Persujen maahanmuuton tuplamunaus

Ensimmäinen munaus: Hätistetään pois kovapalkkaiset ulkomaiset IT-ammattilaiset (jos eivät työllisty 3 kk aikana).

Toinen munaus: Tilalle otetaan FSB:n Raja-Jooseppiin kuljettamia onnenonkijoita.

Tuplamunaus: Ulkomaiset IT-ammattilaiset eivät ole enää maksamassa ulkomaisten onnenonkijoiden ylläpitoa.
15293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ja kuten Soini sanoi: Sinä maksat

Äänestä

Ne joilla on työ ja voi elättä itsensä ovat/ saavat jäädä maahan..ja it osaajana olen täällä nyt 3: a vuotta.. ja lähden itse pois n 2v päästä.. osaan Suomea jotenkin.

Äänestä
  • Ei työtätekevistä mamuista ole persujen vihamyllylle hyötyä. Itärajan yli tulee juuri sellaista sopivaa vihakiihotusporukkaa persujen vaalitarpeisiin ja henkilökohtaiset hillotolpat turvaamaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei työtätekevistä mamuista ole persujen vihamyllylle hyötyä. Itärajan yli tulee juuri sellaista sopivaa vihakiihotusporukkaa persujen vaalitarpeisiin ja henkilökohtaiset hillotolpat turvaamaan.

    Ilman maahanmuuttoa PS kuihtuu 1% puolueeksi. Siksi on ymmärrettävää, että PS haluaa silloin tällöin tämänkaltaista maahanmuuttoa.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ilman maahanmuuttoa PS kuihtuu 1% puolueeksi. Siksi on ymmärrettävää, että PS haluaa silloin tällöin tämänkaltaista maahanmuuttoa.

    Ja sitähän heille tilauksesta tarjoaa heidän liittolaisensa ja ihailun kohteensa, suuri ja mahtava Venäjän maa.

    Äänestä

Persuhallitus pystyy yhä uudestaan alittamaan itsensä.

Äänestä
  • Putin auttaa tovereitaan Perussuomalaisia. Antaa persuille vaaliapua mamujen muodossa.
    Muuten, nyt kun kehitysapua on rajusti leikattu, eikö siinä samalla tullut maksettua Suomen velat pois, kuten persut lupasivat?

    Äänestä

Mitään tai ketään IT-osaajia ei ole kukaan hätistellyt pois suomesta. Eli taas nuo valheesi osoittavat vain oman mielen sairautesi pahenevan.

Äänestä
  • Onhan IT-huippuosaajaa Mäkelää yritetty häätää maasta pois, vaan kun se istuu eduskunnassa kuin paska Junttilan seinässä, niin vielä toistaiseksi siinä ei olla onnistuttu.

    Äänestä

Demari on suurin munaus universumissa.

Äänestä
  • Ja sinä haluaisit uunittaa kaikki demarit?

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Ja sinä haluaisit uunittaa kaikki demarit?

    Kyllä tuo näyttää olevan ihan oma ideasi.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Kyllä tuo näyttää olevan ihan oma ideasi.

    Et uskaltanut siis tunnustaa vaan kippasit kysymyksen takaisin? Väärin kysytty?

    Äänestä

Sallaan saapuu juuri siirtolaisia.

Äänestä
  • Persujen saalis, noin 100 uutta mamua päivässä. Ilmeisesti loputtomiin. Mutta onko se hallapurrista kuitenkin vielä liian vähän? Siihen viittaa ainakin persujen munattomuus itäraja-asiassa.

    https://www.is.fi/politiikka/art-2000010011379.html

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ensimmäinen munaus: Hätistetään pois kovapalkkaiset ulkomaiset IT-ammattilaiset (jos eivät työllisty 3 kk aikana).

Toinen munaus: Tilalle otetaan FSB:n Raja-Jooseppiin kuljettamia onnenonkijoita.

Tuplamunaus: Ulkomaiset IT-ammattilaiset eivät ole enää maksamassa ulkomaisten onnenonkijoiden ylläpitoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu