Naiset aiheuttaa

Jos lukee sanomalehtiä niin voi todeta, että viimeaikoina nelostiellä tapahtuneet onnettomuudet ovat lähes kaikki naisten aiheuttamia. Maanantainakin Jyväskylän pohjoispuolella tukkaa laittaissa auto valui oikeelle melkeen ojaan ja siitä sitte korjausliikkeellä tien yli vasemmalle. Ja monta kertaa ympäri, onneksi ei osunut vastaantulijaan; kaksi naarasta autossa... tai nyt kai sairaalassa..
111169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sen sijaan pölynimuri, silitysrauta ja tiskiharja sopivat kuin nenä päähän.

Äänestä
  • on vain pyöreä tanko, ja kyllä kaikenlaiset tangot naisen käteen sopivat...

    Äänestä

Jos ne oli niitä naiskiintiöläisiä.
Kiintiö=tasonlasku

Äänestä
  • Jos tänne kirjoittavat nimimerkit siirtyisivät käyttämään julkisia.

    Äänestä

Vielä pahempia vaaratilanteiden/onnettomuuksien aiheuttajia ovat akkamaiset miehet. Esim. tuninkipuppelit ja sellaset hinttarimaiset myyntimiehet(pukeutuvat pukuun ja kävellä sipsuttavat). Etovia sellaset pyllynpyörittäjät.

Äänestä

Homopoikien panettelua.
Kun ei ymmärrä naisia niin ei ymmärrä.
Jos olisitte normaaleja, hankkisitte naisen, istuisitte auton kyytiin ja opettelisitte sivusta, miten autoa ajetaan.

Äänestä

tuo syy onnettomuuteen,vaikka kokonaisuutena ei kylläkään naurata!!!

Se on kuulkaas pojat sellanen juttu,että ei tuo auton kanssa pärjääminen ole sukupuolesta kiinni,vaan siitä,mitä siellä korvien välissä on ja toisaalta,paljonko kilometrejä on takana.

Olen täysin miesvaltaisella alalla,kuten varmasti jokainen asian tajuaa nimimerkistä, mutta ainakaan omat kollegat eivät ole meitä naisrahtareita haukkumaan alkaneet tai kuten yksi kirjoitti,käskenyt kotiin imurin ja tiskiharjan varteen palaamaan. Päinvastoin.

Koitetaas nyt vaan suvaita itse kukin toisiamme tien päällä .... tosin ei ole kyllä auton ratissa tukan laitto paras mahdollinen paikka,siitä olen kyllä kanssasi ihan samaa mieltä. Järjen käyttö itse kullakin sallittua,ettenkö sanoisi peräti toivottavaa.

Äänestä
  • Meinaan motoriikka ei ole naisella yhtä hyvä kuin miehellä. Samoin silmä-käsi koordinaatiokyky. Että näin.

    Äänestä

Olen kiinnittänyt samaan asiaan huomioni. Nykyään järjestään kolarien aiheuttajat on naisia nelostiellä. Tilastot kertovat karua kieltä, kun vielä suhteuttaa onnettomuudet naiskuskien määrään. Lisäkilpi "ei naisille" olisi hyvä kiinnittää E75-merkin alle.

Äänestä

Ei naisille pitäisi autoa antaa. Istuin viimeviikolla naiseni kyydissä ja hän alkoi kaivaa kännykkää taskusta vain nähdäkseen mitä kello on. vaikka kojelaudalla on digitaali kello isoin numeroin. oltiin siinä hetken aikaa vastaan tulevien kaistalla. että silleen.

Äänestä

ei taida mikään järjen jättiläinen olla. Turha siitä on muita syytellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nelostien kolarit kirjoitti:

Jos lukee sanomalehtiä niin voi todeta, että viimeaikoina nelostiellä tapahtuneet onnettomuudet ovat lähes kaikki naisten aiheuttamia. Maanantainakin Jyväskylän pohjoispuolella tukkaa laittaissa auto valui oikeelle melkeen ojaan ja siitä sitte korjausliikkeellä tien yli vasemmalle. Ja monta kertaa ympäri, onneksi ei osunut vastaantulijaan; kaksi naarasta autossa... tai nyt kai sairaalassa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu