Kuka käski lähettää Suomen toiseksi tärkeimmän virkahenkilön tasavallan presidentin jälkeen Ukrainan parlamenttiin. Mitä tällä tavoiteltiin, kun ei Ruotsi, Norja, Tanska eikä Islanti lähetä johtajia parlamenteistään Ukrainaan?
Elekää hyvät päättäjäihmiset provosoiko 1300km rajan takia, kun eivät jenkit, britit ja muut rahavallatkaan laita ala-ja yläkamarien parlamenttien puheenjohtajia pölöttämään slaavia. Balkanin, Venäjä ja alusmaat on iät ja ajat kiehunu kansoinensa. Ei sinne tartte lähteä provosoimaan, vasta sen jälkehen voi mennä kun jenkkien pressa pitää puheen Ukrainan parlamentis, voi suomi tyttö tao poika mennä esittelemään Ukrainan kielitaitoo. Ennen sitä olemme maksumiehiä/naisia kahakassa.
Puhemies Ukrainan parlamentissä
8
216
Vastaukset
- Anonyymi
Ryssävihan kylvö muotia!
- Anonyymi
Mitähän ihmeestä epäilys venäläisiä/ryssiä kohtaan kumpuaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitähän ihmeestä epäilys venäläisiä/ryssiä kohtaan kumpuaa?
No mistähän? Olisiko sairaasta venäläisten hyökkäyssodasta Ukrainassa, uhkailusta, hybridihuöykkäyksistä, cyberhyökkäyksistä, ilmatilaloukkauksista, strategisten meri- ja maa-alueiden hankinnoista ja muusta rikollisesta touhusta mitä venäläiset harrastavat maassamme!!!
- Anonyymi
Et ole selvästikään ymmärtänyt, miksi Halla-aho kävi pitämässä hienon ja Ukrainan sotaponnisteluja tukevan puheen. Et selvästikään tiedä Ukrainan historiasta yhtikäs mitään! Jätä siis apukoulutasoiset jaarituksesi ihan omaksi iloksesi.
- Anonyymi
hmmm... liittyskö se jotenkin suomen presidentti kiraan en tiedä
- Anonyymi
Pitääkö tyhmien demareiden puuttua joka asiaan jossa Jussi, Riikka tai persut ovat mukana, naurettavia pellejä olette?
Vatvokaa oman puolueenne pölvästejä ja heidän tekojaan, riittää kirjoitettavaa.
Hölmöä sakkia.- Anonyymi
Käy nyt se peruskoulu ensin loppuun...
- Anonyymi
persujen manipulaatio toimisto keksii kaikenlaista
presidenttikisaan
hpulaaho on ollut ukrainan lähetystössä töissä luonnollista että sitä käytetään ponnahduslautana
persujen toiminta on aika läpinäkyvää kusetusta
ei kukaan enää persuja äänestä
muut kuin aivopierut
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813192Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen823639Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952904Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361389Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2751374Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1511319Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151274Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141184- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205979