Huutonet.com on ruvennut valitsemaan ketä siellä saa myydä mitäkin ja säännöt ovat jo melko naurettavia.
Myytävien myyntikohteiden ilmoituksia kirjoitetaan tyrkyttävästi isolla kirjaimella ja huutomerkillä kehutaan tuotteiden alkuperäisiä hintoja ja tyrkytetään ostamaan tuotteita jopa kalliimmalla kuin uusi. Miksi kukaan maksaisi 500 €:n peräkärrystä uutena kaupasta 800 € huutonetissä ja on myös todella tyhmää että pienessä halvoissa kohteissa minimikorotus on esimerkiksi 20 tai 25 € sekä postikulut 30 euroa kaupan päälle tai jopa nouto 30 € näin 20 euron sukkapaketille tulee hintaa äkkiä 70 €.
Tämä huutokauppa ei ole mikään huutokauppa vain, taas yksi onneton tapa yrittää myydä ihmisille hirveällä hälinällä turhaa tavaraa. Suosikaa perinteisimpiä huutokauppoja ei mezzoforten huutonet.com ia.
Huutonet valitsee myyjänsä sekä vääristää myytävää tuotetta
4
666
Vastaukset
- Anonyymi
Myöskään varoituksia huijareista ei tarkasteta tarpeeksi nopeaa ja hyvin. Itsekkin vasta ilmoitin yhden ja ei tapahtunut mitään, kunnes "myyjä" ensimmäinen kaupan jälkeen joutui käyttökieltoon. Selvä huijari oli mutta silti joku menetti rahaa.
- Anonyymi
Ottakaa huomioon kaikki nykyään maksaa mitään ei saa ilmaiseksi.
Jatketaan matkaa. - Anonyymi
"Suomi on vapaa maa"- asenteella Huuto.net antaa selkeästi kiusantekijöiden ja haittahuutajien mellastaa puuttumatta näihin.
Palautteista päätellen on kyllä valmis makselemaan takaisin jo myyjältä perittyjä provikoita toteutumatta jääneestä myynnistä, muttei puutu näihin jopa vuosikausia negatiivisia palautteita keränneisiin huutajiin. Palautehistoriat ulottuvat toisinaan vuosikymmenen taaksepäin.
Sana kiertää, että ylläpidon poistamakin hupihuuto jää kuitenkin johonkin huutiksen myyntitilastoon mahdollisesti verottajan mielenkiintoa herättämään.
Jos olisin yrittäjä, en uskaltaisi toimia tuolla myyntialustalla. - Anonyymi
Mitäs olette huutamassa. Ostakaa kaupasta. Ai niin mutta kun ette pilalle sosialisoituina halua maksaa mistään mitään.
Kommunismi on sairaus. Ihan kuin Saabismi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873647
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1881436- 771387
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401080Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.322999- 45907
- 96879
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os79874Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en125852