jos mitä jos
mutta kun ei
niin sitten ei milläänsäkään ei.
Näin se on
ja näin se jatkuu.
Loppuelämän.
kyllä Sitä miettii
6
290
Vastaukset
- Anonyymi
Henkinen tunnelukko. Ayahuascalla parannettavissa. Kahvikkia löytyy muistaakseni luonnosta ihan täältä pohjolasta. Suomi on siitä hyvässsä asemassa että meillä kasvaa sieniä. Oksennus karkoittaa pahat henget. - Terveisin huumeidenvälttelijä.
Mulla näitä tunne.lukkoja ja muita tiukkoja.vöitä löytyy ko. assian suhteen.
Kuulin ensimmäistä kertaa elämässäni "kahvikista" ... Henkinen oksennus kuulostaa sopivalta hoitokeinolta. Onks tää ayahuasca joku poppamiehen tuliliemen ainesosa?
- Anonyymi
Se on se E-Amerikan viidakkointiaanien käyttämä hoitokeino. Tai käyttää ne sitä varmaan myös päihtymiseen. Se on todella vahvaa kamaa niin ensin kannattaa kokeilla jotakin lievempää keinoa. Muistaakseni jossain päin Aasiaa on jokin yhteisö missä juodaan jotain lientä ja sitten kaikki tulee suun kautta ulos. Siinähän on todellinen tukehtumisen vaara ja elimistö kuivuu samalla. Se kakoilu tuskin tuntuu niin pahalta jos pää on sekaisin siitä lääkkeestä. Vai pitäisiköhän puhua pikemminkin suoranaisesta myrkystä? Madventures kokeili sitä ayahuascaa ja se näytti karulta kokemukselta. Ensisijaisesti itse ehdottaisin sitä vain oikeasti skitsoille tapauksille.
- Anonyymi
Käsittelemätön asia jättää jäljet, siihen auttaa vain Chinatownin opiumluola😪⚰️
- Anonyymi
Ihmisiä on moneksi
Trans ym
Sekoituksia
Tule sitten niiden kanssa toimeen
Vähintäänkin ymmärrystä tarvii elämän polulla
Et ole yksin
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2731660Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle371532- 211370
- 961316
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61217Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101047Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86950Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66925T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43911- 32900