Puhemies Ukrainan parlamentissä

Anonyymi-ap

Kuka käski lähettää Suomen toiseksi tärkeimmän virkahenkilön tasavallan presidentin jälkeen Ukrainan parlamenttiin. Mitä tällä tavoiteltiin, kun ei Ruotsi, Norja, Tanska eikä Islanti lähetä johtajia parlamenteistään Ukrainaan?

Elekää hyvät päättäjäihmiset provosoiko 1300km rajan takia, kun eivät jenkit, britit ja muut rahavallatkaan laita ala-ja yläkamarien parlamenttien puheenjohtajia pölöttämään slaavia. Balkanin, Venäjä ja alusmaat on iät ja ajat kiehunu kansoinensa. Ei sinne tartte lähteä provosoimaan, vasta sen jälkehen voi mennä kun jenkkien pressa pitää puheen Ukrainan parlamentis, voi suomi tyttö tao poika mennä esittelemään Ukrainan kielitaitoo. Ennen sitä olemme maksumiehiä/naisia kahakassa.

8

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ryssävihan kylvö muotia!

      • Anonyymi

        Mitähän ihmeestä epäilys venäläisiä/ryssiä kohtaan kumpuaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitähän ihmeestä epäilys venäläisiä/ryssiä kohtaan kumpuaa?

        No mistähän? Olisiko sairaasta venäläisten hyökkäyssodasta Ukrainassa, uhkailusta, hybridihuöykkäyksistä, cyberhyökkäyksistä, ilmatilaloukkauksista, strategisten meri- ja maa-alueiden hankinnoista ja muusta rikollisesta touhusta mitä venäläiset harrastavat maassamme!!!


    • Anonyymi

      Et ole selvästikään ymmärtänyt, miksi Halla-aho kävi pitämässä hienon ja Ukrainan sotaponnisteluja tukevan puheen. Et selvästikään tiedä Ukrainan historiasta yhtikäs mitään! Jätä siis apukoulutasoiset jaarituksesi ihan omaksi iloksesi.

      • Anonyymi

        hmmm... liittyskö se jotenkin suomen presidentti kiraan en tiedä


    • Anonyymi

      Pitääkö tyhmien demareiden puuttua joka asiaan jossa Jussi, Riikka tai persut ovat mukana, naurettavia pellejä olette?
      Vatvokaa oman puolueenne pölvästejä ja heidän tekojaan, riittää kirjoitettavaa.
      Hölmöä sakkia.

      • Anonyymi

        Käy nyt se peruskoulu ensin loppuun...


    • Anonyymi

      persujen manipulaatio toimisto keksii kaikenlaista
      presidenttikisaan

      hpulaaho on ollut ukrainan lähetystössä töissä luonnollista että sitä käytetään ponnahduslautana

      persujen toiminta on aika läpinäkyvää kusetusta

      ei kukaan enää persuja äänestä
      muut kuin aivopierut

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11416
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5894
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      162
      4809
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      15
      4681
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4331
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4203
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3487
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3250
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1741
    Aihe