Hävettää oma sairaus

Ymmärrän, että miksi kaikki ei sitä ymmärrä. Kyllä itseänikin pelottaa jotkut pahemmasti sairaat ihmiset.
3336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei omaa sairautta tarvitse hävetä.

Äänestä
  • Leikitkö mielessäsi pöpiä leikkiä, että tämä ajattelemasi/ kaipaamaasi ihminen on tyhmä, heikko sekä avuton ja tarvitsee juuri tuollaisen tulevan parhaan ystävän elämäänsä kun vastailet näihin miehen provoihin teennäisen hyväksyvästi?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Leikitkö mielessäsi pöpiä leikkiä, että tämä ajattelemasi/ kaipaamaasi ihminen on tyhmä, heikko sekä avuton ja tarvitsee juuri tuollaisen tulevan parhaan ystävän elämäänsä kun vastailet näihin miehen provoihin teennäisen hyväksyvästi?

    Keinonsa kullakin kekkeruusilla päästä kuvitteellisesti toisen ihmisen yläpuolelle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ymmärrän, että miksi kaikki ei sitä ymmärrä. Kyllä itseänikin pelottaa jotkut pahemmasti sairaat ihmiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu