Redrama syytteeseen huumausaine ja dopingrikoksista. Tällaisia sitten valitaan esikuviksi näihin Vain elämää ohjelmiin.
Voi helvata.
Yllätys, että näitä ykkösryhmän rokkistaroja jää kiinni huumerikoksista jatkuvasti.
Kun näen rokkiheppuja ajattelen automaattisesti tähän ryhmään kuuluvaksi, niin yleistä se on.
Voi helvata.
Yllätys, että näitä ykkösryhmän rokkistaroja jää kiinni huumerikoksista jatkuvasti.
Kun näen rokkiheppuja ajattelen automaattisesti tähän ryhmään kuuluvaksi, niin yleistä se on.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eikös ex-ministeri Krista Kiurun mies ole rokkimuusikko. muistan lukeneeni?
Eihän niitä jahdata jos mielipiteet on oikeita , sehän ei haittaa jos kamaa vedetään ?
Nar-nar-nar
Totta on että huonoa mainosta kunnollisille muusikoille. He leimaantuvat retkujen mukana ja se on ikävää se.
Ja Otto vain hihitti ilmainen leipä kassissaan, mää Otto, parempi ja viisaampi ihminen, mää nauran teitä muita.
Ehdotan Redramaa ensi kauden Elämäni Biisin vierailijoihin.
Mielenkiintoista on se, että kaikenlaiset pedonarkkarilaulajat kulkee vapaalla jalalla vaikka rikos on kovan luokan asia eikä mikään parkkisakko.
Miksei noita satulinna jne pellejä lukita kuten normikansalainen edes tutkinnan ajaksi? Seiskan sivuilla joku stefu vetää ryhmänsä kanssa huumeita ja riekkuvat vapaalla.
Jotenkin näistä räppäreistä ympäri maailman jää oikein älyn jättiläisen mielikuva.
Näin se näköjään menee. Pitää saada vahvoja elämyksiä. Aika säälittäviä reppanoita.
Pori on myös huumeita täynnä. Ongelmaa ei edes haluta kitkeä.
No ei sitä saa kitkettyä, pitäisi laittaa 50% kansalaisista koppiin ja siltikään ongelma ei kokonaan poistuisi.
Mutta sen hoivaamisen voisi kyllä lopettaa, kyllä nisti pystyy itsekin löytämään syötävää ja lämpimän yöpaikan, tuohon ei kuulu laittaa centtiäkään yhteisestä kassasta.
Tulee muistaa että täällä vain provotaan.