Jokainen voi kohdallaan kuvitella, miltä tuntuu kesävaatteissa oleskella 20 asteen pakkasessa.
Pakkasella raja auki.
Anonyymi-ap
13178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Venäläisten tulee itse suojella näitä ihmisiä, koska on päästänyt heidät Venäjälle.
Jos jätämme rajat auki, niin tulijoita voi tulla tuhansia ja tuhansia. Mihin sinä (aloittaja) heidät sitten sijoitat ja millä heidän elantonsa maksetaan? Nyt me kantasuomalaisetkin joudumme säästämään vähän joka asiasta.
Et taida tietää, että tarvimme ulkomaista työvoimaa, iso osa heistä siirtyy työelämään.
Olis pysyneet kotona.. paletukoot sinne...Mitäs tänne tulevat... oma vikansa...vuohipaimenia...kamelikuskeja tulevia KELA asiakkaita...veronmaxajien rahoilla elättejä... vankiloissa lojuvia rikolliset ja raiskaajat ym
Vasemmistolaiset ovat aina puhuneet siitä, että miten ihanasti asiat ovat Venäjällä.
Mitähän mieltä he nyt ovat? Moni ei edes hyväksynyt sitä, että Suomi liittyi natoon.
Raja piti sulkea niin Suomi sulki kelikamerat Onkohan tässä tullut jokin väärinkäsitys?
Juuri näin. Antaisivat tulla Suomen puolelle ja menkööt kävellen minne lystäävät. Kyllä ne EU:n suojelemat sudet ne hoitaa.
Eikö matkajärjestän kuulu varustaa retkikunta asiallisilla varusteilla,kun on kuitenkin kyse tuhansien dollareiden reissusta.
Pakastettua matua.
Puolan rajan pinnasta löytyi ruumiita muutama vuosi sitten. Mistähän nekin oli sinne joutuneet. Ei ollut varmaan vastaanottokeskukset toiminnassa.
Persuista pihalle potkittu natsi taas mamuja halailee...Voi reppanaa
jokaisen suomalaisen tulisi ottaa kotiinsa asumaan väh.2 maahan tulijaa omin kustannuksin se olisi sitä lähimmäise rakkautta t.maria.o
Miksi pitäisi kuvitella ? Jokainen suomalainen sen tietänee, eikä siksi lahde sellaisessa tamineissa liikenteeseen. Ei sellaisen vuoksi ole syytä mitään rajoja availla.
Kukaan ei ole käskenyt Suomesta tulla juuri Suomen rajalle menkööt omiin maihinsa Caramba!!!