Huutonet.com on ruvennut valitsemaan ketä siellä saa myydä mitäkin ja säännöt ovat jo melko naurettavia.
Myytävien myyntikohteiden ilmoituksia kirjoitetaan tyrkyttävästi isolla kirjaimella ja huutomerkillä kehutaan tuotteiden alkuperäisiä hintoja ja tyrkytetään ostamaan tuotteita jopa kalliimmalla kuin uusi. Miksi kukaan maksaisi 500 €:n peräkärrystä uutena kaupasta 800 € huutonetissä ja on myös todella tyhmää että pienessä halvoissa kohteissa minimikorotus on esimerkiksi 20 tai 25 € sekä postikulut 30 euroa kaupan päälle tai jopa nouto 30 € näin 20 euron sukkapaketille tulee hintaa äkkiä 70 €.
Tämä huutokauppa ei ole mikään huutokauppa vain, taas yksi onneton tapa yrittää myydä ihmisille hirveällä hälinällä turhaa tavaraa. Suosikaa perinteisimpiä huutokauppoja ei mezzoforten huutonet.com ia.
Huutonet valitsee myyjänsä sekä vääristää myytävää tuotetta
4
581
Vastaukset
- Anonyymi
Myöskään varoituksia huijareista ei tarkasteta tarpeeksi nopeaa ja hyvin. Itsekkin vasta ilmoitin yhden ja ei tapahtunut mitään, kunnes "myyjä" ensimmäinen kaupan jälkeen joutui käyttökieltoon. Selvä huijari oli mutta silti joku menetti rahaa.
- Anonyymi
Ottakaa huomioon kaikki nykyään maksaa mitään ei saa ilmaiseksi.
Jatketaan matkaa. - Anonyymi
"Suomi on vapaa maa"- asenteella Huuto.net antaa selkeästi kiusantekijöiden ja haittahuutajien mellastaa puuttumatta näihin.
Palautteista päätellen on kyllä valmis makselemaan takaisin jo myyjältä perittyjä provikoita toteutumatta jääneestä myynnistä, muttei puutu näihin jopa vuosikausia negatiivisia palautteita keränneisiin huutajiin. Palautehistoriat ulottuvat toisinaan vuosikymmenen taaksepäin.
Sana kiertää, että ylläpidon poistamakin hupihuuto jää kuitenkin johonkin huutiksen myyntitilastoon mahdollisesti verottajan mielenkiintoa herättämään.
Jos olisin yrittäjä, en uskaltaisi toimia tuolla myyntialustalla. - Anonyymi
Mitäs olette huutamassa. Ostakaa kaupasta. Ai niin mutta kun ette pilalle sosialisoituina halua maksaa mistään mitään.
Kommunismi on sairaus. Ihan kuin Saabismi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1533430Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk842976Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva602450Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro412340Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?532260Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1152235Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,172217Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1512149Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121566Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville291543