Eduskunnassa olisi suoritettava äänesty.pakolais oikeuden ja itsenäistyjen valtio oikeudesta !?

Anonyymi-ap

Näin nähtäisiin, että onko suomi todella demokraattinen valtio, kateellisuuden siasta !?

4

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä tässä enää muu auta,kuinkansanedustajat mielentila tutkimukseen,Natsi huumassaan !?

    • Anonyymi

      Mieletön rahan haaskaus tilanne on tämä harjoitettu täysin osaamaton " pakolais-politiikka". .Nämä ulkomaalaiset erikoisryhmät saa levätä täysin jouten kela-lomilla Suomessa ilman työvelvollisuutta. Usea ryhmä on levännyt jouten jo vuosikymmeniä !!
      ( - "" pakolaiset"" käyttää jo yli 60% Suomen sosiaalirahasta. Ja pakolais kela loma lepäily turismi on suurta, ja kulut kaikkinensa ovat jo yli 5 miljardia e / vuosi..).
      - näin se suomalaisten vero-rasitus kasvaa.....
      Suomi siis toimii verovaroin ulkomaalaisten , kotimaansa töitä ja vankilatuomioita pakenevien, yms.. paperittomien terroristien lepokotina.

    • Anonyymi

      Tämä Eduskunta on kui Tammisaare toisiajattelian aikaan, jossa Oikeusministeri ja Oikeuskansleri tuki kidutusta, nyt vain Yhdysvaltain kateussodan Hybriidi hurmiossa !?

    • Anonyymi

      Tämäkin on niin arka-asia, että sotasensuuri on edelleen voimissaan, aroistamme asioista,valhe on enemmän kunniassaSaulin kannatusta arvioidessa !?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe