Salpalinja kuntoon!

Anonyymi-ap

Rannikkojoukot Kotkaan ja saaristoon;
Rottakoulu takaisin Lappeenrantaan;
NATO-joukkoja Porkkalaan, Vekaralle ja Kajaaniin;
Totaalinen ydinaseuhka Pietarin päälle jne jne

Nyt on viimeinen aika valmistautua ja luoda sellainen uhka Venäjän johdon päälle, että ehkä harkitsevat Suomen yliottoa hetken.

Hulluudessaan voivat toki uhrata viisi miljoonaa pietarilaista, joiden pitäisi nyt herätä ja heittää Putin jengeineen vankilaan, mutta ainakin Suomi jäisi historiaan kaikkensa tehneenä entisenä kansakuntana.

Poliittisella rintamalla emme yksin voi tehdä paljoakaan; sopii vain toivoa että EU ja USA yhdessä onnistuisivat muuttamaan Kiinan ja Intian politiikan sellaiseksi, että Venäjän johdon olisi pakko vaihtua ja maan aggressiivisuuden loputtava.

4

295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, ei kai tässä oikein muu auta.

    • Anonyymi

      Valitsen mielummin Venäjän, kun kolmannen maailmansodan.

      • Anonyymi

        Eli nyt nautit täysillä demokratian eduista, mutta mitään et viitsisi itse tehdä niiden etujen eteen. Antaa muiden hoitaa, sinä vaan nautiskelet. Kunnon Luikki - onneksi teitä vapaamatkustajia on vähemmistö.


    • Anonyymi

      Minulla on elämän ilta käsillä, ja voin vallan mainiosti katsella läksiäisiksi ohjusten lentoa. Toivottavasti niitä on itään päin enemmän lennossa, ydinkärjillä varustettuna.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      77
      6012
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3301
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      2928
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2152
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      28
      2121
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      110
      1970
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1909
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1909
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1558
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1348
    Aihe