a-studio rajat kiini kyllä ei olla naiveja.

Anonyymi-ap

katsoin tuota a-lähetystä jossa vasemmistoliiton edustaja kovasti vetosi , että meidän ihmis oikeus ja kansainvälisten lakien noudadus rikkoutuu.. Ei se näin ole jokainen euroopassa tietää, että nämä ihmiset ovat peli nappuloita törkeässä pelissä jota venäjä käy. Se jos joku rikkoo kansain välistä lakia on venäjä. Ainoa keino viesti ettei me olla mukana pelissä on sulkea kokonaan itä-raja. se on viesti ettei onnistu ja jos joku pakotetaan tulemaan rajan yli maaston kautta niin luulisi asian olevan kaikille selvä.
Niin ei näitä tänne tulijoita silti tarvitse vihata he ovat jolteensakin jonkun armoilla ja eri tarkoituksessa tänne pyrkimässä.
TOIVON, ETTÄ VIELÄ TULEE PÄIVÄ UKRAINA LYÖ LUUN KURKKUUN TUOLLE MEIDÄN NAAPURILLE.

3

238

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rukoile polvet ruvella turhaa toiveittasi!

    • Anonyymi

      Tuo raja ei tule normalisoitumaan ,ei ainakaan monen meitä elin ikänä.

      Hypridi vaikuttamine pistää Suomen tahon sulkemaan rajan joka on aivan oikea toimenpide. Aina on niitä joille toimi ei sovi .Se ja sama niin on toimittava.

      Suomeen tulee 15 tukikohtaan Nato joukkoja ja totuttuun vapaaseen turismiin ja vierailuihin tulee rajat kovenemaan tuon myötä itään päin, "naapurin "toimesta.

      Suomi on lämmennyt EU: suuntaan ja toimii yhteisrintamassa Venäjää vastaan ja valmistaa ammuksia Ukrainalle jolloin puolen valinta on selkeä ja Venäjän vastainen joka kaunistelematta tekee Suometa vihollisvaltion Venäjälle.

      Asiat on ajateltu päättäjien toimesta vuosiksi vapaan liikkuvuuden sulkevasti eteenpäin, joten tämä tilanne missä ollaan on nyt uusi normaali, jota tuskin muuttaa edes vallan vaihtuminen Venäjällä.

    • Anonyymi

      Usan juoksupoika vajoo vuosisatsiseen kurjuuteen!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      128
      823
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      609
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      548
    4. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    5. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      513
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      512
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      451
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      37
      426
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      417
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      21
      388
    Aihe