Suomi lisää joukkoja rajalle,jo euroopasta, no Venäjäkin lisää joukkoja rajalle, siitähän se eskaloituu pikku hiljaa,
Eihän Venäjä tyhmä ole
15
417
Vastaukset
- Anonyymi
ettei vain suomi kaiva verta nokasta
- Anonyymi
Ryssä on kaivanut jo monta vuotta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ryssä on kaivanut jo monta vuotta.
eime sille mitään voi,ei voi länsikään
- Anonyymi
Suomi on Venäläisten Pyhää maata,ja kaikki Suomalaiset joutaa tykinruuaksi etulinjaan Venäjän rynnäkköjoukkoihin Ukrainan erityisoperaatioon.
- Anonyymi
Kannattaa hommata se Venäjän kansalaisuus,niin sinut laitetaan etulinjan rynnäkköjoukkoihin Ukrainan vastaiselle rajalle. Ja muista huutaa sitten kun sinut juoksutetaan kohti Ukrainalaisten konekivääritulitusta ja ammutaan seulaksi ,niin muista sitten kuolintoreissasi verta valuen huutaa,että "Ihanaa tulla tapetuksi Vladimir Suuren ja Venäläisen maailman puolesta".
- Anonyymi
näin se vaan menee sun kans ollaan rivissä,
- Anonyymi
Minäkin haluun olla Rynnäkköjoukoissa etulinjan juoksuhaudassa tykistökeskityksessä Toveri Putlerin puolesta, ja huutaa siellä "Venäjän puolesta,Russkii Mir!!".
- Anonyymi
hyvä että venäjälle ilmoitettu milloin raja taasen aukiaa,voi pyörän myyjät olla valmiina,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hyvä että venäjälle ilmoitettu milloin raja taasen aukiaa,voi pyörän myyjät olla valmiina,
vasureista ja kommareista on aina suomessa ollut haittaa,joka paikassa
- Anonyymi
Ei tosiaankaan oo tyhmiä. Venäläiset osaa tehdä konekiväärejä ja panssarivaunuja,joilla on hyvä antaa kuritusta ali-ihmisille.
- Anonyymi
6 päivää rajat aukiaa,matujen virta jatkuu entä sitten politikot
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
6 päivää rajat aukiaa,matujen virta jatkuu entä sitten politikot
Uudestaan kiinni.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1236374Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816187Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie706108Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1281439- 131279
- 1871118
- 63934