Kokoomus on ykkönen

22.6%, SDP toinen 22.3%, PerusSuomalaiset kolmas 17% kannatuksella. Keskusta petrasi 0.1%, kannatus nyt 10.1%
27384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    😋 ­­N­­­y­­­m­­­f­o­­­m­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18137098c

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Mitä nitä lukemia täne kopioit, ne voi katsoa nettisivuilta itsekin.

Äänestä

keskustan kannatus 10,5

Äänestä
  • Missä tuo tieto?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Missä tuo tieto?

    Yle avaa linkki

    Äänestä

  • Jaa, muitten kannatukset on sahannut, keskusta on vakaana!

    Äänestä

Köyhät pettänyt ja köyhille valehdellut purra huomaa vielä tulevaisuudessa että PS vajoaa alas.. #Kusetusjytky.

Äänestä

Mikä on varmuusväli? Jos tutkimuksen tarkkuus on+/-2 prosenttiyksikköä, tulee liika desimaalit pyöristää lähimpiin tasalukuihin. Esim. 10,5 -> 11. Ja täten vaihteluväli olisikin 9-13%!

Äänestä
  • Kannatuksen muutokset, nousut tai laskut ovat näillä desimaaleilla merkityksettömiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Kannatuksen muutokset, nousut tai laskut ovat näillä desimaaleilla merkityksettömiä.

    Ainoa ns. uutinen on, että keskustan kannatus on romahtanut.

    Äänestä

Perussuomalaiset menettävät kannatustaan nyt aiempaa enemmän kokoomukselle.
Keskustan kannatus 10,5 %.

Äänestä
  • Rkp on menettänyt kannatustaan kovasti tuossa Kokoomuksen ja Sen Aisankannattaja puolueen Persujen apupuolueena,taitaa kohta kovasti kolkuttaan lähtö tuosta mätä hallituksesta johon puolueesta osa ei ois lähtenyt alkuunkaan .!

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Rkp on menettänyt kannatustaan kovasti tuossa Kokoomuksen ja Sen Aisankannattaja puolueen Persujen apupuolueena,taitaa kohta kovasti kolkuttaan lähtö tuosta mätä hallituksesta johon puolueesta osa ei ois lähtenyt alkuunkaan .!

    RKP:stä paljastui lopuillekkin sen suhtautuminen köyhempään suomalaiseen väestöön. Ei ole hurrin asenteet suomalaiseen muuttuneet miksikään. Siitä tuo kannatuksen lasku johtuu. Venäläiseen ei ole luottamista ja eikä sen enempää hurriinkaan. Helvettiäkö yleensä jonkun hurripuolueen tulee olla yleensä päättämässä Suomalaisten asioista. Suomalaisia tuollaiset ruotsia puhuvat ylimieliset hurrata eivät ole. Menisivät sinne Ruotsiin kun kerta kokevat kuuluvansa sinne. Täällä ei noita tarvita kuten Ahvenanmaatakaan.

    Äänestä

Keskusta on hieman nostanut kannatustaan, jopa YLEn ostamassa gallupissa.

Äänestä
  • Toi on hyvä uutonen!

    Äänestä

Pysykäähän lestakepulit vaan siellä pienpuolueitten leikeissä ja jättäkää meidät suurpuolueitten jäsenet päättämään maan asioista.

Äänestä
  • Jaaha. Mitkä on Suurpuolueet!

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Jaaha. Mitkä on Suurpuolueet!

    Perussuomalaiset ja kokoomus. Muut ovat jotain pystyyn kuivavia marginaalipuolueita, joista ei ole enää päättämään suomen asioista.

    Äänestä

Kaikenlaiset tutkimukset ja gallupit kannattaa jättää omaan arvoonsa.Nillä yritetään vain aivopestä ihmisiä äänestämään tiettyä puoluetta.

Äänestä
  • Paitsi silloin kun persujen kannatus on ylhäällä, silloin tutkimukset ja gallupit ovat kaikki totta, muulloin suorastaan valetta.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Paitsi silloin kun persujen kannatus on ylhäällä, silloin tutkimukset ja gallupit ovat kaikki totta, muulloin suorastaan valetta.

    Saamme Jussista kaikkien aikojen parhaan presidentin!

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Paitsi silloin kun persujen kannatus on ylhäällä, silloin tutkimukset ja gallupit ovat kaikki totta, muulloin suorastaan valetta.

    Me perussuomalaiset emme välitä gallupeista koska olemme hallituksessa päättämässä maan asioista. Vaalit pidettiin ja ne voitettiin, muulla ei ole väliä eikä kiinnostakaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Me perussuomalaiset emme välitä gallupeista koska olemme hallituksessa päättämässä maan asioista. Vaalit pidettiin ja ne voitettiin, muulla ei ole väliä eikä kiinnostakaan.

    Huomattu on, että valta on noussut päähän Persuilta. Galluppien alasjakuva käyrä ei hetkauta teitä. Persu vallassa ja kansa kärsii!

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Huomattu on, että valta on noussut päähän Persuilta. Galluppien alasjakuva käyrä ei hetkauta teitä. Persu vallassa ja kansa kärsii!

    Puuppaako kimmiä pyhäjärven trolli? Voi 🔵⚫🤡reppanaa..

    Äänestä

Halla-Ahosta tulee kuitenki presitentti.

Äänestä

Antaapa olla kallupein

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

22.6%, SDP toinen 22.3%, PerusSuomalaiset kolmas 17% kannatuksella. Keskusta petrasi 0.1%, kannatus nyt 10.1%

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu