Kyllä mää ihmettelen et mikä hyväveli verkosto tossa Vinkin latuhommassa on ja paljonko se maksaa.
Mitä latu maksaa?
4
498
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kai semmoseen ny kamalasti voida törsätä? Vai voidaanko? Äkkiäkös ne innokkaimmat hiihtäjät sais omilla suksillaan ladut aikaseks. Senverran on aikaansaavaa sakkia. Talkoot pystyyn. Millais noilla sivukulmilla ladut tehdään? Kuka ne maksaa?
- Anonyymi
100000 talvi voi olla lähellä.
- Anonyymi
Eiköhän tämä ole sastamalan sisäpiirin touhuja niin kuin kaikki hyvä veliverkostot muutenkin. Lumen rallaaminen läpi kaupungin ei ole mitenkään järjesllistä puuhaa. Mutta kun halutaa pitää tietyt yrittäjät työllistettynä niin tällä se saadaan aikaan. Kaupungilla olisi mahdolisuus tykittää lunta lähempänä vinkkiäkin ja näin kuljetus kustannukset tippuisivat kymmenesosaan siitä mitä nyt ovat.
- Anonyymi
Kaikki raha mitä latuun laitetaan saadaan takaisin tyytyväisten tyrwääläisten punaisina poskina! Kunto kasvaa, hiki haisoo, mutta haiskoot! Nyt kaikki eläkeläiset ja rapakuntoiset työikäiset ladulle suihkimaan! Ottakaa mukaan vielä naapurinne, joiden auto on hajonnut tai joilla ei kulkuneuvoa ole. Kattotelineisiin sukset kiinni nyörein reimmein, niin ei sukset luista liikenneympyröissä kulkeneuvonne katoilta veke.
Kimppakyydein saamme varmasti toiminnan pyörimään ja kaikille hyvän mielen. Pois perkele koneilta suklaata syömästä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155