Ei ole omaa rauhaa sen jälkeen ja rahaa alkaa menemään kun akka vaatii, osta sitä ja tätä.
Ja sitten ajan myötä alkaa nalkutus ja pinnat kiristyy molemmilla.
Miettikää mikä hirveä taakka parisuhde on
13
661
Vastaukset
- Anonyymi
Parempi ku vetää hanskaan vaan
- Anonyymi
Ei parisuhteeseen seksin tähden mennä.
Seksiä saa mistä ja milloin tahansa, mutta hyvää kumppania ei välttämättä löydä koskaan.
Kumppanuus on oma valinta, sitoutuminen ei ole järkevä valinta. Vapaus on.
- Anonyymi
Entä jos akalla on hilloo?
- Anonyymi
Köyhät itkee ku ei oo rahaa. Menisit töihi ja lopeta valittamine
- Anonyymi
Töistäkö raha asiat paranee?
- Anonyymi
No töiatähän sitä saa, itekki tienaan kk vajaat 9800e. Nii on muijalla hyvä olla ku pystyy ostaan vaikka ja mitä.
- Anonyymi
Olisimpa sinkku.
- Anonyymi
Juu sinkkuna voi rahat käyttää miten parhaaksi katsoo eli itselle. Saa olla oma tiensä herra tai rouva.
- Anonyymi
Varmin tapa pilata hyvä ja toimiva suhde naiseen/ mieheen, on mennä naimisiin tai muuten muuttaa yhteen.
Siitä alkaa alamäki ja jyrkkä sellainen.
Mukavat yhteiset ajat muuttuvat riitelyiksi ja se ennen niin mukava ihminen muuttuu taistelupariksi. - Anonyymi
Tuttavani tapasi naisen joka 6 kuukauden seurustelun jälkeen tuli raskaaksi. No menivät sitten naimisiin. Erosivat parin vuoden päästä. Mitä tästä opimme?
- Anonyymi
Munat naulakkoon ja pilkille.
- Anonyymi
Onko totta että Kankaanpäässä on muutamia niin kunnollisia aviomiehiä että panevat vain omaa vaimoaan.
- Anonyymi
Ei, eikä ole missään muuallakaan, jos tulee oikeanlainen akka tarjoamaan, sama myös toisinpäin koskee siis myös naisia, oikeanlainen mies ja korkkarit kattoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679- 851212
- 1101113
- 66880
- 102861
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56808- 47721
- 36712
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47661- 33643