Rajahuoli ei nyt huoleta.

Maiden väliä matkustelevien ns. tavallisten kansalaisten on nyt vain tajuttava, että ilman Venäjän toimia ei Suomikaan toimisi näin.

Se on harmi, että ns. tavallisten kansalaistenkin arki vaikeutuu. Mutta Suomi on ainoastaan reagoinut siihen, mitä Venäjä ensin teki.
176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei yhtään huoleta jos tavallisen venäläisen elämä vaikeutuu.
He ovat Putinin alamaisia, sitä samaa sotivaa kansaa.
Heidän on aika ajatella sitä.
Varakkaat venäläiset ovat pahoillaan, kun eivät pääse Suomeen
shoppailemaan samaan aikaan kun Putin tapattaa ukrainalaisia.
Kornia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maiden väliä matkustelevien ns. tavallisten kansalaisten on nyt vain tajuttava, että ilman Venäjän toimia ei Suomikaan toimisi näin.

Se on harmi, että ns. tavallisten kansalaistenkin arki vaikeutuu. Mutta Suomi on ainoastaan reagoinut siihen, mitä Venäjä ensin teki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu