Flipper 575 HT:n ohjauspulpetin irroitus

Heippa! Kellään tietoa kuinka irtoaa? Löysin jalkatilasta kolme ruuvia ja aukaisin ne mutta pulpetti ei hievahtanutkaan. Ilmeisesti se on jotenkin nostamalla siellä paikallaan mutta ku ei viittis rikkoo.. Vai saako sen takalevyn jotenkin helposti irti? Kiitos jo valmiiks..


T:Epätietoinen
1320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ne kaikki puulistat ylhäältä ja sivusta, jalkatilasta ym. en ihan tarkkaan muista missä kaikkialla oli ruuveja. eli avaa vaan rohkeasti kaikki kiinnitysruuvit mitä näkyy. Pulpetti ei irtoa yhtenä kappaleena vaan puuosat pitää irrotella yksi kerrallaan. Lisäksi ainakin omassani oli käytetty vielä jotain liimaa puuosien kiinnityksessä. Sitten kun puuosat on irti niin lasikuituosan voi nostaa pois paikaltaan. Varovasti irrottelemalla pysyy ehjänä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miten? kirjoitti:

Heippa! Kellään tietoa kuinka irtoaa? Löysin jalkatilasta kolme ruuvia ja aukaisin ne mutta pulpetti ei hievahtanutkaan. Ilmeisesti se on jotenkin nostamalla siellä paikallaan mutta ku ei viittis rikkoo.. Vai saako sen takalevyn jotenkin helposti irti? Kiitos jo valmiiks..


T:Epätietoinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu