Redrama syytteeseen

Redrama syytteeseen huumausaine ja dopingrikoksista. Tällaisia sitten valitaan esikuviksi näihin Vain elämää ohjelmiin.
Voi helvata.
Yllätys, että näitä ykkösryhmän rokkistaroja jää kiinni huumerikoksista jatkuvasti.
Kun näen rokkiheppuja ajattelen automaattisesti tähän ryhmään kuuluvaksi, niin yleistä se on.
12268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Eikös ex-ministeri Krista Kiurun mies ole rokkimuusikko. muistan lukeneeni?

Äänestä
  • Eihän niitä jahdata jos mielipiteet on oikeita , sehän ei haittaa jos kamaa vedetään ?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Eihän niitä jahdata jos mielipiteet on oikeita , sehän ei haittaa jos kamaa vedetään ?

    Nar-nar-nar

    Äänestä

Totta on että huonoa mainosta kunnollisille muusikoille. He leimaantuvat retkujen mukana ja se on ikävää se.

Äänestä

Ja Otto vain hihitti ilmainen leipä kassissaan, mää Otto, parempi ja viisaampi ihminen, mää nauran teitä muita.

Äänestä

Ehdotan Redramaa ensi kauden Elämäni Biisin vierailijoihin.

Äänestä

Mielenkiintoista on se, että kaikenlaiset pedonarkkarilaulajat kulkee vapaalla jalalla vaikka rikos on kovan luokan asia eikä mikään parkkisakko.
Miksei noita satulinna jne pellejä lukita kuten normikansalainen edes tutkinnan ajaksi? Seiskan sivuilla joku stefu vetää ryhmänsä kanssa huumeita ja riekkuvat vapaalla.

Äänestä

Jotenkin näistä räppäreistä ympäri maailman jää oikein älyn jättiläisen mielikuva.

Äänestä

Näin se näköjään menee. Pitää saada vahvoja elämyksiä. Aika säälittäviä reppanoita.

Äänestä

Pori on myös huumeita täynnä. Ongelmaa ei edes haluta kitkeä.

Äänestä
  • No ei sitä saa kitkettyä, pitäisi laittaa 50% kansalaisista koppiin ja siltikään ongelma ei kokonaan poistuisi.
    Mutta sen hoivaamisen voisi kyllä lopettaa, kyllä nisti pystyy itsekin löytämään syötävää ja lämpimän yöpaikan, tuohon ei kuulu laittaa centtiäkään yhteisestä kassasta.

    Äänestä

Tulee muistaa että täällä vain provotaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Redrama syytteeseen huumausaine ja dopingrikoksista. Tällaisia sitten valitaan esikuviksi näihin Vain elämää ohjelmiin.
Voi helvata.
Yllätys, että näitä ykkösryhmän rokkistaroja jää kiinni huumerikoksista jatkuvasti.
Kun näen rokkiheppuja ajattelen automaattisesti tähän ryhmään kuuluvaksi, niin yleistä se on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu