Suomen kovin veronkorottaja

Anonyymi-ap

Hyvä Valkeakoski, näin asioita hoidetaan ja saadaan kaikkien kaipaamaa julkisuutta.

4

518

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vasemmistolainen talouspolitiikka, joka ei ole talouspolitiikkaa nähnytkään, tarkoittaa veronkorotuksia. Sitä Valkeakoskella nyt koetaan. Se on pois vähäosaisten pusseista. Vasemmistolaisten poliitikkojen kädet veronmaksajien molemmissa taskuissa ja syvällä.

      Suomen tasolla Marinin hallituksen jäljiltä valtio yli 10 mijardia tappiolla, velat yli 70% BKT:stä, kuten 1992, ja velkojen korot jo 3,5 miljardia. 3,5 miljardia turhaa rahaa pankeille vuodessa. Olisi muuallakin käyttöä. Vasemmistolainen talouspolitiikka väitti, että velka on ilmaista ja rahaa on. Ei ole.

    • Anonyymi

      Eikös Valkeakoskella ole nyt porvarimeno.

    • Anonyymi

      Saas nähdä, koska totuus myönnetään ja kaupungin hallintoa ja teknistä toimea katsotaan hieman kriittisemmin. Hannu Uusikartano viisastelee, mutta hänen johtamaansa teknistä sektoria ei kyetä saneeraamaan ja tehottomia toimintoja ulkoistamaan. Urakat toteutetaan tehottomasti, jotta omalle porukalle voidaan taata leppoisat olot. Keskushallintoon myös on pesiytynyt lisäarvoa tuottamatonta väkeä.

      Edes 1,5 milj. euron säästötavoite ( joka jää tavoitteeksi) ei pelasta valkeakoskeamme uusilta veronkorotuksilta v. 2025. Eikä säästötavoitetta näin löperöllä toiminnalla tulla saavuttamaan. Teot ratkaisee, eivät löysät puheet.

    • Anonyymi

      no palkat nousee 10prosssaa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      98
      740
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe