Tässä sitä ollaan ja ominkin voimin, jos kansa ymmärtäis mikä Mediainkin myllytyksellä saatiin aikaan,niin päitä putoilis,mutta jenkeissä vain nauretaan,juutalais rosvojen hallinnassa !?
Venjä Suomen paras talous auttaja,vaihdettiin Yhdysvaltain ja Naton sotakumppanuuteen !?
9
184
Vastaukset
- Anonyymi
Auttajana tuntuu vieläkin, vaikka Sanna ja Sauli aloitti kateus taloussodan ja vaihtoi Yhdysvaltai talousavustamiseen, ase-ja Nato ostoillaan !?
Venäjä sen paremmin kuin edesmennyt Neukkulakaan ei auta ketään mutta alistaa. Ei auttanut balttejakaan II maailmansodan jälkeen vaan alisti, samoin kävi Unkarille ja monelle muullekin Puola mukaan lukien. Venäjä, millä nimellä hyvänsä, on roistovaltio!
- Anonyymi
Suomi hukkuu jo kohta aseisiin,varastona,kun ei Natolla sotaa saatu kansalle,niin entä nyt !? Suomen johto,ammatti tappajien Israeilin ja Yhdysvaltain liittolaisena, asettomia Palestiinalaisia teuratamassa,onnensa kukkuloilla !?
Eipä olisi alkaneet nykyiset kahinat Israelissa tai Ukrainassa ilman Venäjää tai palestinalaisten terrorijärjestöjä. Komuloislyyli haukkuu nyt väärää puuta! Ainahan alkaja on syyllinen koko tapajhtuman aikaansaamiin vahinkoihin ja Venäjä alkoi Ukraivnassa jo kauan sitten Krimin valtauksella ja arabit/palestiinalaiset sen nykyisen tappeluksen sillä ylläri rakettihyökkäyksellään sekä joukoillaan naapurissa asuvien juutalaisten kyliin/kibbutseihin!
Älä ihmeessä levittele Moskovan trollioppejasi Suomessa!
- Anonyymi
Nyt jos koskaan, Suomi ei ole enää itsenäinen, Yhdysvaltain ja Naton kateus alaisuudessa, EU:kin nostanut kädet pystyyn !? Kaiikihan aloi Venjän kaasupki kateudesta ja hävityn Afganistan sotamme häpeästä, kostaa se Venjän liittolais valtioihin Luhanskiin ja Donetski itsenäistyessä !?
- Anonyymi
Suomelle Yhdysvallat on suurin,avustettava kehitysmaa, aseostoissa kuin Kateudessa !?
- Anonyymi
Suomi ollut jo 3 vuotta sotakiimassa ja varma Venjän hyökkäys aikeista, mutta missä se luuraa kun ei millaistakaan merkiä,onko se vain Suomen tuho unelmissa !?
Kyllä tuo kiimasi asuu Kremlin muurioen suojassa. Suomi vain varautuu puoluistukseen jottei käy kuin aikoinaan 30.11.1939 tai pari vuotta sitten Ukrainalle kun Venäjän sotakiima saa vauhtia!
Näkemyksesi Lyyli on perin harhainen!!!
- Anonyymi
Kansa sai nähdä sosialismi elättikerman TV:ssä, kun valehtelia Sauli kätteli kannattajiaan, taas rahvas kanssa kylmollä toreilla sai lämpimää hernesoppaakin,pahempaan nälkään !?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310589
- 525090
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432291Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052098- 281996
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411452Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331081Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54997