... tekemään RAHAA?
Arvatkaapa mikä se on kun kohta syöksyy Kampin uumenista raskain kuormin 3-tien pimeyteen ...
3
257
Vastaukset
- Anonyymi
Korjatkaa nyt vittu ne jarrut niissä valkeakosken spurguliikenteen autoissa. Vaikka sitten velaksi, kun kassa varmaan on kuiva joo.
Ei ole ollenkaan niin raskas se kuorma kun ei laahaa jarru päällä koko aikaa - Anonyymi
Ennen oli säästöpossut kun käytettiin käteistä ja kolikoita säästettiin possuihin. Nyt käteinen on vähentynyt eikä rahapossuja juuri enää ole kuin muistoissa. Onneksi tilalle ovat tulleet 3-tien RAHAPUPUT. Niiden kyytiin pääsee vaikka muutamalla lantilla. On kuin rahaa possuun, ei kun siis PUPUUN, laittaisi! Raskain kuormin kun kuljetaan, niin PUPU kerää omistajilleen sievoiset potit rahat 3-tieltä!
- Anonyymi
Tuo bisnesmallin heikkous tulikin tuossa hihhulin kirjoituksessa mainituksi, eli kun kyytiin pääsee muutamalla lantilla, niin niillä lanteilla ei saa edes polttoaineita reissulle.
Voi sieltä sievoinen potti tulla, mutta kun se menevä potti on suurempi, niin konkurssihan se on edessä.
Pahat kielet kertovat, että hyvän ajan sijoituksia on ryhdytty realisoimaan, että voitaisiin harrastaa tyhjien bussien ajelua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2722410Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä2991299- 1081201
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831201Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581155Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811096- 44962
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67897Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33767