Rakennettiin miljoonia maksanut Terveyskeskuksen vuode osasto,joka on nyt tyhjillään, koska ei ole rahaa palkata Hoitajia Uuteen ja Uljaaseen Vuode-osastoon????
Onko Totta,että Haapajärvelle
28
1610
Vastaukset
- Anonyymi
Haapajärven vuodeosasto suljetaan pohteen säästöjen johdosta! Näin päätetty valtuustossa....
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😋 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Elikkä EI OLE RAHAA PALKATA hoitajia töihin. Niinkö?
- Anonyymi
Eiku ei oo työpaikkaa.pohde ei aukaise koko paikkaa säästösyistä!!!!
- Anonyymi
niin se nyt on, onneksi pyhäjärveen lähelle jää uus toimimaan osanneet tehä siellä sopivat pykälät ettei saa sulkee uutta heti
- Anonyymi
Mutta oli kuitenkin rahaa rakentaa uusi ja mahtava vuode-osasto?
- Anonyymi
No tuulivoima tuo nyt muutaman vuoden verotuloja. Sen varaanhan noita investointeja on tehty. Aivan kuin housuunsa kusisi. Vähän aikaa lämmittää.
Kaupunki aikanaan joutuu myös purkamaan nämä idealistien tornit. Ja se ei ole halpaa. - Anonyymi
Sen rakensi kaupunki velaksi ei pohde....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sen rakensi kaupunki velaksi ei pohde....
Kaunistihan sekin työmaa työttömyystilastoja ehkä muutaman promillen miljoonasosan näin mututuntumalla.
- Anonyymi
Kyllä ihmiset on kohta tosi pulassa noiden pohteen leikkausten takia!!! Voi keskusta ja saarikko mitä teittä.........
- Anonyymi
Eikö uudessa uljaassa sairaalassa moni halua työskennellä vaikka ilman palkkaa. Ja hoitoalahan on kutsumusammatti. 😌
Onko oikeesti hoitajat lomautettu? Vai siirretty Pyhäjärvelle/Reisjärvelle/Nivalaan/jonnekinmuualle?- Anonyymi
Jaettu pohteen muihin töihin.....
- Anonyymi
Pohde on miina, johon kunnat ajetaan. Ennen sitä oli kaikissa isommissa kunnissa vuodeosastot ja muutkin palvelut kunnossa. Kuinka niitä tuhoamalla voivat asiat parantua. Nyt on maakunnan maanteillä liikkuvia vuodeosastoja...ambulansseja.
- Anonyymi
Persujen Simula ilmoitti, että Pohteen säästöjen vuoksi tulee kuntien terveyspalveluja karsia. Siihen menee varmaan tämmäkin.
- Anonyymi
Oulusta varmaanki leikkaa simulaki palveluita...
- Anonyymi
Petturipersut ! oli viimenen kerta kun niitä uskon ja äänestän..
- Anonyymi
Ja purra vie nyt köyhiltä kaiken, vaikka ennen vaaleja puhui aivan muuta..
- Anonyymi
Marini/saarikko kylvi rahat ulkomaille...ei tarttis leikata ollenkaa kun herkiäisivät syytämästä rahaa matuille ja kehitysapuun ym.!!!!!
- Anonyymi
Oikei sanottu!!! Ei pihkuinen suomi voi elättää koko mailmaa eikä tarttekkaa.....
- Anonyymi
Näin on! Bupissakin oli joku onnettomuus ollu?
- Anonyymi
Ja tämä rehtoris herra syytäny miljoonia johonkin pyhännän voimalaan, tämäkin joutas jo tuolta päättäjistä pois, kiero ukko päästä varpaisiin
Ja pubi vastuuseen nuoren miehen kuolemasta - Anonyymi
Nyt kuulin jotta siihen sisätiloihin tehdään golfin peluulle rata.
- Anonyymi
Tulis hyvä ja iso thai hieromo.....jumit paranis ois sitte tk.!
- Anonyymi
Keskustan maakuntamalli Pohteen johdolla toimii hyvin.
- Anonyymi
Thai-Hieromalaitos TK:n tiloihin! Kannatetaan! 20 Thai- tyttöä sinne töihin!
- Anonyymi
Ennen Pohdetta kaikki oli hyvin. Kaikilla paikkskunnilla oli sopiva terveydenhoito. Nyt haetaan sairaalle selänsijaa vaikka 300 kilometrin päästä. Onko tämä viisasta vai tyhmää?
- Anonyymi
Ennen Sotea oli kaikki hyvin. Sote perustettiin sitä varten, että saadaan siirrettyä rahaa Suomesta ulkomaille.
Myös N@t@ vie oman JÄTTI siivunsa, joka vaikuttaa mm. terveyspalveluihin.
Tästä Suomi mainittu jopa ulkomailla! ;)
Käännös:
"Äskettäin Natoon liittynyt Suomi ilmoitti vuonna 2023 saavuttavansa puolustusmenojen ennätysmäärän 6,1 miljardia euroa – mitä ei koskaan aiemmin tehty maassa, joka siihen asti harjoitti puolueettomuuteen ja pasifismiin perustuvaa ulkopolitiikkaa.
Useat analyytikot osoittavat, että tämän tavoitteen saavuttamiseksi Suomen hallitus on laiminlyönyt tärkeitä sektoreita ja vahingoittanut tavallisten kansalaisten sosiaalisia oloja.
Verot nousevat ja investoinnit perussektoreihin vähenevät, vain tuottamaan lisää aseita ja täyttämään USA:n johtaman Naton edut, vaikka suoraa sotilaallista uhkaa ei olekaan."
Ote jutusta: " USA provosoi tarkoituksella kriisiä Euroopan mantereella"
https://www.vtforeignpolicy.com/2024/05/us-deliberately-provokes-crisis-on-european-continent/ - Anonyymi
Ensi vaaleissa, mitä tahansa isot puolueet lupailee...älä usko. Kaikki ovat samalla asialla, Suomen tuhon asialla.
Äänestä pienpuolueita, muuten mikään ei muutu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167150- 1972510
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1021947En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761517Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911069- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46949- 77853
- 45729
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708