Väyrysen Itsenäisyyspäivä on pilalla

16363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Se ura oli nyt siinä sitten. Muut hoitakoot politiikan.

Äänestä

Sanokaa mitä sanotte, mutta Väyrynen ei omasta pussistaan juhli!

Äänestä

Väyrynen pitää Kekkoseksi pukeutuneena oman vastaanoton Pohjantähteissä paikkakuntalaisille. Uimalakki päässä ja vanha rippipuku yllä Väyrynen ottaa vastaan vieraita, jono on navetalle asti!

Äänestä
  • Väyrynen mielenosoitus YYAn puolesta Kekkoseksi pukeutuneena;-)))))))))

    Äänestä

Väyrysen loppu elämä on pilalla, joutuu vielä Natomaan multiin ja se kyrsii venäjämielistä.

Äänestä
  • Mää kuulin pataljoonan pankkumihelt, et Putte on luvannut viimisen leposijan kremlin muurist.

    Äänestä

Väyrysen tavoitteet karkasivat.

Äänestä

Entäs se Eikan uusi Itsenäisyyspäivä, vieläkö se on Keskustalaisilla voimassa?

Äänestä
  • Kyllä se on voimissaan, Väyrysen mielenosoitus on ajoitettu Salkku Eikan uudelle itsenäisyyspäivälle.

    Äänestä

"Väyrynen ei siis palauta suurristiä mutta aikoo järjestää mielenosoituksena oman itsenäisyyspäivän juhlan."

Vain armoitetut ovat kutsutut. Mutta meilläpä tulee olemaan siellä lustia. Sillä aikaa kun Paavo lausuu tankarunoja, minä tanssitan hänen vaimoaan. Se on minulle kunniatehtävä, toimia kadettina ensimmäistä kertaa pitkän mutta ansiovajeisen elämäni aikana.

Taalintehtaalta lähtee jonkin imaamin ennalta maksama yhteiskuljetuslinja-autoletka (on muuten yhdyssana) kohti kisapaikkaa. Näkemisiin.

Äänestä
  • Väyrynen voi heittää siellä taikatanhunsa, eli sköntsät pöksyssä Peräseinäjoella! Pulla-ossin kuviotanssi on kevyttä kamaa Väyrysen ryssän polkan rinnalla. Kilowattikiertovaihetuntumittari on myös yhdyssana, meillä on tilanne hallussa ja voimme ilmaista asiaan pötköön eli putkeen. Asuna rippipuku kaikilla kadeteilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Väyrynen voi heittää siellä taikatanhunsa, eli sköntsät pöksyssä Peräseinäjoella! Pulla-ossin kuviotanssi on kevyttä kamaa Väyrysen ryssän polkan rinnalla. Kilowattikiertovaihetuntumittari on myös yhdyssana, meillä on tilanne hallussa ja voimme ilmaista asiaan pötköön eli putkeen. Asuna rippipuku kaikilla kadeteilla.

    Näin olen itsekin ymmärtänyt.

    Äänestä

Väyrystä kyrsii, ei ole neuvostoliittokaan enää voimissaan Paavon puolesta.

Äänestä

Mustanaamio Väyrynen vannoo kostoa pääkalloluolassaan muiden pygmien kanssa.

Äänestä

Tämä se jaksaa naurattaa, miten Väyrynen kuvitteli saavansa kutsun? Siihen pitää olla ansioita ja Suomen puolesta, ei venäjän puolesta.

Äänestä

Väyrysen itsenäisyyspäivä on 9.5.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voi, voi. https://www.is.fi/politiikka/art-2000010011225.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu