Sitä tarvitsemme vaikeina aikoina.
Siksi Olli Rehn!
Vakautta ,varmuutta ja kokemusta.
8
231
Vastaukset
- Anonyymi
Rehnin kokemuksilla ei kannata leveillä.
Kaikki Rehnin hommat ovat olleet poliittisia virkanimityksiä.
Heikko ja epävarma, syyttelee muita, kuten esim. Stubbia, omista virheistään.
- Rehn: Elinkeinoministerinä 2015-16 "olin paskaraossa". Stubb pääministerinä 2014-15 oli hyväksynyt Fennovoiman ja sen jatkeena venäläiskytkyisen Rosatom-ydinvoimalan rakennushanketta oli pakko viedä eteenpäin.
Ei ollut Rehnistä miestä kantamaan omaa vastuutaan, vaan syytti muita. Ei ollut miestä jättämään elinkeinoministerin salkkua. Myös Rehnin EU:n laajentumiskomissaarina avaamat Turkin EU-jäsnyysneuvottelut menivät plörinäksi.
Rehnistä ei ole presidentiksi.- Anonyymi
Happamia sanoin kettu pihlajanmarjoista.
Katkera vastaus hyvän ehdokkaan ansioista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Happamia sanoin kettu pihlajanmarjoista.
Katkera vastaus hyvän ehdokkaan ansioista.Vielä reilu vuosi sitten toivoin mielessäni, että Rehn ryhtyisi presidenttiehdokkaaksi.
Nämä Rosatomit ja muut käänsivät vähitellen mielen.
- Anonyymi
Olli olisi hyvä presidentti!
- Anonyymi
Varmuutta ja harkintaa..sitä on Olli koko kansan pressa...
- Anonyymi
Ilman muuta Rehnissä on paljon hyvää.
Presidentiksi hänestä ei silti ole. Epävarma herrakerhojen suosilkki, epäselvä supattava puhetapa. Omahyväisyys on alkanut näkyä jo päälle päin, vaikka on täysverinen Kepun poliittinen broileri.
EK:n vaalitentissä Rehn kieltäytyi vastaamasta useampaan kysymykseen, kuten Stubbikin.
Osa RKP:n vanhemmasta kaartista äänestänee Rehniä. RKP:n EU-meppi Thorvalds kävi kehumassa Rehniä Kepun puoluekokouksessa. Rehn kävi jo joulukuussa 2021 puhumassa Folktingetissä ruotsinkielisille mieleviä.
- Anonyymi
Olli on paras ehdokas.Ei ole tuuliviiri .
- Anonyymi
Kansa tarvitsee hyvän turvallisen johtajan.
Olli Rehn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.971308Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata371305Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2891165- 1071065
- 71992
- 18976
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva14951- 54946
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f165828Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju16811