Dingosta juttua musiikkilehdessä vuonna 2005

Anonyymi-ap

Dingosta oli keväällä 2005 parin aukeaman juttu nimekkäässä suomalaisessa musiikkilehdessä. Muistaako kukaan, mistä lehdestä oli kyse?

Haastattelussa oli ainakin Neumann ja Eve. Muistaakseni myös bändin muut jäsenet pääsivät ääneen ja jutussa oli koko bändin kuvakin. Muistaakseni oli Purppuraa-levyn kokoonpano, mutta uuden levyn nimeä ei oltu vielä silloin kerrottu ja levykin oli vielä tekovaiheessa.

Joskus tuo lehti minulta löytyi, mutta vuosien saatossa olen kadottanut sen.

4

347

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      mua kiinnostaa rutosti kaikki lehtileikkelejutut joo joo. =)
      Meikä vähän kuin innostunut sonni eli yksi tai kaksi asiaa elämässäni on ainoat jutut mitkä kiinnostaa yli 100% paljon ja kaikki muu on yhdentekevää eli elämä on kovin yksipuolista, mutta siis kaikki lehtileikkelejutut, erilaiset top-listojen suunnittelut&mietinnät ja ylipäänsä koko musa on mulle vähän kuin koko elämä eikä elämässä ole mitään muuta sisältöä, paitsi ne hölkkä ja kävelylenkit.

      Josko kenties löydät ne lehtileikkeet ja lähetät niistä jotakin infoa tänne eli jäämme "kuumeisena(ainakin mä!) odottamaan, mut toki onhan google myös sitä varten että sielä voi kaivaa etsiä esille vaikkapa tuon lehtileikkelejutun josko pian sieltä josttain löytyä.

      Kiitos kuitenkin kun postasit tämän postauksen. Mä arvostan paljon tällaisia , tämänaiheisia postauksia koska aina joku uusi postaus (jossa ei toistetan aiheita joka kerta) , jossa on joku tuore idea, juju, niin ne on eniten mieleeni.

      • Anonyymi

        ja siis vastaukseni kyssäriisi on se, että en muista tuota lehttee enkä siis välttämättä ole koskaan nähänykkään koko juttua. En kovin hyvin nyt muista.


      • Anonyymi

        Joo olen yrittänyt googlettaa, mutta en löydä. Helpottaisi asiaa jos muistaisi lehden nimen. Tai julkaisuajan. Oisko huhti-toukokuu 2005?

        Soundi, Rumba ... mitä näitä lehtiä siihen aikaan oli? Toivottavasti lehti tulisi jossain vielä vastaan.

        Ja sen muistan että tää ei ollut mikään kansijuttu. Netissä artikkelia ei varmaan ole edes julkaistu kun Googlekaan ei löydä.


    • Anonyymi

      Olen käynyt läpi musiikkilehtiä tältä ajalta. Etenkin Soundia. Hemmetti kun ei löydy.

      Laajensin aikahaarukkaa syksyyn 2005. Siksi, että jutussa muistaakseni oli puhe uuden levyn tekemisestä ja kokoonpanosta oli kuvia keikoilta.

      Tarkemmin muisteltuna voi olla mahdollista, että tämä ei ollut musalehden juttu vaan tyyliä Hymy, Apu, Seura.

      Etsinnät siis jatkuvat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      213
      1762
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      141
      1465
    3. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      78
      1348
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1193
    5. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      8
      1102
    6. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1085
    7. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      109
      1019
    8. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      55
      980
    9. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      880
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      850
    Aihe