Mutta miksi turvapaikan hakeminen itärajalla pitäisi toteutua?
Li Andersson vaatii hallitukselta perustelua, miten turvapaikan hakeminen itärajalla toteutuu
14
240
Vastaukset
- Anonyymi
Että erotetaan jyvät akanoista. Pikakäsittely ja palautus lähtömaahan muille. Taklataan Venäjän provo. Ei lähdetä tappamaan ihmisiä pakkaseen niinkuin Puolassa tai Valko-Venäjällä. Yritetään pitää sivistysvaltion statusta.
- Anonyymi
Eikös laajalla Venäjällä ole naapureita joka suuntaan niissähän se oikeus hakea turvapaikkaa toteutuu Venäjähän on ihannevaltio?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös laajalla Venäjällä ole naapureita joka suuntaan niissähän se oikeus hakea turvapaikkaa toteutuu Venäjähän on ihannevaltio?
Venäjän ongelmista Kirill nosti esiin maahanmuuttajat
- Anonyymi
Venäjältähän voi hakea vaikka Alaskan Yhdysvaltoihin turvapaikanhakijaksi.
Miksei venäjän viranomaiset toimita niitä sinne? - Anonyymi
kaikki maahanmuuttajat ruotsalaisten alueille , se on ratkaisu maahanmuuton ongelmiin
- Anonyymi
Joka ikinen matu suomesta pois, ei ne veteraanit sodan jälkeen rakentaneet suomea näille matuille eikä näille matujen hyysäreille vaan normaalille SUOMALAISELLE sellaisen maan jossa on turvallista asua ja nauttia elämästä
Eikö Venäjä ole turvallinen maa? Miksi sieltä pitää tulla Suomeen hakemaan turvapaikkaa?
- Anonyymi
Venäjä ei ole turvallinen maa vaikka ilmeisesti kokoomuskommarina olet toista mieltä kuten tuon voi tulkita.
Kun on katsonut sitä pyöräilevää joukkoa niin en ole nähnyt oikeaa turvapaikanhakijaa vaan nuoria miehiä pääosin, jotka olisivat voineet työllistyä Venäljälläkin tai muualla matkan varrella.
Minusta turvapaikan hakija on äiti lastensa kanssa, koska heidän elättäjänsä on kuollut tai vamgittu. Niitä minä sanoisin turvapaikan hakijoiksi!- Anonyymi
Vasemmiston naisille nämä nuoret terveet Afrikan ja Lähi-Idän miehet ovat niitä autettavia.
Sairaat, naiset, lapset ja vanhukset ei kiinnosta puupennin vertaa. - Anonyymi
Li voisi lähteä rajan yli hankkimaan kokemusasiantintijan pätevyyttä.
...tai miksei vaikka lähi-idästä asti, ihmiskaupan ja jihadismin alkulähteille.
Mahdollisimman kauas... - Anonyymi
Juuri näin, terveet nuoret miehet maksavat tuhansia euroja matkasta Suomeen. Ei turvapaikkaa tarvitsevat tällaisia matkoja voi tehdä.
- Anonyymi
Eikö Andersson muista,että Suomelle ennen kelpasi vain Venläiset ja etupäässä pikkurikolliset,joista Lahdessa jäi näpistyksestä heti kiinni,K-tavaratalossa !?
- Anonyymi
Siis Li vaatii että Putin hallinnon oikkkuihin pitäisi vaan mennä aivottomasti mukaan koska aivokuolllut LAAAGEN
Venäjän viranomaisia lähellä oleva Telegram-kanava VTŠK-OGPU väittää, että itärajan siirtolaisoperaatio on Vladimir Putinin ”oikeana kätenä” tunnetun miekkosen tekosia
"Kanavan anonyymin lähteen mukaan Venäjän presidentinhallinnon varajohtaja Sergei Kirijenko määräsi henkilökohtaisesti sisäministeri Vladimir Kolokoltsevin kokoamaan laittomia siirtolaisia muun muassa Lähi-idästä ja Afrikasta.
Siirtolaiset haalittiin yhteen maahanmuuttajille suunnattuihin keskuksiin, josta heidät sitten lähetettiin ”hyökkäämään” Suomen rajalle.
VTŠK-OGPUn mukaan operaatio kuitenkin epäonnistui Suomen viranomaisten nopean toiminnan takia.
Valtioneuvosto sulki viime viikolla kaikki rajanylityspaikat Inarissa sijaitsevaa Raja-Jooseppia lukuun ottamatta.Venäjän viranomaisia lähellä oleva Telegram-kanava VTŠK-OGPU väittää, että itärajan siirtolaisoperaatio on Vladimir Putinin ”oikeana kätenä” tunnetun miekkosen tekosia.
Kanavan anonyymin lähteen mukaan Venäjän presidentinhallinnon varajohtaja Sergei Kirijenko määräsi henkilökohtaisesti sisäministeri Vladimir Kolokoltsevin kokoamaan laittomia siirtolaisia muun muassa Lähi-idästä ja Afrikasta.
Siirtolaiset haalittiin yhteen maahanmuuttajille suunnattuihin keskuksiin, josta heidät sitten lähetettiin ”hyökkäämään” Suomen rajalle.
VTŠK-OGPUn mukaan operaatio kuitenkin epäonnistui Suomen viranomaisten nopean toiminnan takia.
Valtioneuvosto sulki viime viikolla kaikki rajanylityspaikat Inarissa sijaitsevaa Raja-Jooseppia lukuun ottamatta."
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,744282Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt172748Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242507Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod152432Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1102336Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1112203Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992151Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6111957MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141945Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S241688