Paikkakunnat
Uusimaa
Helsinki
Rattoisia lukuhetkiä. Toivottaa, Moktar. ;) Pisatulokset
Anonyymi-ap
2023-12-08 10:16:36
Ilmoita
Moktar.Gubta
2023-12-08 09:47:21
UUSI
Vänrikki Stool lausahti näin: :”Jotakin ehkä tietäisin, olinhan siellä minäkin.”
Oman mielipiteen tunkutus on ihan turhaa silloin, kun veteraani puhuu.
Ehkä meidänkin pitäisi ymmärtää kuunnella heitä, jotka itse ovat olleet paikalla.
Tässä on nyt puheenvuoro Pisa-rintaman veteraaneilla:
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000010039179.html
"...älylaitteet ovat pilanneet koululaisten keskittymiskyvyn."
Rattoisia lukuhetkiä.
Toivottaa, Moktar. ;)
Äänestä PS niin maahanmuutto kuriin-Jotain Rajaa oulussakin
Mikään ei ole pakolaisten syytä koskaan sanoo Moktar Gubta!
21
482
Vastaukset 21
- Anonyymi
mumssi ilaha illa allah
- Anonyymi00026
Lallah ohanllla näin mamu joikaa.
- Anonyymi
Hurja juttu
Anonyymi-ap
2023-12-12 16:26:15
Trolli vaan kommentoi naureskellen:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18147642/miksi-suomalaisten-menestys-pisa-tutkimuksissa-romahti#comment-124871153
Uskomatonta hävyttömyyttä!
https://poliisi.fi/-/torkea-raiskaus-ylitorniolla
https://yle.fi/a/74-20064565
Yle sensuroi tekstejään...- Anonyymi
Moktar Gubtaa SDP
- Anonyymi
Stubb sanoo että monikulttuurisuus on rikkaus
- Anonyymi00016
Mikä on "rikkaus", josta aiheutuu pelkkää köyhyyttä kantasuomalaisille?
- Anonyymi00023
Anonyymi00016 kirjoitti:
Mikä on "rikkaus", josta aiheutuu pelkkää köyhyyttä kantasuomalaisille?
.....ja pelkoa tytöille ja naisille. Suvakkitorvelot ovat asia erikseen.
- Anonyymi
Mikä on tämä Moktar Gubta? En ymmärrä olenkaan. Varmaan joku vitsi.
- Anonyymi
Googleta: s24 listataan kaikki rosvot
- Anonyymi
pissahetki matolla
- Anonyymi
Helsingin käräjäoikeuden tänään perjantaina antaman välituomion mukaan sosiaalisesta mediasta tunnettu räppäri Milan Jaff on syyllistynyt kahteen seksuaalirikokseen.
Tuomion mukaan rikosten uhreina olivat tekojen aikaan 13-vuotias tyttö ja täysi-ikäinen nainen. Jaffia syytetään törkeästä lapsenraiskauksesta ja raiskauksesta.
Törkeä lapsenraiskaus on syytteiden mukaan tapahtunut 17.–23. huhtikuuta 2019 Helsingissä. Raiskaus on syytteiden mukaan tapahtunut 15. elokuuta 2020 Helsingissä.
Helsingin käräjäoikeus katsoo Jaffin toimineen syytteissä kuvatulla tavalla. Jaff määrättiin mielentilatutkimukseen.
Oikeus ottaa rikosnimikkeisiin kantaa tuomiossaan mielentilatutkimuksen valmistuttua.
13-vuotias tarvitsi yösijan
Tänään annetussa välituomiossa oikeus katsoi Jaffin toimineen syytteiden kuvaamalla tavalla 13-vuotiaan uhrin kanssa.
Uhri oli ollut päihtyneessä tilassa ja vailla yösijaa. Hän oli hakeutunut Jaffin luokse saadakseen majapaikan.
Uhri oli ensin kieltänyt Jaffia tekemästä seksuaalisia tekoja. Jaff oli suuttunut tästä ja käskenyt uhria poistumaan asunnosta. Uhri oli kuitenkin jäänyt asuntoon, koska hän tarvitsi yöpaikan.
Paikalle oli tullut kaksi muuta miestä viettämään iltaa. He olivat käyttäneet yhdessä uhrin kanssa alkoholia ja marihuanaa.
Illan päätteeksi Jaff oli välituomion mukaan väkivaltaa käyttämällä pakottanut alaikäisen tytön sukupuoliyhteyteen.
Uhrin ikä, päihtymystila, teossa käytetty väkivalta, sukupuoliyhteyksien suojaamattomuus ja tekojen määrä vaikuttavat oikeuden törkeysarviointiin lopullisessa tuomiossa.
Uhri sai useita vammoja
Käräjäoikeuden välituomion mukaan Jaff on toiminut myös täysi-ikäisen uhrin kanssa syytteiden kuvaamalla tavalla.
Oikeuden mukaan uhrin kertomus tapahtumista oli johdonmukainen ja uskottava. Uhrin kertomuksen mukaan hän meni käymään Jaffin asunnolla tämän päästyä tutkintavankeudesta.
Tarkoituksena ei uhrin mukaan ollut harrastaa seksiä. Nainen oli tutustunut Jaffiin musiikkivideon tekemisen yhteydessä ja piti tätä kaverinaan.
Syytteiden mukaan Jaff oli sukupuoliyhteydessä asunnossaan uhrin kanssa useilla tavoilla ilman tämän suostumusta. Teoissa käytettiin väkivaltaisia otteita.
Todisteiden mukaan nainen sai tapahtumista useita mustelmia eri puolille kehoa ja vaurioita genitaalialueelle. Hän kärsi tapahtumien jälkeen psyykkisesti.
Käräjäoikeuden välituomion mukaan syytteiden tueksi esitettiin riittävästi todisteita. - Anonyymi
Rattoisia lukuhetkiä.
Toivottaa, Moktar. ;)
raiskaten suomi onneen - Anonyymi
SDP suomi24 kiitos sinne
- Anonyymi00015
cder
- Anonyymi00017
Kansanedustajalta raju puheenvuoro maahanmuutosta: ”Moraalin rappio alkaa näkyä”
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html
Suomi on kovaa kyytiä menossa kehitysmaan suuntaan..... Sitä saa mitä tilataan, kiitos siitä vihervasemmiston maahanmuuttajien imuroinnista.- Anonyymi00018
Moraalin rappio on alkanut kok/ps puolueissa jo kauan sitten mutta kuten aina syyttävät muita.Kaikki muut ovat syyllisiä paitsi tämä hyväosaisten ja etuoikeutettujen ja EK:n nöyrä kätyrijoukko.
- Anonyymi00021
Vilho Grooman PS.Siinäpä ponteva ministeri.
- Anonyymi00022
Suomi olisi vielä Suomi, jos tänne ei olisi päästetty matuja! 😈
- Anonyymi00025
cvcf
- Anonyymi00027
Moktar Gubta voi mennä sinne mistä on Suomeen tullutkin päätään aukomaan.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va4081665Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan891119Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.94960Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä63879Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka43783Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49778- 123743
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10738- 60730
- 39709
- 59681
- 50626
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o36595- 45567
- 34565
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562- 92546
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48535Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain85518- 49503