Miehiä tulee ja miehiä menee, mutta kumpi on komeampi Valtteri vai Aapo ?

Anonyymi-ap

Makuasiat on makuasioita, sanoi koira kun muniaan nuoli. Mutta vakavasti ottaen, kumpi on se sastamalalaiseen makuun enemmän komea mies, kultakurkku ja baritoni Valtteri vai hammaslääkäri Aapo ? Tämän visaisen kysymyksen pohtiminen ei ole aivan helppoa.

Onneksi elämme edustuksellisessa demokratiassa. Tällöin kansalaisten mielipidettä edustaa kansan keskuudestaan valitsema edustaja. Eli jos et osaa laittaa näitä kahta miehistä urosta itse komeusjärjestykseen, niin kysy vaikka aiheeseen paremmin paneutueelta kansanedustajalta.

12

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kumpi on kauniimpi, tynkkysen (PS) vai Joakim vigeliuksen (PS) matumies ??

      • Anonyymi

        Heteromiehen mahdotonta tuommoisesta kauneudesta sa noa mitään. Afrikkalaiset miehet on perinteisesti pahojen tautien kantajia, sankkereita ja loismatoja. Italialaiset miehet taas tuppaa varastelemaan, ovat taitavia taskuvarkaita.

        Kumpi noista sitten muka olisi parempi? Ei ole kyllä kumpikaan. Toivottavasti suomalainen osapuoli noissa pian kyllästyy ulkomaan leluunsa, ja lähettää ne kotimaihinsa.


    • Anonyymi

      Perussuomalaiset miehet ovat erikoistuneet Maahanmuuttajamiehiin.

    • Anonyymi

      Persumiehille ei näytä kelpaavan Suomimies, vain matumiehet ovat heille ykkösasia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Enpä osaa sanoa, kumpi miehistä on kommeempi.
      Selkeesti kuitenkin kävi, että kun joku "kepillä" vähän sohaisi niin jopa Vammalan demarien prinsessaosastossa alkoi käymään kova kuhina. Kauhia hätä heille tuli persumiesten puolesta.

      Tosiasia on, että vanhan emo-vammalan aluella vaikuttavat yhä syvät uskonnolliset virtaukset ja katsomukset. Kevään vaaleissa Kristilliset nappasi nousujohteisesti yli 7,5% äänistä. Näissä piireissä tiedetään, ettei "kakkosesta" tule millään "ykkösen" veroista vaikka kuinka eteerisillä öljyillä voitelisi.

      Jumalan siunausta kaikille.

      • Anonyymi

        Näin se on. Kyllä normaali nainen on miehelle parasta seuraa ja elämänkumppania.
        Siis heti hyvän hirvikoiran perästä, tietenkin.


    • Anonyymi

      Persut aina pilkkaa viher pekkaa.. Vaikka omassa porukassa on ihan yhtä lailla näitä. . .

      • Anonyymi

        Kukaan ei ole persuissa ajamassa Vigeliusta tai Tynkkystä puolustusvoimien ylipäälliköksi. Semmoinen ero ja hajurako tässä asiassa nyt kuitenkin on.
        Armeijaväki ei vaan noita peppuseksimiehiä osaa arvostaa oikein kuinkaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukaan ei ole persuissa ajamassa Vigeliusta tai Tynkkystä puolustusvoimien ylipäälliköksi. Semmoinen ero ja hajurako tässä asiassa nyt kuitenkin on.
        Armeijaväki ei vaan noita peppuseksimiehiä osaa arvostaa oikein kuinkaan.

        Höh! Sulta on sotahistoria jäänyt lukematta. 1939-1945 sodissa oli yliupseereina useita puppelimiehiä aina johtajasta alkaen.


      • Anonyymi

        Kyllä meidän Illu-prinesssa on sentään nätti ilmestys, eikä edes vihree vaan pu-nainen.


    • Anonyymi

      Mites se ny muuten pitäs kirjottaa, sastamalalainen vai sastamalainen?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      53
      5103
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      25
      4526
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      91
      3673
    4. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      3627
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3583
    6. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      126
      3426
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3020
    8. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      168
      2906
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2569
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      35
      2173
    Aihe