Kuka myy muuntohuumeita vanhassa pappilassa, lähellä venesatamaa? Siellä on tosi vilkas autoliikenne ja jotkut ovat nähneet nuoren hoikan kaverin antavan jotain autossa olijoille. Kaikilla kulkuvälineillä tullaan jotain hakemaan vuorokauden ajasta riippumatta.
Jotain kumman touhua meneillään. Venesatamasta varastetaan kesällä veneitä, perämoottoreita ja kaikki irtain. Jopa pihoista on hävinnyt tavaraa.
Drokari ja hänen perheensä eivät tiedä, että kaikki tietävät alueella ja luulevat ettei kukaan huomaa mitään.
Näin taitaa olla myös poliisin laita! Homma on kuulemma jatkunut jo pari vuotta ja poliisi elää prinsessa Ruususen unta odottaen, että prinssi tulee antaen heräämiseen tarvittavan suukon!
Ikävää, että tällaista tapahtuu rauhallisella siilinjärvellä ja vielä ikävämpää kun nuoret tuhoavat valinnoillaan oman elämänsä.
Huumausaineet tuhoavat heidän elämänsä ja alueen ihmiset kokevat turvattomuutta. Nämä asiat aikaa myöten pahenevat. Ei ne itsestään muutu.
Poliisit, herätys! Älkää antako syöpäpesäkkeitten kasvaa. Syöpä voitetaan alkuvaiheessa, ei enää silloin kun se jo on levinnyt joka paikkaan!
Vanhan Pappilan huumedrokari...
12
838
Vastaukset
- Anonyymi
Normi hommaa siilissä.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Huume zombeja paljon liikkeellä siilinjärvellä. Ei olis ihmekään jos vanhassa pappilassa olis alan pisnestä.
Siellä satamassa kesäisin jengi miitenkiä ja mitä touhuavat! - Anonyymi
Venesatamaan pitää saada kameravalvonta. Se ei maksa paljon. Ilkivallantekijöistä saadaan edes tuntomerkkejä ja ajoneuvoista rekisteritiedot.
- Anonyymi
Venepoliisi mene väijyyn sinne paleltumaan.
- Anonyymi
Tyypillistä toimintaa siilissä tuo että kytätään ja vahditaan toisten tekemisisä. Mitäs itse puuhastelet takapihallasi? Tai älä vastaa...ei kiinnosta, minulla on omakin elämä.
- Anonyymi
Kyllä sitä huumekauppaa pitää saada tehdä rauhassa.
- Anonyymi
Poliisi ei voi asialle mitään, vaikka on osoite ja tekijä tiedossa.. Pitäisi olla kunnollista näyttöä tapahtumasta tai poliisin napattava tekijä kiinni itseteossa. Satuin kerran kävelemään ja näkemään tämän aivan vierestä. Auto odottelee kanavatiellä ja diileri kävelee siihen antaen pussukan ikkunasta ja kyydissä olija näytti puhelintaan varmaankin maksun vuoksi. Autot seisoo milloin missäkin kohtaa ja odottelee diileriä. Voi kun sattuisi joskus niin, että poliisit olisivat lähistöllä ja kerkeisivät paikalle.
- Anonyymi
Ei polliisi pöljälle tule. Kaupungissa on paljon enemmän töitä.
- Anonyymi
Kiinnostaa....
- Anonyymi
Losahtaahan se kohta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510253
- 525020
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422191Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052048- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31981Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24973Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967