Olen nähnyt miten Pormestarinluodon lukutupa ja vieressä ollut kauppa, joutuivat poistumaan, kun on saatu taas aikaan päätös, jolla ei haluttu auttaa pieniä ihmisiä. Tämä päätös on selvästi väheksynyt Pormestarinluodon asukasyhdistystyksen ponnisteluja, jolla saatiin aikaan toimiva kokonaisuus lukutupa ja pyöräpaja. jotka yhdessä muodostivat Pormestarinluodon keskuksen ja ytimen. Lähellä kerrostaloasukkaita oli jotain toimivaa ja mukava pieni paikka, jossa saattoi käydä kahvilla ja rupattelemassa ja viihtymässä yhdessä. Oli kirjoja, lehtiä, tietokone sekä mahdollista jättää polkupyöränsä matkalla huollettavaksi samassa yhteydessä ja käydä lounaalla.
Kiusaaja, joka on Saatana itse halusi tuhota tämän idyllinen. Jotkut kaupunginhallituksessa halusivat jättää tyhjän lähiön, jossa ei ole enää mitään.
Läheltä purettiin lastenleikkikentän rakennus. Aikaisemmin lopetti R-kioski.
Tämän jälkeen vietiin toimiva asukasyhdistyksen pitämä henkireikä lukutupa ja kauppa. Tämä on nyt varmasti ilo kaupungin päättäjille tässä pirujen kaupungissa.
Jumala ei teitä siunaa. Te olette näyttäneet sen Suomen, jonka me jo tunnemme;
Tyhmyyden, välinpitämättömyyden ja typeryyden. Porin vaakunassa lukee Deus protector noster. Jumala on suojeliamme. Teitä ei suojele Jumalan Sana. Kiusaaja tekee työtään Porissa kuten muuallakin Suomessa. Eikä loppua näy. Älkää huoliko.
Me tunnemme sen kiusaajan.
Onko aiheellista tuhota toisten työn saavutukset?
Anonyymi-ap
4
296
Vastaukset
- Anonyymi
Olkaa varuillanne teitä ei siunata..
- Anonyymi
Diipa daa Porkka. Ei Porkan nistit mitään tupaa tarvitse.
Hhhhhaaaaaaaa - Anonyymi
Jumala sitä ja tätä.. Huhhuh miten typerä avautuminen.
- Anonyymi
Onko se saatana siellä pyörätuvalla, saako tilattua pyörään kiukaan ja liekkimaalaukset lokareihin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?4235558Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1891928Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3671864- 1221088
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl51014- 27928
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h60834- 72801
Oishan se coolia
Kun sais maistaa sun huulia 😘 Mukavaa päivää Hei, just sulle miehelle, josta haaveilen ❤️55723- 37714