Tervetuloa Reklamaatioapu Suomi- sivulle.
Sivuston ensisijainen tarkoitus on parantaa yritysten reklamaatioprosesseja ja ennaltaehkäistä riitatapauksia, kun reklamaatiot ja ongelmatapaukset tuodaan nopeasti esille ja näin ollen kuluttajille saadaan luotettavampaa ja laadukkaampaa palvelua.
Sivun tarkoituksena on myös lisätä läpinäkyvyyttä ja nopeuttaa tiedon jakamista, jotta ongelmatapauksiin pystytään reagoimaan nopeammin ja kuluttajat pystyvät minimoimaan tai jopa välttämään riskit.
Tähän tarvitaan yhteistyötä ja ihmisiä, joten suosittelethan sivustoa ja sivustolla olevia ryhmiä. Pidetään myös me kuluttajina huoli siitä, että tieto sivustolla ja ryhmissä pysyy totuudenmukaisena, siistinä ja laadukkaana.
Muutama vinkki:
1. Ryhmät toimialakohtaisesti löytyvät sivun “ryhmät”- osiosta. Ryhmiä luodaan sitä mukaa lisää, kun sille on tarvetta.
2. Ryhmien sisältä löytyy “Oppaat”- osio johon tullaan kiinnittämään julkaisuja niihin kuuluvien kategorioiden alle, niin “tietyn yrityksen reklamaatiot ja ongelmat ” on löydettävissä helposti saman katon alta.
Ideat, kehitysehdotukset, palaute jne. ovat tervetullutta!
Tällä hetkellä ( 16.11.2023) ryhmiä on seuraavista kategorioista:
- Sähköyhtiöt
- Verkkokaupat
- Kodintekniikkaliikkeet
- Vähittäiskauppaketjut
- Autoliikkeet
- Rakennus- ja remontointiliikkeet
- Sosiaali- ja terveysministeriö
https://www.facebook.com/profile.php?id=61553731611862
Sivusto on yksityisen luoma ja tarpeesta kehitetty.
Reklamaatioapu Suomi, kuluttajan ääni kuuluvi
1
105
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1411765- 401668
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa631420- 681305
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2101167Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2791113- 701093
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää19968- 74955
Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106898