Ihan muuten vaan mietin...
Miten rattijuoppoja kohdellaan Austraaliassa?
Anonyymi-ap
38457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Olikos Jasmin Mäntylällä australialainen mies joskus? Mäntylä ajoi kännissä ja sai ehdonalaisen ja meni kortti ja sitten kortittomana ajoi taas kännissä kaveri kyydissä puuhun ja auto syttyi palamaan. Eremenkon tyttöystävä ajoi kännissä Eremenkon ökyauton paaluun ja sai ehdonalaisen ja Eremenko sai sakot auton luovuttamisesta humalaiselle. Pääsivät aivan urheilu-uutisiin saakka. Mäntyläkin muuten pääsi Kokoomuksen edustajaksi noilla meriiteillään. Yksi meriitti oli tietenkin että sai ministeriltä tekstiviestejä.
Aloitus kyllä oli että miten rattijuoppoja kohdellaan Austraaliassa, mikä on ihana kaupunki.
Saa kirjoitella aloittajan kavereista jos haluaa.
Miten mummon kirjoitus liittyy aloittajan kysymykseen?
Olisit antanut yksinkertaisen, paljon käyttämäsi sanonnan/neuvon: googlettamalla löytyy..
Ei voi mitään että Martinan stalkkeri täällä toistaa Mäntylänkin juttuja ja hokee Eremenkoa päivät pitkät. Sitten googlatessa tulee kaikenlaista esiin eli juuri tuo että Mäntyläkin on haukkunut Martinaa tuollaisestakin asiasta mistä stalkkeri ja sitten tulee esille kaikki Eremenkon silloisen tyttöystävän kaverit ja näiden yhteydet Martinan vihollisiin. Toki voi olla että Martinan stalkkeri kaiket päivät goolaa vanhoja juttuja mitä jotkut kateelliset tyrkyt ovat eri medioihin Martinasta keksineet, että saisivat julkisuutta. Yhdessä jutussa oli muuten Sofia mukana jo vuonna 2010 ja joku oli sattumalta jostain hiekkarannalta supissut Seiskalle jotain panettelua Martinasta. Ja toki Iltalehti meni mukaan ja taisi maikkarikin siihen aikaan. Martinan stalkkeri tällaisenkin ikivanhan asian tänne kirjoitti Martinaa panetellessaan ja totta mooses, Sofia oli silloinkin ollut paikalla. Hmmm??? Nyt tuli esiin kumma yhteys erään Seiskan nuoren naistoimittajan ja Martinaakin panetelleen Pia S välillä.
Aussimies on jo ihanan ruskettunut kuvasta päätellen ja kyllä avoaitolla voisi ajella aivan hyvin ilman paitaakin 😊.
Avoautolla piti tietysti kirjoittaa. Anteeksi 👌
Miten mainitsemasi viisi henkilöä, poliittinen puolue, ministeri ja kolme lehteä liittyy Australian promillerajaan?
Miten se voi olla noin vaikeaa keskustella aiheesta, joka koski Australian promillerajaa?
Siitä voi olla eri mieltä, oliko aloitus aiheellinen, mutta tässäkin ketjussa on parikin kertaa mainittu hyvä ohje: googlaus.
Toki mummeli itsekin googlaa, "yhdessä jutussa muuten oli Sofia mukana jo vuonna 2010". Mummeli googlaa nyt ihan eri asioita.
15:47 Kenen mummon, en nimittäin ole mummo ollut koskaan?
Sä VANHUS taidat jo olla siinä iässä, että harhat kuuluvat jo jokapäiväiseen elämääsi!
Mumomttelija on ihan harhainen ja repii sairaasta päästään näitä aloituksia, että saa porukan haukkumaan Martinaa ja hänen miestään!
Aloittajan kannattaisi jättä tuo asioiden miettiminen viisammille ja älykkäimmille, koska aloittajalla on jo järki jäätynyt!
Voiko Autslaariassa ajaa avoautolla? Nehän ovat pää alaspäin siellä toisella puolen maailmaa.
Tämän aussi puolison liikenne käyttäytyminen täällä koto Suomessa oli ainakin pohjanoteeraus.
Ylinopeudella päin punaisia valoja ( kaupunkialueella ) ja kovalla vauhdilla väärältä kaistalta
( Mankkaalle ).
Jos olisi joutunut poliisin haavin, niin kortti olisi mennyt hyllylle.
Miksi te täältä kyselette tuolaisija asioita, menkää Googleen ja sieltä kyllä sastte tiedot kysymyksiinne .
Seiskan paparazzi ajoi takaa miestä myös päin punaista ja kuvasi ajaessaan objektiivikameralla.
Tuskin siinä mikään takaa-ajo tilanne oli kysymyksessä.
Eikä sekään oikeuta ylinopeuksella ajamiseen ja liikennerikkomuksiin.
16:18 Samat höpötykset päivästä toiseen, ketä ne kiinnostaa!
Seiskan toimittaja saisi saada tuosta tilanteesta sakot, koska jahtasi myös yksityishenkilöä ja ajeli päin punaisia!
Aussi mieheltä olisi pitänyt ottaa kortti pois !!
Pitäiskö kaikilta jotka ajavat päin punaisia ottaa kortti pois ? 🤭
Onhan siitä video olemassa ja vieläkin Seiska sen aika ajoin laittaa juttuihin tarkoituksena halventaa yksityishenkilöä, koska on Martinan mies. Hörkkö ajoi takaa autolla ja kuvasi ja seurasi ja teki halveksivan jutun miehestä, yksityishenkilöstä, koska Martinan mies.
Sä oot kyllä hämmentävällä tavalla koukussa Aitolehdykkään.
Riippuu millä nopeudella ajat kaupunkialueella ?? Ylinopeus ja päin punaista on siinä ja siinä ettei kortti mene jäähtymään.
Martina postaa " puolisonsa " kuvia julkiseen instaansa, joten enpä tiedä tuosta yksityisyydestä.
Eipä ollut tuohon aikaan postannut yhtään kuvaa eli maaliskuussa. Vasta nyt kuukausi sitten laittanut ensimmäiset kuvat ehkä siksi että talvi ja pakkaset tulossa niin Hörkön ja hänen apulaisensa ei tarvitse kyykkiä puskissa objektiivikameransa kanssa.
Onko siis tapahtunut taas kunnianloukkaus?
Mummo tarkisti äkkiä arkistosta vaikka varmaan muistaa ulkoakin kaikki ajankohdat.
Pakko kysyä aloittajalta
MISSÄ ON MAA NIMELTÄ AUSTRAALIA?
voitko ystävällisesti kertoa
Se on stalkkerin haavemaa, jossa kuvittelee elävänsä Martinan kanssa yhdessä ja onnellisena.
Se on siellä missä Austraalia on ihana kaupunki kuten on Tanskakin.
Ne tuntuu jo ihan kodilta!
Eikä Camberrassakaan mitään vikaa ole!
Truths from the ruusila team.
Lies from the Lehdykkä team.
Martinan ikiomassa karttapallossa. Siellä on Camberra. Toisella puolella Vecas ja sitten ruptsi ja Tanskan kaupunki.
Mannerheimin perustama Helsinki on Suomessa.
Austraalia on Martinan kartastossa niin kuin muutama muukin paikka.
Meidän Mirri--Martta-Marzu-Marsu-Maratiina-Maritza-Lehdykkä-Lehdyskä-Kotletti-Trikotletti-"Mara" Kortelampi-Aitolehmä-Maitolehmä-Aitolehti-Eremenko-Eerikäinen-Therman-Täärmanni-Tamminen-Pikkarainen-Backer-Palaci toivoo, että erittäin kovakouraisesti. Erinäisten välineiden kera.
Meidän Mara oikein odottaa aussipoliisien käsittelyä... Piiskoineen. Käsirautoineen. Pamppuineen.
Syy ottaa - ja saada.
Juuri näin.
Siiderskän naisviha on kauheaa.
En googlannut vaan käytin Bing:n GPT:4:ää
Australiassa matkustusrajoitukset voivat vaihdella riippuen siitä, onko henkilöllä rikosrekisteri. Yleisesti ottaen, henkilö, jolla on rattijuopumuksesta saatu tuomio, voi hakea matkustuslupaa. Kuitenkin, jos henkilöllä on rikosrekisterissä vakavia rikoksia, Australia voi estää pysyvästi maahanpääsyn