a-studio rajat kiini kyllä ei olla naiveja.

Anonyymi-ap

katsoin tuota a-lähetystä jossa vasemmistoliiton edustaja kovasti vetosi , että meidän ihmis oikeus ja kansainvälisten lakien noudadus rikkoutuu.. Ei se näin ole jokainen euroopassa tietää, että nämä ihmiset ovat peli nappuloita törkeässä pelissä jota venäjä käy. Se jos joku rikkoo kansain välistä lakia on venäjä. Ainoa keino viesti ettei me olla mukana pelissä on sulkea kokonaan itä-raja. se on viesti ettei onnistu ja jos joku pakotetaan tulemaan rajan yli maaston kautta niin luulisi asian olevan kaikille selvä.
Niin ei näitä tänne tulijoita silti tarvitse vihata he ovat jolteensakin jonkun armoilla ja eri tarkoituksessa tänne pyrkimässä.
TOIVON, ETTÄ VIELÄ TULEE PÄIVÄ UKRAINA LYÖ LUUN KURKKUUN TUOLLE MEIDÄN NAAPURILLE.

3

238

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rukoile polvet ruvella turhaa toiveittasi!

    • Anonyymi

      Tuo raja ei tule normalisoitumaan ,ei ainakaan monen meitä elin ikänä.

      Hypridi vaikuttamine pistää Suomen tahon sulkemaan rajan joka on aivan oikea toimenpide. Aina on niitä joille toimi ei sovi .Se ja sama niin on toimittava.

      Suomeen tulee 15 tukikohtaan Nato joukkoja ja totuttuun vapaaseen turismiin ja vierailuihin tulee rajat kovenemaan tuon myötä itään päin, "naapurin "toimesta.

      Suomi on lämmennyt EU: suuntaan ja toimii yhteisrintamassa Venäjää vastaan ja valmistaa ammuksia Ukrainalle jolloin puolen valinta on selkeä ja Venäjän vastainen joka kaunistelematta tekee Suometa vihollisvaltion Venäjälle.

      Asiat on ajateltu päättäjien toimesta vuosiksi vapaan liikkuvuuden sulkevasti eteenpäin, joten tämä tilanne missä ollaan on nyt uusi normaali, jota tuskin muuttaa edes vallan vaihtuminen Venäjällä.

    • Anonyymi

      Usan juoksupoika vajoo vuosisatsiseen kurjuuteen!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      188
      3151
    2. 94
      1425
    3. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      128
      1122
    4. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      248
      1122
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      975
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      96
      831
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      111
      694
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      685
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      108
      658
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      592
    Aihe