Paikkakunnat
Uusimaa
Helsinki
Rattoisia lukuhetkiä. Toivottaa, Moktar. ;) Pisatulokset
Anonyymi-ap
2023-12-08 10:16:36
Ilmoita
Moktar.Gubta
2023-12-08 09:47:21
UUSI
Vänrikki Stool lausahti näin: :”Jotakin ehkä tietäisin, olinhan siellä minäkin.”
Oman mielipiteen tunkutus on ihan turhaa silloin, kun veteraani puhuu.
Ehkä meidänkin pitäisi ymmärtää kuunnella heitä, jotka itse ovat olleet paikalla.
Tässä on nyt puheenvuoro Pisa-rintaman veteraaneilla:
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000010039179.html
"...älylaitteet ovat pilanneet koululaisten keskittymiskyvyn."
Rattoisia lukuhetkiä.
Toivottaa, Moktar. ;)
Äänestä PS niin maahanmuutto kuriin-Jotain Rajaa oulussakin
Mikään ei ole pakolaisten syytä koskaan sanoo Moktar Gubta!
21
482
Vastaukset 21
- Anonyymi
mumssi ilaha illa allah
- Anonyymi00026
Lallah ohanllla näin mamu joikaa.
- Anonyymi
Hurja juttu
Anonyymi-ap
2023-12-12 16:26:15
Trolli vaan kommentoi naureskellen:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18147642/miksi-suomalaisten-menestys-pisa-tutkimuksissa-romahti#comment-124871153
Uskomatonta hävyttömyyttä!
https://poliisi.fi/-/torkea-raiskaus-ylitorniolla
https://yle.fi/a/74-20064565
Yle sensuroi tekstejään...- Anonyymi
Moktar Gubtaa SDP
- Anonyymi
Stubb sanoo että monikulttuurisuus on rikkaus
- Anonyymi00016
Mikä on "rikkaus", josta aiheutuu pelkkää köyhyyttä kantasuomalaisille?
- Anonyymi00023
Anonyymi00016 kirjoitti:
Mikä on "rikkaus", josta aiheutuu pelkkää köyhyyttä kantasuomalaisille?
.....ja pelkoa tytöille ja naisille. Suvakkitorvelot ovat asia erikseen.
- Anonyymi
Mikä on tämä Moktar Gubta? En ymmärrä olenkaan. Varmaan joku vitsi.
- Anonyymi
Googleta: s24 listataan kaikki rosvot
- Anonyymi
pissahetki matolla
- Anonyymi
Helsingin käräjäoikeuden tänään perjantaina antaman välituomion mukaan sosiaalisesta mediasta tunnettu räppäri Milan Jaff on syyllistynyt kahteen seksuaalirikokseen.
Tuomion mukaan rikosten uhreina olivat tekojen aikaan 13-vuotias tyttö ja täysi-ikäinen nainen. Jaffia syytetään törkeästä lapsenraiskauksesta ja raiskauksesta.
Törkeä lapsenraiskaus on syytteiden mukaan tapahtunut 17.–23. huhtikuuta 2019 Helsingissä. Raiskaus on syytteiden mukaan tapahtunut 15. elokuuta 2020 Helsingissä.
Helsingin käräjäoikeus katsoo Jaffin toimineen syytteissä kuvatulla tavalla. Jaff määrättiin mielentilatutkimukseen.
Oikeus ottaa rikosnimikkeisiin kantaa tuomiossaan mielentilatutkimuksen valmistuttua.
13-vuotias tarvitsi yösijan
Tänään annetussa välituomiossa oikeus katsoi Jaffin toimineen syytteiden kuvaamalla tavalla 13-vuotiaan uhrin kanssa.
Uhri oli ollut päihtyneessä tilassa ja vailla yösijaa. Hän oli hakeutunut Jaffin luokse saadakseen majapaikan.
Uhri oli ensin kieltänyt Jaffia tekemästä seksuaalisia tekoja. Jaff oli suuttunut tästä ja käskenyt uhria poistumaan asunnosta. Uhri oli kuitenkin jäänyt asuntoon, koska hän tarvitsi yöpaikan.
Paikalle oli tullut kaksi muuta miestä viettämään iltaa. He olivat käyttäneet yhdessä uhrin kanssa alkoholia ja marihuanaa.
Illan päätteeksi Jaff oli välituomion mukaan väkivaltaa käyttämällä pakottanut alaikäisen tytön sukupuoliyhteyteen.
Uhrin ikä, päihtymystila, teossa käytetty väkivalta, sukupuoliyhteyksien suojaamattomuus ja tekojen määrä vaikuttavat oikeuden törkeysarviointiin lopullisessa tuomiossa.
Uhri sai useita vammoja
Käräjäoikeuden välituomion mukaan Jaff on toiminut myös täysi-ikäisen uhrin kanssa syytteiden kuvaamalla tavalla.
Oikeuden mukaan uhrin kertomus tapahtumista oli johdonmukainen ja uskottava. Uhrin kertomuksen mukaan hän meni käymään Jaffin asunnolla tämän päästyä tutkintavankeudesta.
Tarkoituksena ei uhrin mukaan ollut harrastaa seksiä. Nainen oli tutustunut Jaffiin musiikkivideon tekemisen yhteydessä ja piti tätä kaverinaan.
Syytteiden mukaan Jaff oli sukupuoliyhteydessä asunnossaan uhrin kanssa useilla tavoilla ilman tämän suostumusta. Teoissa käytettiin väkivaltaisia otteita.
Todisteiden mukaan nainen sai tapahtumista useita mustelmia eri puolille kehoa ja vaurioita genitaalialueelle. Hän kärsi tapahtumien jälkeen psyykkisesti.
Käräjäoikeuden välituomion mukaan syytteiden tueksi esitettiin riittävästi todisteita. - Anonyymi
Rattoisia lukuhetkiä.
Toivottaa, Moktar. ;)
raiskaten suomi onneen - Anonyymi
SDP suomi24 kiitos sinne
- Anonyymi00015
cder
- Anonyymi00017
Kansanedustajalta raju puheenvuoro maahanmuutosta: ”Moraalin rappio alkaa näkyä”
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html
Suomi on kovaa kyytiä menossa kehitysmaan suuntaan..... Sitä saa mitä tilataan, kiitos siitä vihervasemmiston maahanmuuttajien imuroinnista.- Anonyymi00018
Moraalin rappio on alkanut kok/ps puolueissa jo kauan sitten mutta kuten aina syyttävät muita.Kaikki muut ovat syyllisiä paitsi tämä hyväosaisten ja etuoikeutettujen ja EK:n nöyrä kätyrijoukko.
- Anonyymi00021
Vilho Grooman PS.Siinäpä ponteva ministeri.
- Anonyymi00022
Suomi olisi vielä Suomi, jos tänne ei olisi päästetty matuja! 😈
- Anonyymi00025
cvcf
- Anonyymi00027
Moktar Gubta voi mennä sinne mistä on Suomeen tullutkin päätään aukomaan.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?261989- 128885
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.131684- 54616
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv93589- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko66527- 12527
Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298526- 42525
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11513Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.36482Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota33457Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51437- 102424
- 58422
- 41416
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan10412