Helppo olla suvaitseva

Helppo sanoa tervetuloa, kun itse ei tarvitse maksaa. Esim. Heidi Hautala on turboluokan lentomatkaaja ja toisten piikkiin eläjä, joka vastaanottavainen hyvin selektiivisesti ja ystävällisyyden kanssa on sama juttu. Ikävä juttu, että porvareille, persuille, kepulle ja muille koijareille ei ole vaihtoehtoa, koska vasemmistossakin enimmäkseen itselle ja lähimmille kavereille kahmijoita.
9288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Onhan persuutkin suvaitsevaisia ihmisille eli toisille persuille . Muutonmitälie. Enkehtaasannoo . Kyl persuut on sanonu mitä muut . Huraahalipuulujaa.

Äänestä
  • Niin mutta nämä persut jotka käyvät töissä ja maksavat teidän vasemmisto loiseläjien toimeentulotuet ja elämisen. Ei kannata purra ruokkivaa kättä, mutta eihän anarkisti ymmärrä mitä se edes tarkoittaa, koska ei ole itse töitä päivääkään tehnyt.

    Äänestä

Ihmisillä on liikaa oikeuksia, planeetta ei kestä. Miksi nuorten miesten netin ohjeiden mukaan seikkailevat laumat ovat vihreiden erikoissuojelussa? Kuka puolustaa planeettaamme? Ei kukaan puoluekartalta.

Äänestä

Hautala myös veronkiertäjä eli pimeän työn teettäjä, joku muukin rötös hänellä oli kun joutui ministerinpestistä ulos ja nyt toimii Suomen vastaisesti EU.ssa,, Pekan kanssa samaa sarjaa.

Äänestä

Pekasta en tiedä, mutta Hautala on ekoilulla rikastunut kaksinaamainen porvari.

Äänestä

Vihreille luonto on astinlauta valtaan, eli päättämään siitä, että ensin ovat ihmisoikeudet, eli suvun sponsaamien seikkailevien äijämassojen oikeudet, sitten kotiovelle ruokaa tilaavien suomalaisten huvitteluoikeudet ja tietty omat oikeudet lennellä ja kuluttaa.

Äänestä
  • Vihreiden tunnuslause on että älä kuten minä teen vaan tee kuten minä määrään.

    Äänestä

Nämä herralaumat kannattaisi ohjata heitä rakastavien päättäjien kotioville kolkuttelemaan.

Äänestä

Suvaitsevaisuus on vain mielenrauhan pesua! Päästökauppaa jolla ei ole mitään tarkoitusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Helppo sanoa tervetuloa, kun itse ei tarvitse maksaa. Esim. Heidi Hautala on turboluokan lentomatkaaja ja toisten piikkiin eläjä, joka vastaanottavainen hyvin selektiivisesti ja ystävällisyyden kanssa on sama juttu. Ikävä juttu, että porvareille, persuille, kepulle ja muille koijareille ei ole vaihtoehtoa, koska vasemmistossakin enimmäkseen itselle ja lähimmille kavereille kahmijoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu