Kertokaa ikävä palstalaiset

Millä keinoin olette voittaneet ikävän.
20390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Tai miten pääsee pakeista toipumaan.
Jossain luki että välttele näkemistä

Äänestä


  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    1 pidä kiinni itsekunnioituksesta
    2 pysy erossa sosiaalisesta mediasta
    3 pidä itsesi kiireisenä
    4 lähde hetkeksi muualle
    5 tuhoa hänestä muistuttavat tavarat

    Tää on hyvä lista
    Lisäisin vaan yhden asian siihen :

    Päätä tehdä tai ajatella muuta kun
    Ikävän kohde tulee mieleesi

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Tää on hyvä lista
    Lisäisin vaan yhden asian siihen :

    Päätä tehdä tai ajatella muuta kun
    Ikävän kohde tulee mieleesi

    Tuhoa hänestä muistuttavat tavarat
    Tuo on parhain

    Äänestä

En kai tässä olisi jos olisin voittanut. Aika auttaa tuskin muu jos oikeasti on tunteita eikä jotain palstaleikkiä.

Äänestä
  • En tiedä kuka ja kenelle, on ihan oikeita tunteita, ei mitään leikkiä.
    Ei varmaan olla toistemme osalliset, mutta tästä varmaan, ehkä lukee.
    Tai tuskin kuitenkaan, koska palstaleikkiä.

    Äänestä

Lähtemällä TÖIHIN ja sitä sullekin akka voi lämpimästi suositella.

Äänestä
  • Miksi hoet tätä kaikkialle kuten mieheksiIuulija omaa mantraansa? Oletko vasta sairastunut? Sivusta

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Miksi hoet tätä kaikkialle kuten mieheksiIuulija omaa mantraansa? Oletko vasta sairastunut? Sivusta

    Yhtä pöpejä olette molemmat- sinä sekä tuo, joka luulee vastaavansa jatkuvasti jollekin tietylle ja sinä naisena esiintyvä

    Äänestä

  • Onko sulla sun duunit lankulla kun projisoit tätä tänne koko ajan?

    Äänestä

Minulle ei ole koskaan tapahtunut niin että olisi ollut tarvetta muistella ketään. Yksi lyhyt suhde nuoruudessa ja kauan kestänyt parisuhde, joka saatettiin loppuun minun aloitteestani!

Äänestä
  • Toivottavasti löydät uuden

    Äänestä

No tietysti ajatus ja tosi asia siitä ettei saanut vastakaikua. En ikävöi enää koska olen asian kanssa sujut ja en edes tuntenut hyvin sitä ihmistä, mutta tottakai hän on menneisyyden ajatusten yksi monista ihmisistä ja sellainen joka on ollut ajatuksen tasolla.

Äänestä

Minkä ikävän?

Äänestä
  • Olet ikäväpalstalla. Täällä ihmiset ikävöivät toista.

    Äänestä

Ei ikävää voi tempuilla niin vain voittaa. Sydäntä ei pysty raapimaan.

Äänestä

En ole voittanut. Vain hänellä on valta lopettaa ikäväni. Joko hyvässä tai pahassa mielessä.

Äänestä

Mulla vaan nää vanhat konstit alkoholi ja sitten psyykelääkkeet. Pitää tietenkin olla tarkkana näissä annostelu suhteissa.

Äänestä

Ikävä on haalentunut ajan myötä, kun ei vaan voi nähdä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Millä keinoin olette voittaneet ikävän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu