Paikkakunnat
Uusimaa
Helsinki
Rattoisia lukuhetkiä. Toivottaa, Moktar. ;) Pisatulokset
Anonyymi-ap
2023-12-08 10:16:36
Ilmoita
Moktar.Gubta
2023-12-08 09:47:21
UUSI
Vänrikki Stool lausahti näin: :”Jotakin ehkä tietäisin, olinhan siellä minäkin.”
Oman mielipiteen tunkutus on ihan turhaa silloin, kun veteraani puhuu.
Ehkä meidänkin pitäisi ymmärtää kuunnella heitä, jotka itse ovat olleet paikalla.
Tässä on nyt puheenvuoro Pisa-rintaman veteraaneilla:
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000010039179.html
"...älylaitteet ovat pilanneet koululaisten keskittymiskyvyn."
Rattoisia lukuhetkiä.
Toivottaa, Moktar. ;)
Äänestä PS niin maahanmuutto kuriin-Jotain Rajaa oulussakin
Mikään ei ole pakolaisten syytä koskaan sanoo Moktar Gubta!
18
379
Vastaukset
- Anonyymi
mumssi ilaha illa allah
- Anonyymi
Hurja juttu
Anonyymi-ap
2023-12-12 16:26:15
Trolli vaan kommentoi naureskellen:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18147642/miksi-suomalaisten-menestys-pisa-tutkimuksissa-romahti#comment-124871153
Uskomatonta hävyttömyyttä!
https://poliisi.fi/-/torkea-raiskaus-ylitorniolla
https://yle.fi/a/74-20064565
Yle sensuroi tekstejään...- Anonyymi
Moktar Gubtaa SDP
- Anonyymi
Stubb sanoo että monikulttuurisuus on rikkaus
- Anonyymi00016
Mikä on "rikkaus", josta aiheutuu pelkkää köyhyyttä kantasuomalaisille?
- Anonyymi00023
Anonyymi00016 kirjoitti:
Mikä on "rikkaus", josta aiheutuu pelkkää köyhyyttä kantasuomalaisille?
.....ja pelkoa tytöille ja naisille. Suvakkitorvelot ovat asia erikseen.
- Anonyymi
Mikä on tämä Moktar Gubta? En ymmärrä olenkaan. Varmaan joku vitsi.
- Anonyymi
Googleta: s24 listataan kaikki rosvot
- Anonyymi
pissahetki matolla
- Anonyymi
Helsingin käräjäoikeuden tänään perjantaina antaman välituomion mukaan sosiaalisesta mediasta tunnettu räppäri Milan Jaff on syyllistynyt kahteen seksuaalirikokseen.
Tuomion mukaan rikosten uhreina olivat tekojen aikaan 13-vuotias tyttö ja täysi-ikäinen nainen. Jaffia syytetään törkeästä lapsenraiskauksesta ja raiskauksesta.
Törkeä lapsenraiskaus on syytteiden mukaan tapahtunut 17.–23. huhtikuuta 2019 Helsingissä. Raiskaus on syytteiden mukaan tapahtunut 15. elokuuta 2020 Helsingissä.
Helsingin käräjäoikeus katsoo Jaffin toimineen syytteissä kuvatulla tavalla. Jaff määrättiin mielentilatutkimukseen.
Oikeus ottaa rikosnimikkeisiin kantaa tuomiossaan mielentilatutkimuksen valmistuttua.
13-vuotias tarvitsi yösijan
Tänään annetussa välituomiossa oikeus katsoi Jaffin toimineen syytteiden kuvaamalla tavalla 13-vuotiaan uhrin kanssa.
Uhri oli ollut päihtyneessä tilassa ja vailla yösijaa. Hän oli hakeutunut Jaffin luokse saadakseen majapaikan.
Uhri oli ensin kieltänyt Jaffia tekemästä seksuaalisia tekoja. Jaff oli suuttunut tästä ja käskenyt uhria poistumaan asunnosta. Uhri oli kuitenkin jäänyt asuntoon, koska hän tarvitsi yöpaikan.
Paikalle oli tullut kaksi muuta miestä viettämään iltaa. He olivat käyttäneet yhdessä uhrin kanssa alkoholia ja marihuanaa.
Illan päätteeksi Jaff oli välituomion mukaan väkivaltaa käyttämällä pakottanut alaikäisen tytön sukupuoliyhteyteen.
Uhrin ikä, päihtymystila, teossa käytetty väkivalta, sukupuoliyhteyksien suojaamattomuus ja tekojen määrä vaikuttavat oikeuden törkeysarviointiin lopullisessa tuomiossa.
Uhri sai useita vammoja
Käräjäoikeuden välituomion mukaan Jaff on toiminut myös täysi-ikäisen uhrin kanssa syytteiden kuvaamalla tavalla.
Oikeuden mukaan uhrin kertomus tapahtumista oli johdonmukainen ja uskottava. Uhrin kertomuksen mukaan hän meni käymään Jaffin asunnolla tämän päästyä tutkintavankeudesta.
Tarkoituksena ei uhrin mukaan ollut harrastaa seksiä. Nainen oli tutustunut Jaffiin musiikkivideon tekemisen yhteydessä ja piti tätä kaverinaan.
Syytteiden mukaan Jaff oli sukupuoliyhteydessä asunnossaan uhrin kanssa useilla tavoilla ilman tämän suostumusta. Teoissa käytettiin väkivaltaisia otteita.
Todisteiden mukaan nainen sai tapahtumista useita mustelmia eri puolille kehoa ja vaurioita genitaalialueelle. Hän kärsi tapahtumien jälkeen psyykkisesti.
Käräjäoikeuden välituomion mukaan syytteiden tueksi esitettiin riittävästi todisteita. - Anonyymi
Rattoisia lukuhetkiä.
Toivottaa, Moktar. ;)
raiskaten suomi onneen - Anonyymi
SDP suomi24 kiitos sinne
- Anonyymi00015
cder
- Anonyymi00017
Kansanedustajalta raju puheenvuoro maahanmuutosta: ”Moraalin rappio alkaa näkyä”
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html
Suomi on kovaa kyytiä menossa kehitysmaan suuntaan..... Sitä saa mitä tilataan, kiitos siitä vihervasemmiston maahanmuuttajien imuroinnista.- Anonyymi00018
Moraalin rappio on alkanut kok/ps puolueissa jo kauan sitten mutta kuten aina syyttävät muita.Kaikki muut ovat syyllisiä paitsi tämä hyväosaisten ja etuoikeutettujen ja EK:n nöyrä kätyrijoukko.
- Anonyymi00021
Vilho Grooman PS.Siinäpä ponteva ministeri.
- Anonyymi00022
Suomi olisi vielä Suomi, jos tänne ei olisi päästetty matuja! 😈
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261790
- 1171308
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401120- 491019
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni56972- 130940
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v245923Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77796Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58789Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla179760