Missä ja milloin Oulaisissa on ruokajakelua? Onko Oulaisissa pitkät leipäjonot? Millaista porukkaa käy evästä hakemassa? Mitä ruokaa jakelussa jaetaan?
Mistä tietää onko tarpeeksi köyhä että kehtaa hakea ruokaa ruokajakelusta? Saako siitä kuinka pahan elämänhallintaongelmaisen leiman jos hakee... Sääliikö, arvosteleeko ja ihmetteleekö ihmiset jos hakee jakelusta ruokaa?
Ruokajakelu
7
744
Vastaukset
- Anonyymi
Jo on kysyjällä uteliaisuus huipussaan ja kysele omalta paikkakunnalta leipäjonoista mitä sulle muitten paikkakuntien asiat kuuluu. Jokainen paikkakuntalainen oman kylän asiat näkee kun pitää silmiä auki.
- Anonyymi
Suomeksi sanottuna halusit tietää: Ketkä Oulaistelaiset mahdollisessa leipä -ja /ruokajonossa oikein ovat ja vieläpä nimillä!??
- Anonyymi
Ei nimiä kukaan kysynyt... Vaan että millaista porukkaa... Ulkonäkö, koko, sosiaalinen status, asumismuoto, onko pultsareita ja päihteilijöitä kaikki hakijat jne.
- Anonyymi
Onko joka viikko?
- Anonyymi
Tarve ois
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarve ois
Seuraa helluntaiseurakunnan sivuja, älä suomi 24.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017543
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055533- 835037
- 1384412
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492813
- 522759
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102344Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561946