Kaikki ei juhli loisteessa!

Tänään julkistettiin Suomessa 2700kpl yritystä konkurssiin vuonna 2023.
10259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Konkurssi on aina yrittäjän vika, AINA!

Äänestä

No kun se on tuo Korona ja sota.

Äänestä
  • Tai devalvaatio tai seli seli! Yrittäjä on vain ottanut liian suuren riskin ja yrityksellä ei ole riittävää marginaalia vastuiden hoitamiseen! AINA!

    Äänestä

Yritykset voi tosi huonosti Suomessa.

Äänestä
  • Maski päähän persut. Yksinkertaista.

    Äänestä

  • Työntekijät väsyy jatkuviin vaatimuksiin ja palkkojen alennuksiin.
    "Tee mulle nämä, saat sitten joskus, jotain".
    Pyhäjärven laulu, ollut kuulemma ikiaikainen sävellys.
    Suomen tilanne laskee alamäkeä, pienet kunnat viheltäneet jo ajat alakulon mäkeä.
    Suo, kuokka ja Jussukka-aaika ei enää palaa.
    Orjat puuttuu Suomesta kohta kokonaan, paitsi jos muutama varvassandaali hetkeksi eksyy, eksyy siis hetkeksi, lyö kirveen seinään ja karahtaa siivilleen.
    Arabi on tulinen luonne, ei niiaa enää kauan.
    Paha kuva, mutta tosi.

    Äänestä

Hyvin sanottu 👍

Äänestä

Jos yritys ei palvele asiakkaitaan joita myös löytyy omasta kylässä...

Äänestä

Irvileuan sanoin onko sinulla vara 🤣 On siinä yritys perkele !

Äänestä
  • Kohta loppuu työt Lada korjaamoplta,kun töpseliautot lisääntyy.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tänään julkistettiin Suomessa 2700kpl yritystä konkurssiin vuonna 2023.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu