Mikähän nyt mättää? Latukone lepää jossakin Tavastilan perällä ja latujen kunnostus on loppunut. Onkohan kuski vaihtunut vai koneet ajettu kivikkoon?
Hiihtolatujen kunnostus loppunut kuin seinään!
12
553
Vastaukset
- Anonyymi
Oisko lunta liika vähä.
- Anonyymi
Mussalon Golf-kentän latu?
- Anonyymi
Onkohan se sometec hiukan liian vaativa juttu latupartiolle. On siinä sateenkaaren kaikki värit kyllä käytetty, mutta kokonaisuus ei näytä nyt olevan enää hanskassa.
Ehkä tämä on vielä harjoittelua.. - Anonyymi
Olisiko mitään mahdollisuutta, että kysyttäisiin jostakin konsulttiapuja tähän latusekoiluun, joka nyt on meneillään. Posti varmaan yrittää ja tekeekin parhaansa, mutta tässä taitaa nyt olla lumen puutteen lisäksi supi-kotkalainen byrokratia sotkemassa ainakin someteciä.
- Anonyymi
Hiihtelin eilen lentokentän ladun ympäri. Latu oli varsin pöpperöinen ja kunnostettu 5. joulukuuta. Latukone tuli onneksi illan suussa vastaan ja sen jälkeen hiihto maittoi jo ihan toiseen malliin.
Latukonekuskin pitäisi jaksaa päivittää myös sometec, sillä eilisiltainenkin ladun kunnostus on jäänyt kirjaamatta, ilmeisesti näitä päivityksiä jääkin varsin paljon tekemättä. - Anonyymi
No eivät Kyllä tarvitse. . Nyt on muutenkin Kotkalla tiukkaa rahasta ja nyt pitää laittaa rahan nyörit kiinni ja muutenkin jopa urheilusta pitää säästää. Jos haluaa urheilla,niin omalla rahalla ole hyvä
- Anonyymi
Juuri näin. Loppukoon hiihtely kuin seinään jos ei vallitsevat olosuhteet kelpaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri näin. Loppukoon hiihtely kuin seinään jos ei vallitsevat olosuhteet kelpaa.
Turha ajaa latuja karkkariin, sunnuntaina sataa vettä.
- Anonyymi
Kotkassa latukoneen kuskilla lienee kilometritaksat. Saa kaiketi palkkaa sen mukaan kun latukoneen kilometrimittari raksuttaa. Varjopuoli on se. että juosten kustu on aina juosten kustu. Nuo latukoneen lumimassaan sotkemat maaainekset ja kivet pyörivät nyt hiihtäjien riemuna keväthangille asti.
Minusta Kotkassakin latukonekuskit kasasivat menneinä vuosina lisää lunta ladun sivuilta, jos oli tarvetta. Näin saatiin hyvät latupohjat.- Anonyymi
Laittakaa te hiihtäjät vaan kädet ristiin ja rukoilkaa laduille lisää lunta taivaasta, turhaan latukonekuskia syyttelette.
Mutta jos sitä lunta sataa minun pihalleni, hiekoitan latunne. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laittakaa te hiihtäjät vaan kädet ristiin ja rukoilkaa laduille lisää lunta taivaasta, turhaan latukonekuskia syyttelette.
Mutta jos sitä lunta sataa minun pihalleni, hiekoitan latunne.Et muuten hiekoita latujamme!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et muuten hiekoita latujamme!
Menkää Honkalaan. Mulla tulee pian 600 km täyteen.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as893594Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna263120- 563074
- 612895
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.642720Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)542707On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle622446Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802291- 692138
- 452132