60000E - 160 000E

Hei mulla ei oo luottotietoja elämässä sattuneiden takaiskujen vuoksi ja erinäisiä on maksettava muneen paikkaan yhdistely laina pelastaisi ja olisi edullisempi kuin maksaa UO:n kautta. Jotakin pitäisi keksiä että yksin saan 3lasta elätettyä. Joten täältä kysyisin mistä saisin tälläisen lainan vai löytyisikö täältä joku ketä tämän voisi minulle lainata. Maksan kyllä takaisin voudaan tehdä viralliset paperit aisiasta+mulla on oma iso omakotitalo tontteineen
3773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Et siis tiedä kuin sadan tuhannen tarkkuudella, paljonko velkaa sinulla on?
Miten kuvittelit maksavasi mitään lainaa, jos sinulla on kolme lasta elätettävänä ja omakotitalon kulut?
Koska UO ei ole realisoinut omakotitaloasi, se lienee velkainen eli sillä ei liene juuri mitään vakuusarvoa.
Niillä "virallisilla papereilla" ei ole paskankaan merkitystä.

Vastaus kysymykseesi on: Et mistään.

Äänestä
  • Älä ole noin tyly. Aloittajahan sanoi, että voidaan tehdä kaikki paperit. 😆

    Mutta että ulosoton kautta maksaminen olisi kalliimpaa kuin järjestelylainan maksaminen. En jaksa uskoa. Ulosotossa on halvempi korko kuin kummassakaan luottokortissani.

    Takuusäätiöstä voisi kyllä saada takauksen pankin halpakorkoiselle järjestelylainalle, jos vakuudettomat velat ovat enintään 34 000 euroa tai pariskunnalla 45 000 euroa.

    Äänestä

eiks se oo niin ettei UO vuoksi saa lainaa vaan ne on maksettava ulosoton tai helvetin ison lottovoiton kautta!

Varmaan jossain kohtaa pääsee järjestelyyn ja sitten saa viiden vuoden ajan suoritukselle, mutta velkaa et noihin saa! Yli 100k velkakin on sellainen, että olisi pitänyt tajuta.

Vaikka netti ei voi auttaa täällä, niin olisi soma kuulla tarina tuollaisesta epämääräisestä velkamäärästä! Sekin on syy miksi kukaan pankki tuskin edes keskustelee!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ooggee kirjoitti:

Hei mulla ei oo luottotietoja elämässä sattuneiden takaiskujen vuoksi ja erinäisiä on maksettava muneen paikkaan yhdistely laina pelastaisi ja olisi edullisempi kuin maksaa UO:n kautta. Jotakin pitäisi keksiä että yksin saan 3lasta elätettyä. Joten täältä kysyisin mistä saisin tälläisen lainan vai löytyisikö täältä joku ketä tämän voisi minulle lainata. Maksan kyllä takaisin voudaan tehdä viralliset paperit aisiasta+mulla on oma iso omakotitalo tontteineen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu