta käyttää.
- Anonyymi
Suomen naiset ei ne turjakkeet pelkkää pensaa hae.Kun kotona eivät saa riittävästi hakevat pesän mistä sen helpoimmin turjake löytää .
- Anonyymi
Toivottavasti tuovat tappavat tuliaiset.
Sääliöt.
Kukaan ei koske kepilläkään noita turjakkeita. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivottavasti tuovat tappavat tuliaiset.
Sääliöt.
Kukaan ei koske kepilläkään noita turjakkeita.Paitsi tautinen.... ihqu, sulotar rajan toisella puolen.
- Anonyymi
Siinä kun Mikan kotitalon ja ruosteisen volkkarin ylitse vetää Venäläinen tankki voi miettiä tankkaamisen järkevyyttä.
- Anonyymi
Näitä maanpettureita on paljon.
Mitenkäs kävi aikaisemmin?
Tulikos äiteetä ikävä leireillä? - Anonyymi
Minua kyllä ilettäs ihan omalla naamavärkillä näyttee, että niin köyhä oon, että pittää nuapurilta melekein lainata menovettä tai renkaita menopelliin.
No meitä on monneen junnaan, ja toivotaan, että vaikka se paskapensa jättäs nää rajan toiselle puolelle. Ehkä oisi mukavampaa siellä. Mittee sitä turhoo reissoomaan ja näin rasittamaan ilimastoo.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331250En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.58894Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688- 19686
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679