Orpolaisuus leikkaa nuorilta, lapsilta ja äideiltä.
Tämä viaton ja pieni väki asuttaa nyt eläkeläisten tiloja.
He elävät yhdessä isojen eläkeläissäästöjen kanssa.
Eläkeläiset ovat saaneet eläkkeiden nousua
ja saivat samassa uusia asukkaita huoneistoihinsa
ja lakanneet olemasta ikuisesti yksinäisiä
kun seuranaan on huutavia penskoja ja synnyttäviä äitejä.
Nuoret muuttavat eläkeläisten kumppaneiksi
3
368
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä eläkkeellä oleva jo haluaa pitää oman rauhansa.Mikä se sellanen jatkuva syöttö asiasta että pitää olla kaikkia virikkeitä aamusta iltaan.
- Anonyymi
On tuossa aloituksessa jotain järkeäkin.
Suomessa muutetaan jo 17v omaan kotiin, viimeistään 18 vuotiaana vaikkei ole taloudellisia resursseja siihen.
Muualla maailmassa ei ole harvinaista että 30v asuu vanhempiensa kanssa ja odottaa sitä oikeaa hetkeä muuttaa.
On myös viritelty niitä asuntoja joissa olisi nuoria vanhemman väen seassa.
Valitettavasti nykyään ei nuoremmat käy edes kastomassa isovanhempiaan, ovat vieraantuneet täysin vanhempien ihmisten maailmasta.
Myös kulema on vierasta, jos oltaisiin vanhuksien kanssa enemmän tekemisissä niin huomattaisiin kuinka hauras on oikeasti ihmiselämä ja mihin elämä kannattaa käyttää.
Pistäisi varmaan miettimään että mitä kertoo omille lapsenlapsille jos niitä edes onnistuu hommaamaan.
Onko paras saavutus pleikkaripelissä joku tietty taso jossain pelissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.683218Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91861- 1121767
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241259- 1291058
- 99992
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6875- 84869