Kuka muistaa vielä Me too liikehdinnän? Mihin se kuivui? Naissukukunta riisuutuu ja tälläytyy vimmalla linssin pintaan. Pyllyt pullevina ja tissit pursotettuina väljiin kaula-aukkoihin heikkonäköiset huomioiden. Tullaan jopa täysin alastomana parhaaseen katseluaikaan Tv- lähetykseen.Mikä hemmetti saa naiset alentumaan kaikkeen tällaiseen? Olisikohan miehen kaipuusta kysymys?
Naisetko viattomia?
Anonyymi-ap
40554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Naisethan eivät kestä kuulla mielestään negatiivista palautetta .Ampaistaan kuin amatsoonilauma areenalle. Kyllä on Tarzanin kotikulmalaisten silmät entisestään pyöristyneet katsellessaan lännen ihmemaan näkymiä.
Ennen tuollaisia kuvia sanottiin pornokuviksi ja pahemminkin, mutta nyt ne ovat sisällön tuottamista ja ehkäpä peräti taidetta. Ihan sama päämäärä noilla naikkosilla on alastonkuvistaan eli tienata seksikuvilla mahdollisimman paljon rahaa.
Nykyisillä (hyvin usealla) julkkisnaisella on outo tapa pyllistellä ja esitellä ahteriaan.
Ei ihme, että saavat törkyviestejä.
Tuollainen takapuolen esittely ja etupuolenkin tuo lisää seuraajia ja ehkä kommentteja eli sillähän ne tienaavat.
Eihän tuosta mitään makseta, jos instassaan takapuolta ja etupuoltaan esittelevät. Seuraajia toki voi tulla luisää, muttei rahallista korvausta.
Mitenkään moinen onnistuisi muslimimaissa?
Ollaan sitten olevinaan uhriutujia . Pitäisi tehdä tutkimus, mitä tällä takapuolen työntämisellä lähes naamatauluun kiinni nainen viestittää Apinoilla se on suora ele yhdyntään.
Kouluttamattomuus ilman vakinaista työpaikkaa panee nakuilun elinehdoksi.
Onko tämä joku naistenvihaajien ketju?
Maria Veitola, joka ilmeisesti ihailee tuollaisia naisia koska teki ohjelman OnlyFans -yrittäjistä, kutsui heitä modernia seksityötä tekeviksi.
Miehet saadaan jäämään koukkuun alkoholiin tai huumeisiin tai seksiin ja sitten heidän pitää lähteä hakemaan apua ongelmaansa. Ehkä pitäisi moittia myös niitä jotka myy näitä koukuttavia juttuja.
Susanna Penttiläkin vihjaili että hänelle oli eräs mies tarjonnut 10 tuhatta euroa livetapaamisesta. Vihjaili että tunnettu henkilö koska jos kertoisi niin tulisi lööppejä. Eli näin miehet laittavat vaikka kuinka paljon rahaa kun ovat koukussa johonkin. Sama asia kuin mikä tahansa muu riippuvuus joka voi viedä miehet perikatoon.
Ei kai ihmistä sentään hu....si haukuta, jos harjoittaa Only Fans toimintaa?
Only Fans on samaa paskaa eri paketissa. Mihin se kutsumaniemeä muuttamalla muuttuisi, Only Fans tai pornofilmi tai pornokuvat, eivät ne millään tavoin poikkea toisistaan.
Milloin saamme nähdä Maria Veitolan mediaposeeraamassa arkisen minänsä hahmossa ? Nainen tälläytyy viimeisen päälle meikattuna ja sävy sävyyn pukeutuneena taustahabitukseen. Katse verrattavissa Mona Liisaan.
Sanoppas muuta . Miesten pitäisi nyt joukolla ryhdistäytyä akka-vallan alta. Härmän aito Jätkä johtoon.
Olet oikeassa!🤗 niin olen ihmetelly kun tv tullaan kuin Bilettämään menossa! On muorempi tai vanhempi! Ja yleensäkkin varsin kesäaikaan nuoret tytöt pehva näkyy!! Ja nämä tissi ja takapuoli jutut ja todelkakin pukeutuminen esim kaalailtaan! 🤔. Mitä singlaajena annetaan . Mitä mettoo jos itse paljastellaan😬! Eihän tietenkää saa koskee ja lääppiä mutta mutta ???
Niin miten toisinpäiväin miehet pyllistelis ja keikkuisivat munasillaan ! Herättäskö naisissa jotain! Pornolehdet olleet kauttaaikain ja niillä rahaa mutta nyt ollaan netissä pyllistelemässä! Sitä seksiä pitää olla jokapaikassa ruokakin seksikästä kokki tuumi 😉! Ja luullaan et se on jotenkin ok! Kyllä se elämmään kuuluu mutta?
Hyvä aloitus! Nykyään olisi jo vihdoin aika keskustella myös naisten käytöksestä.
Pikku kullanmurua ja viatonta esitetään, vaikka ulkonäön eteen tehdään ja maksetaan paljon!
Tosi on, ettei niitä itseään varten tehdä ja pullistella, vaan juuri miesten huomiota haetaan.
Kukaan täysijärkinen mies ei vaan näitä muovista kyhättyjä maalipyttyjä tosissaan ota,
Koska tietävät, miten täynnä nämä ovat ainoastaan itseään, ja jatkuva itsensä laittaminen ja kuvaaminen kuvottaa.
Totta turiset näilä asijoilla on puolenssa! Kun lähdetään bailaa ketä varten tälläädytään? Ei ittee! Aikanaan olen käynyt paljon tansseissa ja varmasti tälläytyny et säkä kävisin! Mutta käytös tavat järki 🤗
Yleensä poikkeuksia lukuunottamatta naiset ovat parempia ihmisiä. Miehissä on enemmän itsekkyyttä ja kylmyyttä pakko tunnustaa vaikka äijä olenkin.
Kyllä ne naiset vielä tänä päivänäkin miehistä tykkää, mutta jotain on tapahtunut, ettei miehet saa tykätä heistä, ei katsoa, koskemisesta puhumattakaan! Jotenkin vähän sairaaksi on maailma muuttunut, mutta eläköön se pieni ero!
👍👍👍
Naiset ovat kovaa vauhtia taantumassa miesten tasolle koska tasa-arvo. Eli tarkoittaa sitä että naiset ovat omaksuneet ne paheet mitkä ovat olleet aikaisemmin vain miehillä.
Älähän Sinä mies vähättele. Naiselle on namia kikkeli. Lesbotkin tykkäävät työkalunaan. Valitettavasti joutuvat tyytymään tekosellaiseen.
Hyvä Petra olli,,,,, painija ,,,,, koska Sergei on edes hengissä!!!!!!!?????,,,,
Siis suomalainen petraa. Ja Olli......
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5a378af3-b2ea-43e7-ad48-6daced6a6bb0
KOTIMAA
Kolumni: Murha ja #metoo eivät vanhene koskaan, mies on syyllinen vaikka toisin todistetaan
SANNA UKKOLA
Me olemme valmiita tuhoamaan ihmisten uran, elämän ja maineen pelkkien nimettömien syytösten perusteella, kirjoittaa Iltalehden kolumnisti Sanna Ukkola.
Torstai 5.10.2023 klo 12:54
Elämänsä viimeisinä päivinä ruotsalainen Benny eli kuin keskiajan spitaalinen. Hän säikkyi mennä ulos. Hän käpertyi sisäänpäin ja pelkäsi, että joku tunnistaisi hänet kadulla.
Ystävät, tuttavat ja entiset työkaverit olivat alkaneet vältellä häntä, kukaan ei uskaltanut puolustaa häntä julkisesti. Lopulta, ollessaan vaimonsa kanssa matkalla Australiassa, Benny Fredriksson tappoi itsensä.
Kolme kuukautta aikaisemmin Aftonbladet oli kirjoittanut jutun, jossa haastateltiin nimettömänä 40 lähdettä. He syyttivät Tukholman kaupunginteatteria johtanutta Fredrikssonia epäasiallisesta käytöksestä ja muun muassa siitä, että hän olisi pakottanut naistyöntekijöitään harjoittelemaan alasti ja painostanut yhtä työntekijäänsä tekemään abortin.
Häntä verrattiin jutussa Hitleriin ja kerrottiin, kuinka hän olisi kiusannut ja terrorisoinut työntekijöitään. Fredriksson erosi tehtävästään kaksi päivää jutun julkaisemisen jälkeen.
Myöhemmin viranomaistutkinta totesi syytökset perättömiksi ja Aftonbladet sai sakot perusteettomien, nimettömien väitteiden julkaisemisesta, mutta oli liian myöhäistä: Fredriksson oli jo kuollut oman kätensä kautta.
Aftonbladetin juttu julkaisiin, kun #metoo-huuma kävi kuumimmillaan.
Samoihin aikoihin Tomi Metsäkedosta alettiin keksiä netissä ahdistelu- ja raiskaustarinoita. Netissä väitettiin, että Metsäketo olisi seksuaalisesti häirinnyt, kourinut ja raiskannut ihmisiä. Nettiin oli perustettu ryhmä CIA Naisten olohuone, jonka aiheena oli Metsäkedon väitetty käyttäytyminen naisia kohtaan.
Tunnettu televisiojuontaja etsi Metsäkedon uhreja somessa ja kertoi myöhemmin “tiedoistaan” Tähdet tähdet -ohjelman tuotannolle, minkä seurauksena Metsäketo sai potkut.
Hän menetti nopeasti kaikki työnsä – somekeskustelujen perusteella. Hän sai kenkää Tähdet tähdet -ohjelman lisäksi Mamma Mia -musikaalista. Kaikki hänen konserttinsa peruttiin.
Vuonna 2018 neljä naista sai käräjäoikeudessa tuomion Metsäkedon kunnianloukkauksesta nettikirjoittelujen takia.
Mutta vahinko oli jo tapahtunut. Edelleen moni muistaa Metsäkedon ahdistelukohusta, eikä maine puhdistu välttämättä koskaan.
– Menetin kahdessa viikossa kaikki työni. Oloni oli hirveä. Ulkomailla ihmiset ovat tehneet itsemurhia tällaisten hyökkäysten takia, Metsäketo sanoi myöhemmin Helsingin Sanomille.
Tällä viikolla Ilta-Sanomat kertoi otsikossaan, kuinka “Seksuaalirikoskohussa ryvettynyt Till Lindemann julkaisi sokeeraavan musiikkivideon”. Seiska otsikoi samaan tyyliin: “Seksikohussa ryvettyneen Till Lindemannin uusi tempaus kauhistuttaa: alastomia naisia lentokoneessa”.
Seksikohussa ryvettynyt?
Muistellaanpa, mitä tapahtui. Rammsteinin laulajaa syytettiin naisten seksuaalisesta häirinnästä ja esimerkiksi huumaamisesta seksin harrastamista varten.
Kohu alkoi toukokuussa, kun yhtyeen fani Shelby Lynn väitti tulleensa huumatuksi Vilnan-keikalla. Lynnin jälkeen useat naiset syyttivät Lindemannia seksuaalisesta väkivallasta. Vakavin tutkittu rikosnimike oli raiskaus.
Media lähti laukalle, ja lehdet täyttyivät jutuista Lindemannin “suck boxista”, eli lavan alla olevasta tilasta, jossa naiset harrastivat seksiä laulajan kanssa. Puhetta oli myös Rammsteinin konserttien “nollarivistä”, jonne kauniita naisia haalittiin – ikään kuin olisi jokin yllätys, että rokkitähdet haalivat kauniita naisia eturiviin ja harrastavat seksiä heidän kanssaan.
– Tämä on Saksan musiikkialan #metoo-hetki, julisti Lindemannista tutkivan jutun kirjoittanut saksalaistoimittaja.
Elokuun lopulla Berliinin syyttäjäviranomaiset totesivat lausunnoissaan, ettei alustavissa tutkimuksissa löydetty väitteille rikoksista minkäänlaisia todisteita, joten syytteitä Lindemannia kohtaan ei nostettu. Lain edessä Lindemann on siis syytön mies.
Nyt Lindemannia seksuaalisesta väkivallasta syyttänyttä naista epäillään kunnianloukkauksesta.
Mutta edelleen Lindemann on otsikoissa “seksikohuissa ryvettynyt”. Täsmällisempi termi olisi “seksuaalirikossyytteistä vapautunut”.
Tähän mennessä me tiedämme varmasti lähinnä sen, että Lindemann tykkää harrastaa seksiä faniensa kanssa. Vaikka hänellä olisi lavan alla “suck box”, jossa kauniit naiset ottavat häneltä suihin, ei sekään vielä tarkoita, että hän huumaisi ja raiskaisi heitä.
Jos kaksi aikuista harrastavat yhteisymmärryksessä seksiä, siinä ei ole vielä mitään pahaa.
Nyt brittikoomikko Russell Brand on keskellä yltyvää mediakohua, kun useat naiset syyttävät häntä raiskauksista, pakottamisesta seksuaaliseen tekoihin ja seksuaalisesta häirinnästä.
Koomikon tv-ohjelmia on poistettu useiden palveluiden sivulta. Channel 4 on poistanut kaikki Brandiin yhdistettävät ohjelmat verkkosivuiltaan, ja Netflixiä on kehotettu poistamaan Brandin komedia suoratoistostaan. Myös Youtube on katkaissut miehen mainostulot.
Ja kyseessä ovat vasta väitteet. Jos Brand on syyllistynyt rikoksiin, joista häntä syytetään, hänet tulee tuomita niistä lain mukaan. Mutta me emme vielä tiedä, onko hän syyllistynyt yhtään mihinkään. Tässä vaiheessa syytökset ovat pelkkiä väitteitä.
Yhdysvaltalaistutkimuksen mukaan (National Sexual Violence Resource Center, 2012 ) seksuaalisesta väkivallasta tehdyistä ilmoituksista 2–10 prosenttia on sellaisia, joita ei pystytä todentamaan tapahtuneeksi. MTV:n mukaan Suomessa tehtävistä raiskausilmoituksista noin kymmenen prosenttia on sellaisia, joiden esitutkinnan poliisi on syystä tai toisesta keskeyttänyt.
Varsinkin #metoon jälkeen yhteiskunnassamme on tapahtunut perustavanlaatuinen mullistus siinä, miten me suhtaudumme syytöksiin julkisuuden henkilöitä kohtaan, syyttömyysolettamaan ja totuuteen ylipäänsä.
Olemme valmiita tuhoamaan ihmisten uran, elämän ja maineen pelkkien syytösten perusteella. Usein ne ovat vielä anonyymien esittäjien väitteitä.
Kuinka helpon aseen tämä antaa esimerkiksi poliittista vastustajaa kohtaan? Hanki nainen tai naisia, jotka ovat valmiita kertomaan medialle “anonyymisti” väitteitä miehen väitetystä huonosta kohtelusta – ja onnistut suhteellisen helposti tuhoamaan hänen uransa.
Nykyään länsimaisella syyttömyysolettamalla ei näytä olevan juuri arvoa julkisessa keskustelussa. Monelle saattaa tulla yllätyksenä, mutta ihmistä olisi pidettävä syyttömänä, kunnes toisin todistetaan.
Jopa media lähtee välillä mukaan julkaisemaan usein nimettömiä väitteitä tunnistettavista ihmisistä ilman kunnollista taustoitusta ja ilman väitteiden riittävää varmistamista.
Ehkä mediankin pitäisi klikkejä hamutessaan muistaa, että kyse on ihmisestä keskellä elämänsä hirvittävintä kurimusta, johon hänet on mahdollisesti sysätty täysin perusteetta.
Vapauttava tuomiokaan ei enää välttämättä auta. Vaikka henkilö vapautettaisiin kaikista syytteistä, epäilyksen varjo leijuu hänen yllään ja seuraa median otsikoissa.
Henkilön maine voidaan tuhota yhdessä nettikeskustelussa nimimerkkien suojasta.
Nykyisessä #metoo-hysteriassa mies on syyllinen kunnes toisin todistetaan. Usein hän on syyllinen, vaikka toisin todistettaisiinkin.
Pahoinpitelyrikos vanhenee viidessä vuodessa. Törkeä kuolemantuottamus vanhenee kymmenessä vuodessa. Tappo vanhenee kahdessakymmenessä vuodessa. Mutta murha ja #metoo eivät vanhene koskaan.
Date Movie: Kill Bill fight
https://www.youtube.com/watch?v=NUfK4xg9ECo
Date Movie - Trailer [HD]
https://www.youtube.com/watch?v=23QoNhfK_qg
Tuure Boelius - TYTÖT TYKKÄÄ (feat. Teflon Brothers) (Official Music Video)
https://www.youtube.com/watch?v=nB0eBJnQt98
Finnish Hockey Mafia feat. Antero Mertaranta - Taivas Varjele! - Musiikkivideo
https://www.youtube.com/watch?v=5Nxx_Njg8Uc
The Stabbing Party (Scream parody)
https://www.youtube.com/watch?v=ETsOO8kdwqk
Scary Movie (8/12) Movie CLIP - Silent Theater (2000)
https://www.youtube.com/watch?v=Sgwfvu6k0xs
Wish Upon Trailer #1 (2017) | Movieclips Trailers
https://www.youtube.com/watch?v=VZjBpt5mCCA
Eivät ole pornoa eikä mitään seksiä nää kuvat, saman lailla naiset ottavat aurinkoa pienen pienissä bikineissä uimarannoilla ja pyllistelevät ja makaavat auringossa jalat levällään 🌴🌅.
Eikö uimarannat ole hieman eri juttu kuin instapyllistelijät tai ne jotka myyvät noita pyllistely- ja palajastelupostauksia rahasta. Mitä enemmän maksat sitä enemmän saat vastinetta.
Taidat olla itse joku pornoyrittäjä...? Tuolla ylempänä joku oli kiteyttänyt aika hyvin koko homman idean "samaa paskaa eri paketissa". Porno ja Only Fans, siis itsensä myymistä se on, eli aikamoista horoilua, vaikka sitä sitten millä nimellä kutsuisi. Voi Jeesus!!!!! Kun aivokapasiteettia ei muuhun riitä, niin mitä jää jäljelle kuin myydä paljasta pintaa, toiset pinnallisemmin ja toiset syvemmin.
Läpeensä tatuoitu nainen on kuin lisko. Miesten kauhistus.
Samoin tyhmä, itserakas, laiska, muovista ja maalista kyhätty tyrkky!
Kyllä, siis aloittajalla, on ollu kovaa hommaa, kun melkein itse olet kommentoinut tänne 😂. Ketju täynnä sun aivopieruja.