Li Andersson vaatii hallitukselta perustelua, miten turvapaikan hakeminen itärajalla toteutuu

Anonyymi-ap

Mutta miksi turvapaikan hakeminen itärajalla pitäisi toteutua?

14

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Että erotetaan jyvät akanoista. Pikakäsittely ja palautus lähtömaahan muille. Taklataan Venäjän provo. Ei lähdetä tappamaan ihmisiä pakkaseen niinkuin Puolassa tai Valko-Venäjällä. Yritetään pitää sivistysvaltion statusta.

      • Anonyymi

        Eikös laajalla Venäjällä ole naapureita joka suuntaan niissähän se oikeus hakea turvapaikkaa toteutuu Venäjähän on ihannevaltio?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikös laajalla Venäjällä ole naapureita joka suuntaan niissähän se oikeus hakea turvapaikkaa toteutuu Venäjähän on ihannevaltio?

        Venäjän ongelmista Kirill nosti esiin maahanmuuttajat


    • Anonyymi

      Venäjältähän voi hakea vaikka Alaskan Yhdysvaltoihin turvapaikanhakijaksi.
      Miksei venäjän viranomaiset toimita niitä sinne?

    • Anonyymi

      kaikki maahanmuuttajat ruotsalaisten alueille , se on ratkaisu maahanmuuton ongelmiin

    • Anonyymi

      Joka ikinen matu suomesta pois, ei ne veteraanit sodan jälkeen rakentaneet suomea näille matuille eikä näille matujen hyysäreille vaan normaalille SUOMALAISELLE sellaisen maan jossa on turvallista asua ja nauttia elämästä

    • Eikö Venäjä ole turvallinen maa? Miksi sieltä pitää tulla Suomeen hakemaan turvapaikkaa?

      • Anonyymi

        Venäjä ei ole turvallinen maa vaikka ilmeisesti kokoomuskommarina olet toista mieltä kuten tuon voi tulkita.


    • Kun on katsonut sitä pyöräilevää joukkoa niin en ole nähnyt oikeaa turvapaikanhakijaa vaan nuoria miehiä pääosin, jotka olisivat voineet työllistyä Venäljälläkin tai muualla matkan varrella.

      Minusta turvapaikan hakija on äiti lastensa kanssa, koska heidän elättäjänsä on kuollut tai vamgittu. Niitä minä sanoisin turvapaikan hakijoiksi!

    • Anonyymi

      Vasemmiston naisille nämä nuoret terveet Afrikan ja Lähi-Idän miehet ovat niitä autettavia.
      Sairaat, naiset, lapset ja vanhukset ei kiinnosta puupennin vertaa.

    • Anonyymi

      Li voisi lähteä rajan yli hankkimaan kokemusasiantintijan pätevyyttä.

      ...tai miksei vaikka lähi-idästä asti, ihmiskaupan ja jihadismin alkulähteille.
      Mahdollisimman kauas...

    • Anonyymi

      Juuri näin, terveet nuoret miehet maksavat tuhansia euroja matkasta Suomeen. Ei turvapaikkaa tarvitsevat tällaisia matkoja voi tehdä.

    • Anonyymi

      Eikö Andersson muista,että Suomelle ennen kelpasi vain Venläiset ja etupäässä pikkurikolliset,joista Lahdessa jäi näpistyksestä heti kiinni,K-tavaratalossa !?

    • Anonyymi

      Siis Li vaatii että Putin hallinnon oikkkuihin pitäisi vaan mennä aivottomasti mukaan koska aivokuolllut LAAAGEN

      Venäjän viranomaisia lähellä oleva Telegram-kanava VTŠK-OGPU väittää, että itärajan siirtolaisoperaatio on Vladimir Putinin ”oikeana kätenä” tunnetun miekkosen tekosia

      "Kanavan anonyymin lähteen mukaan Venäjän presidentinhallinnon varajohtaja Sergei Kirijenko määräsi henkilökohtaisesti sisäministeri Vladimir Kolokoltsevin kokoamaan laittomia siirtolaisia muun muassa ​​Lähi-idästä ja Afrikasta.

      Siirtolaiset haalittiin yhteen maahanmuuttajille suunnattuihin keskuksiin, josta heidät sitten lähetettiin ”hyökkäämään” Suomen rajalle.

      VTŠK-OGPUn mukaan operaatio kuitenkin epäonnistui Suomen viranomaisten nopean toiminnan takia.

      Valtioneuvosto sulki viime viikolla kaikki rajanylityspaikat Inarissa sijaitsevaa Raja-Jooseppia lukuun ottamatta.Venäjän viranomaisia lähellä oleva Telegram-kanava VTŠK-OGPU väittää, että itärajan siirtolaisoperaatio on Vladimir Putinin ”oikeana kätenä” tunnetun miekkosen tekosia.

      Kanavan anonyymin lähteen mukaan Venäjän presidentinhallinnon varajohtaja Sergei Kirijenko määräsi henkilökohtaisesti sisäministeri Vladimir Kolokoltsevin kokoamaan laittomia siirtolaisia muun muassa ​​Lähi-idästä ja Afrikasta.

      Siirtolaiset haalittiin yhteen maahanmuuttajille suunnattuihin keskuksiin, josta heidät sitten lähetettiin ”hyökkäämään” Suomen rajalle.

      VTŠK-OGPUn mukaan operaatio kuitenkin epäonnistui Suomen viranomaisten nopean toiminnan takia.

      Valtioneuvosto sulki viime viikolla kaikki rajanylityspaikat Inarissa sijaitsevaa Raja-Jooseppia lukuun ottamatta."

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      105
      9423
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      49
      4591
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1976
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1901
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1620
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1381
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      38
      1297
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      917
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      902
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      893
    Aihe