Onko yksityisillä kuvausfirmoilla mitään oikeuksia tulla kameroineen ja ohjaajineen kesätapahtumiin bisnestä tekemään, kysyvätkö nuo edes lupaa kaikilta ihmisiltä jotka videolle tallentavat?
Ainakaan itse en lähde tuntemattomien spielperkeleiden bisneksiä ilmaiseksi edistämään, koska sillähän ne tienaavat mitä enemmin saavat meitä hölmöläisiä kameran linssillä videoille metsästettyä.
Yksityiset kuvausfirmat
11
298
Vastaukset
- Anonyymi
Ressikan kesällä -23 kuvaama video ukkojen rompepäivistä on todella hyvä.
Ukko lauma pyörii ympyrää kuin kärpäset lehmän läjällä ja höpisevät omiaan.
Seassa tyhjäntoimittajia kameroineen ja "television kuvausryhmä" ohjaajineen- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18129237v
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Samanlainen yksinkertainen törttö olen kuin kaikki rompepäivien ukot ja akat mutta en ole antanut yhdellekään "television kuvausryhmälle" enkä yhdellekään tubettaja "tähdelle" levittää julkisuuteen videoita törppöydestäni, ja vielä vähemmin tienata rahaa törppöydelläni.
- Anonyymi
Kuvatkaa omia naamoja ja varpaita!
- Anonyymi
Tuskin maailman historiassa koskaan, eikä milloinkaan ole ollut niin paljon tyhjäntoimittajia ja paskanlevittäjiä kuin tämän ajan somekuplassa.
Ja tuota sekalaista sakkiako meidän tavallisten ihmisten pitäisi palvoa ja kiitellä kun tekevät meille viihdettä!?
Siis voihan vi##u, pölkkypäiden viihteestäkö tässä elämässä on puute?- Anonyymi
Pers aukisia Ka-teellisia ottaa näköjään päähän kaikki asiat.
- Anonyymi
Kyllä kuvaamisesta ois hyvä palkka saada.
- Anonyymi
Ressikan konepäivä-filmillä nähtiin myös kameraa välttelevä pirjo-hannele. Henkilöä ei voisi kanava-kuvan perusteella tunnistaa. Syö varmaan kaikki mössöt joiden paistamista esittelee kanavallaan. Ei uskoisi terveydenhuollon toimihenkilöksi.
- Anonyymi
Ressikan video oli todella hyvä ja kertoi kaiken mitä tuon seudun asukkaista pystyy kertomaan.
Uusintoja ei tarvita.
- Anonyymi
Ahneus ja itsekkyys on kasvanut mielettömiin mittasuhteisiin jopa leipäjonoissa, vain minä olen jottain, vain minä olen kaiken huomion ja hyvän keskipiste.
MINÄ MINÄ MINÄÄÄÄÄ. - Anonyymi
Onko niin, että ihmisillä joilla on ollut onnellinen lapsuus, huolehtivat vanhemmat ja paljon jouluna lahjoja ovat kaikkein leuhkimpia ja ylpeimpiä taloistaan ja tavaroistaan?
Kun on totuttu kaikkea hyvää saamaan ilman ponnistuksia niin mikään ei riitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1466130
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k253736Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1282931- 492620
- 412560
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262026Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2691924Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt511858- 341633
- 281620