Huutonet.com on ruvennut valitsemaan ketä siellä saa myydä mitäkin ja säännöt ovat jo melko naurettavia.
Myytävien myyntikohteiden ilmoituksia kirjoitetaan tyrkyttävästi isolla kirjaimella ja huutomerkillä kehutaan tuotteiden alkuperäisiä hintoja ja tyrkytetään ostamaan tuotteita jopa kalliimmalla kuin uusi. Miksi kukaan maksaisi 500 €:n peräkärrystä uutena kaupasta 800 € huutonetissä ja on myös todella tyhmää että pienessä halvoissa kohteissa minimikorotus on esimerkiksi 20 tai 25 € sekä postikulut 30 euroa kaupan päälle tai jopa nouto 30 € näin 20 euron sukkapaketille tulee hintaa äkkiä 70 €.
Tämä huutokauppa ei ole mikään huutokauppa vain, taas yksi onneton tapa yrittää myydä ihmisille hirveällä hälinällä turhaa tavaraa. Suosikaa perinteisimpiä huutokauppoja ei mezzoforten huutonet.com ia.
Huutonet valitsee myyjänsä sekä vääristää myytävää tuotetta
4
362
Vastaukset
- Anonyymi
Myöskään varoituksia huijareista ei tarkasteta tarpeeksi nopeaa ja hyvin. Itsekkin vasta ilmoitin yhden ja ei tapahtunut mitään, kunnes "myyjä" ensimmäinen kaupan jälkeen joutui käyttökieltoon. Selvä huijari oli mutta silti joku menetti rahaa.
- Anonyymi
Ottakaa huomioon kaikki nykyään maksaa mitään ei saa ilmaiseksi.
Jatketaan matkaa. - Anonyymi
"Suomi on vapaa maa"- asenteella Huuto.net antaa selkeästi kiusantekijöiden ja haittahuutajien mellastaa puuttumatta näihin.
Palautteista päätellen on kyllä valmis makselemaan takaisin jo myyjältä perittyjä provikoita toteutumatta jääneestä myynnistä, muttei puutu näihin jopa vuosikausia negatiivisia palautteita keränneisiin huutajiin. Palautehistoriat ulottuvat toisinaan vuosikymmenen taaksepäin.
Sana kiertää, että ylläpidon poistamakin hupihuuto jää kuitenkin johonkin huutiksen myyntitilastoon mahdollisesti verottajan mielenkiintoa herättämään.
Jos olisin yrittäjä, en uskaltaisi toimia tuolla myyntialustalla. - Anonyymi
Mitäs olette huutamassa. Ostakaa kaupasta. Ai niin mutta kun ette pilalle sosialisoituina halua maksaa mistään mitään.
Kommunismi on sairaus. Ihan kuin Saabismi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä392155Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi1941735- 941411
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1421219- 1151128
PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1351060Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://251010- 74970
- 70904
- 250886