Onpassive on huijaus

Anonyymi-ap

Miettikääpä ihan itse. Maksa 240 dollaria ja rahat tulevat takaisin. Sen jälkeen sitä rahaa vain tulee 60 dollaria joka myynnistä.
Jos olisi näin helppo homma niin myisin asunnon vaikka vähän halvemmallakin. Puolet rahoista Onpassiveen ja toisella puoliskolla matkustaisin Thaimaaseen.

23

737

Äänestä

    Vastaukset 23

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      No onhan tämä ollut ja heti alusta selvää että tämä on huijaus. Eikä edes mikään uuden tyyppinen huijaus.

    • Anonyymi

      Yhdessä asiassa onpassive tekee historiaa, sen agenda on ylivoimaisesti typerin kaikista joita olen tavannut, ja niitä on aika monta.

      Se tehoaa ainoastaan sellaisiin, joiden yleistietämys ja kouluts ovat vähäisiä tai puuttuvat täysin. Mutta lisäksi tarvitaan luonteenomainen ahneus tai kateellisuus ja nöyryyden ja muiden ihmisten kunnioittamisen puute. Näille ei näet ole olemassa mitään auktoriteetteja joiden neuvoja he kuuntelisivat/tottelisivat, vaikka eivät edes ymmärtäisikään niitä.

      Tuollaisiakin hörhöjä toki löytyy, mutta kuten näemme onpassiven "suosiosta", he ovat todellinen vähemmistä. Kari Wahlroos aikanaan totesi , että populaatiosta 5% on niitä jotka uskovat ja nielevät kaiken. Jatkan Karin kommenttia, että näistä edelleen korkeintaan 5% tai ehkä vähemmän on niitä, jotka uskovat onpassiveen, MUAHHAH

      Mannaa taivaalta ja automaattista tienaamista ja hyväntekoa ihmiskunnalle, Ash Mufrareh kiittää, MUAHHAH

    • Anonyymi

      Onpassiven "nerokkuus" lienee tekoäly- ja automaattinen tienaaminen -termien ymppäämisessä täysin päättömään bisnesideaan.

      Tuotehan voisi olla mitä tahansa maan ja taivaan välillä tällä samalla logiikalla, jossa ensin maksetaan varttitonni sisään yhtiöön päästäkseen sen tuotteiden jälleenmyyjäksi. Vasta tämän jälkeen alkaa automaattinen tienaaminen, joka ei itse asiassa ole minkäänlaista automaattista tienaamista.

      Onpassivelaiset ovat moneen kertaan tälläkin foorumilla kertoneet, että tienestit tapahtuvat jälleenmyyjien omista myynneistä, joskin todennäköisyydellä 1 per 1,4 miljoonaa saa yhden "automaattisen myynnin", kun Onpassive puheiden mukaan arpoo automaattisia myyntiprovikoita jälleenmyyjille. Tämä suhdeluku muodostuu jälleenmyyjien kulloisestakin määrästä, ja mitä enemmän jälleenmyyjiä on, sitä pienempi todennäköisyys automaattiselle myynnille on. Yksikään onpassivelainen ei tosin ole vielä tähän mennessä kertonut, miten Onpassiven automaatti arpoo automaattiset tienestit jälleenmyyjille, mutta se on sivuseikka ja turha yksityiskohta.

      Tekoäly-nimiseen savuverhoon vuorattu tuote, joka Onpassiven tapauksessa on luokattoman huono O-Connect, saa lahkolaiset onnensa kukkuloille, vaikkei heillä ole pienintäkään ymmärrystä tuotteen käyttötarkoituksesta tai sen kohderyhmästä.

      Onpassive voisi siis kaupata vaikka ylihintaista hevosenlantaa samalla konseptilla, jossa jälleenmyyjäksi pääsee maksamalla pienen käsirahan, joka luvataan palauttaa siinä vaiheessa, kun jälleenmyyjä saa lantaa kaupaksi. Hevosenlanta ei tosin herättäisi sellaista myyntikiimaa lahkolaisissa kuin tekoäly, joten sellaista sisäänheittotuotetta ei kannattaisi ottaa edes Onpassiven tuotereppuun.

      Kuten tuossa joku kommentoikin, Onpassive on mahdollisesti kaikkein tökeröin huijaus myös kaiken nähneiden verkostomarkkinointia sivusta seuranneiden keskuudessa. Järki sanoisi, ettei tällaiseen hömppään kannattaisi ikinä lähteä mukaan, mutta koska kaikilla ei ole edes pikkiriikkistä määrää tervettä järkeä, löytyy höynäytettäviä aina riittävä määrä, jotta kyllin härski pyramidikeisari pääsee kuittamaan päivärahat pois pösilöiltä.

      • Anonyymi

        Tässä ei tunneta onpassivea. Jälleenmyyjiä on paljon enemmän kuin 1,4 miljoonaa ja maailmassa on neljä miljaardia internet käyttäjää jotka ovat kaikki meidän asiakkaitamme. Tämä todistaa että onpassive toimii !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tässä ei tunneta onpassivea. Jälleenmyyjiä on paljon enemmän kuin 1,4 miljoonaa ja maailmassa on neljä miljaardia internet käyttäjää jotka ovat kaikki meidän asiakkaitamme. Tämä todistaa että onpassive toimii !

        Tarkoitin tietenkin että asiakkaita on paljon enemmän kuin 1,4 miljoonaa. Eli tässä ei tunneta onpassivea lainkaan. Kannattaisi ottaa ensin selvää asioista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tässä ei tunneta onpassivea. Jälleenmyyjiä on paljon enemmän kuin 1,4 miljoonaa ja maailmassa on neljä miljaardia internet käyttäjää jotka ovat kaikki meidän asiakkaitamme. Tämä todistaa että onpassive toimii !

        Mitä väliä sillä on montako käyttäjää netissä on? Ei heistä tule teidän asiakkaita noin huonoilla tuotteilla.

        Ja tuo 1,4 miljoonaa jäsentä on kyllä aika vähän. Mitä olette tehneet väärin kun kasvu on noin hidasta!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä väliä sillä on montako käyttäjää netissä on? Ei heistä tule teidän asiakkaita noin huonoilla tuotteilla.

        Ja tuo 1,4 miljoonaa jäsentä on kyllä aika vähän. Mitä olette tehneet väärin kun kasvu on noin hidasta!

        Jos tuntee Onpassive,en tietää paljonko on merkitystä montako käyttäjää netissä on


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos tuntee Onpassive,en tietää paljonko on merkitystä montako käyttäjää netissä on

        Mitä merkitystä netin käyttäjämäärillä on teille, kun Onpassivella ei yksinkertaisesti ole sellaisia tuotteita, joille löytyisi kysyntää Onpassive-kuplan ulkopuolelta?

        Asia on valitettavasti myös niin, ettei lippispäisiä headset-miehiä oteta tosissaan B2B-puolella, mikäli he yrittävät myydä jotain muuta kuin sudenpentujen joulukalentereita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos tuntee Onpassive,en tietää paljonko on merkitystä montako käyttäjää netissä on

        Kun sillä ei edelleenkään ole mitään väliä. Fakta on se että te ette tuosta enää kasve mihinkään. Ja kansainväliseksi firmaksi olette mitättömän pieni.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tarkoitin tietenkin että asiakkaita on paljon enemmän kuin 1,4 miljoonaa. Eli tässä ei tunneta onpassivea lainkaan. Kannattaisi ottaa ensin selvää asioista.

        "Kannattaisi ottaa ensin selvää asioista"
        Voi luoja, edelleenkö tätä idioottien mantraa hoetaan...?

        Hanki elämä tai ole hiljaa, kukaan ei usko näitä schaisse-juttuja!

        Muah muah muah muah muahahaahahaahahahahahahahaaaaahahaaaaa!!


    • Anonyymi

      Montako tuotetta myyty ? siis ulkopuoliseille kusetettuja ei lasketa

      • Anonyymi

        Veikkaan ettei yhtään ole myyty ja sekin on palautettu (Tienaamisen uusi logiikka)


    • Anonyymi

      On teillä ongelmia!

      • Mutta tämä on todellinen ongelma. O-Mailia on näköjään päivitetty päivä tai pari sitten tuloksella, että en enää pysty avaamaan sähköposteja. Aika paha, O-Mailiin pääsee kyllä ja se näyttää sähköpostit, mutta kun koittaa klikata niitä avatakseen, niin tulee "no email selected"?!?

        Jotain puutteita näköjään testauksessa. Luulisi Ashilla olevan testaajia kun työntekijöitä on yli tuhat eikä tuotteitakaan ole kuin nimeksi.


      • Anonyymi

        Ei tämä mikään ongelma ole. Hauskahan tätä onpassiven koheltamista on katsoa. :D


    • Anonyymi

      No onneksi kukaan täyspäinen ei näitä ”kokonaisvaltaisia yritysratkaisuja” käytäkään. Siinä voisi olla vähän helisemistä kun firman sähköpostit menevät lukukelvottomiksi.

      Lahkolaisia ei haittaa, ei heillä mitään tärkeää voi siellä ollakaan.

      • Anonyymi

        O-Mail ja koko ekosysteemi on sitäpaitsi täysin käyttökelvoton ja käyttöliittymien painajainen. Ruutu hyppelehtii koko ajan kun ei osata CSS- ja Bootstrap teknologioita. Välillä haluttua painiketta saa metsästää oikein toden teolla kun se ehtii aina vaihtaa hieman paikkaa sillä hetkellä kun koitat klikata sitä.

        Väkisin tulee mieleen että onkohan Ash tehnyt tämän oikein tarkoituksella näin surkeaksi, jotta viimeisetkin edes vähän järkeä omaavat pysyisivät kaukana?!? Hienosti hän on onnistunut jos tämä oli tarkoitus.


    • Anonyymi

      MUAHHAH MUAHHAH
      Nyt koko O-Mail on lakannut toimimasta. Näytöllä lukee vain "Please wait" eikä sähköposteja tule näkyviin enää lainkaan

      Hyvä onpassive! Hienoa toimintaa! Tulevaisuuden internet! MUAHHAH

    • Anonyymi

      Minäkin pääsen haukkumaan o-mailia ja erkosysteeemiä. Koko ekosysteemissä on selaimessa kaapattu hiiren napit niin että tekstiä ei pysty kopioimaan. Kaiketi siksi, ettei olisi niin helppoa näyttää onpassiven idioottimaisuuksia täälläkin.

      O-mail on todella käyttökelvoton. Copy+paste toimii em. syystä kovin erikoisesti. Ja automaattinen oikeinkirjoitus muuttaa sanat jatkuvasti englannin kielen mukaan.

      Ei jatkoon

    • Anonyymi

      Tässä taas tietämättömien kerhossa tapahtuu

      • Anonyymi

        Ota asioista selvää niin tiedät.

        Onpassive on Mustafan yksityinen huijaus, siitä ei huudella suoli24.fi sivuilla.


      • Anonyymi

        Minä sen sijaan suosittelen mahdollisimman monelle, että liittykääpä todellakin onpassiveen, niin huomaatte että kaikki esitetty kritiikki on täyttä totta. Rekisteröityminen (jos sattuu toimimaan) vaatii olemassaolevan sähköpostiosoitteen. Luokaa tätä varten huuhaasähköpostilaatikko, älkää antako huijareille mitään käytössä olevaa sähköpostiosoitetta. Ja varmistakaa että virustorjunta on ajan tasalla ennen kuin menette onpassiven webbisivuille!

        Niin että keitähän ne tietämättömien kerholaiset ovat? Aivan!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      69
      1092
    2. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      64
      872
    3. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      66
      856
    4. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      53
      848
    5. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      187
      842
    6. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      70
      715
    7. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      712
    8. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      706
    9. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      206
      690
    10. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      28
      634
    11. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      578
    12. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      42
      548
    13. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      51
      548
    14. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      169
      474
    15. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      474
    16. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      18
      468
    17. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      12
      427
    18. Makeinen, asiaa sinulle

      Minua korkeampien voimien kehotuksesta sinua pyydetään avaamaan jokin yhteys asioista keskustelemisen takia kanssani. Il
      Ikävä
      28
      403
    19. Huumekauppaako

      ”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”
      Kokkola
      9
      384
    20. J-mies!

      Meidän "suhde" (suhde mitä ei oikeastaan edes ole) on kielletty ja vaikea. En tiedä mihin uskot, mutta olet irl itsekin
      Ikävä
      32
      382
    Aihe