Jos on nykyään, että ne jotka ovat menneet tälle tasolle
Laaja-alaisista oppimisvaikeuksista kärsivien älykkyysosamäärä on 70-85, mikä on enemmän kuin kehitysvammaisilla.
Nämä ovat nykyään jotka ovat voinu käydä lukion neljässä vuodessa.
Ja näillä voi esim mennä ainoastaan ihmisten eleiden tunnistaminen vaikean älyllisen kehitysvamman tasolle ja kaikki muut psykologi testit menee yli Lievän älyllisen kehitysvamman.
Itsellä psykologi paperissa luki kuvien tunnistus muistan, kun sanoin 18v ihmisten naama kuvat oli typerin juttu psykologi testeissä jossa piti erottaa kuvan ilme onko surullinen vai iloinen.
Tuo ihmisten ilmeiden tunnistaminen kuvista oli tilaamissa psykologi papereissa mennyt vaikean älyllisen kehitysvamman tasolle kaikki muut oli mennyt yli 70 äö.
Kokonainen kielellinen älykkyys 75äö luki psykologi paperissa.
Mielestäni Laaja alaiset oppimisen vaikeudet raja pitäisi olla max 79äö,koska jotkut psykiatrit ovat sitä mieltä, että Laaja alaiset oppimisen vaikeudet kuuluu älylliseen kehitysvammaan..
Jos jotkut ovat Laaja alaiset oppimisen vaikeuden tason saneena käynyt lukion vaikka niillä menisi kaksi kohta psykologi testeissä Lievän älyllisen kehitysvamman älykkyys tasolle niille ei pidä laittaa Lievää älyllistä kehitysvamma juttua, jos ne on onnistunut käydä lukion neljässä vuodessa.
Mielestäni Laaja alaiset oppimisen vaikeudet äö taso pitäisi laskea 70äö tuo, että jos on 70-85 äö on liian suuri äö.
Perustelut kehitysvamma puolella työntekijät sanoo yli puolet on Kehitysvamma alan ohjaajien mielestä saanut Lievän älyllisen kehitysvamman esim pelkästään epilepsian takia tai niillä on älykkyys taso 80 ne ei kuulu kehitysvamma puolelle eikä kehitysvamma diagnoosille vaikka olisi kyvyttömiä tekemään palkka työtä.
Tai jos Laaja alaiset oppimisen vaikeudet ihmiset saavat älyllisen kehitysvamman ja ne on käynyt lukion pitäisi keksiä älyllinen kehitysvamma diagnoosin tilalle uusi diagnoosi nimi.
Kehitysvamman tilalle uusi diagnoosi
Anonyymi-ap
2
332
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikkien pitäissii saada KD ehheytyyshoitoha .
- Anonyymi
Pitäisi pitäisi mutta minä menen nyt vessaan kuselle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude15413535Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t749804Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h999172Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k218159Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk406783Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1506195Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua724308Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri243415Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy393407En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä4011300