Mikä hemmetti teitä

Miehet vaivaa? Kun pitää aina aiheuttaa tahallaan riitaa? Hyvää huomenta yhdelle ja toiselle riidan aiheuttajalle!
22353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Itse mietin joskus ihan samaa. Nyt oon päätelly että osa miehistä on vaan draaman hakuisia ja epävakaita.
Heillä on mukavampi olla ja jännitystä on enemmän kun heidän tunne-elämässä myrskyää kokoajan eikä oo tasasta hetkeä. Jos tasanen hetki meinaa iskeä kehitellään mielikuvituksen avulla dramaattisia ”juonenkäänteitä” tai lähetään ite tekeen jotain dramaattista kuten rikoksia, raivareita tai pettämisiä.

Onneks kaikki miehet ei kuitenkaan rakasta draamaa. Se on tietty miestyyppi joka tykkää jännityshakuisesta suuria tunteita sisältävästä elämästä. Toinen miestyyppi taas ahdistuu riitelystä ja draamasta ja tykkää seesteisestä ilmapiiristä enempi.

Joskus soi radiosta toi TikTakin sankaritar biisi jonka linkkasin trollillekin tänne koska trollin kaivattu vissiin on joku TikTak fani. Joskus kirjoitteli semmosia.

Trollille niin kuin muillekin epävakailla miehille sopii nää sanat

https://youtu.be/npLGV874zCk?si=_Jp2bzcbV12Q9zK-


T: Karoliina

Äänestä
  • Saatan myös itse olla vähän draamahakuinen, mutta en mä nyt tahallaan revi jotain tappelun aiheita. Miehien kannattaisi edes hetki miettiä, että voi olla nainen voimakkaampi. Mitäs sitten?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Saatan myös itse olla vähän draamahakuinen, mutta en mä nyt tahallaan revi jotain tappelun aiheita. Miehien kannattaisi edes hetki miettiä, että voi olla nainen voimakkaampi. Mitäs sitten?

    Sota siitä tulee. Ei tästä maasta taida sellaista jannua löytyä että olis ihan normaali enää kun on toi netti. Pitäs kaiken olla fiktioo ja barbeja tai jtn vitun draamaa

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Saatan myös itse olla vähän draamahakuinen, mutta en mä nyt tahallaan revi jotain tappelun aiheita. Miehien kannattaisi edes hetki miettiä, että voi olla nainen voimakkaampi. Mitäs sitten?

    Ei suatana, siihen ei kannata lähteä, tai no en tekis mitään toisinkaan

    Äänestä

  • Olet umpimisogyyniseksi mieheksi välillä hämäävän naisasiakeskeinen jos ei osaa lukea rivienvälejä tai mitään muutakaan

    Äänestä

Ei kannata pelata monien miesten kanssa samaan aikaa niin säästyy draamalta

Äänestä
  • Ei tämä kyllä siihen liity. Mulla ei vaan todellisesti mee ymmärrykseen miesten riitely halu.

    Äänestä

  • Siinäpä yksi tyypillinen draamamiehen kuvitelma. Kiitos, että jaoit noin hyvän esimerkin.

    Äänestä

  • No eiköhän siihen yksikin riitä😁

    Äänestä

  • Miksi sinä vihjailet täällä tällaisia- etkö osoita olevasi juurikin sellainen draamanhakuinen ihminen? Ehkä sinun kannattaa käsitellä pettymyksesi siitä, ettei joku nainen sinua halunnut muuten kuin keksimällä itsellesi myrkyllisiä meriselityksiä, mitkä luultavasti perustuu keskustelupalstaan

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Siinäpä yksi tyypillinen draamamiehen kuvitelma. Kiitos, että jaoit noin hyvän esimerkin.

    He will be a martyr and someday he will find a martyr too, but i guess hell no

    Äänestä

Samaa olen joskus miettinyt ja tullut siihen tulokseen, että osa miehistä vain on draamahakuisia ja jos ei draamaa muuten ole tarjolla, niin sitten se keksitään ihan tyhjästä. Lisäksi iso osa miehistä on aivan hiton nättinokkaisia ja ottavat nokkiinsa tuikitavallisista asioista. Tuplastandardeilla varutettuja, jotka itse voivat omasta mielestään sanoa mitä vaan, mutta eivät kestä yhtään mitään takaisin.

Äänestä
  • Vähän niinku ite mies saa olla läski mutta muijan pitää olla laiha jolla on iso perhe ja tissit.
    Haukkuu läskiksi lihavia naisia isoon ääneen.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Vähän niinku ite mies saa olla läski mutta muijan pitää olla laiha jolla on iso perhe ja tissit.
    Haukkuu läskiksi lihavia naisia isoon ääneen.

    *iso perse

    Äänestä

  • Totta😊

    Äänestä

  • Todellakin pari yksittäistä miestä saattaa saada tyhjästä nyhjäisemällä aikaan oikein kunnon banaalin essukerhon

    Äänestä

Olipa ihana herätä yksin, niin ettei draamahakuinen epävakaa provomies ole pilaamassa päivää. Eläköön vapaus.

Äänestä
  • Oho! Tuliko ero?

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Oho! Tuliko ero?

    Oho, oliko miehen provo näin hyvä?

    Äänestä

  • Taidat olla todella sekaisin? Annat tällaisen tyhmän palstan määritellä päiväsi kulun. Säälin sinua.

    Äänestä

Milloin te ymmärrätte, että ne anonyymit riidanhaastajat on keski-ikäisiä naisia.
Tästähän oli jossain lehdissäkin juttua, kun julkkikset kertoi että pahimpia heidän maalittajiaan on keski-ikäiset naiset. Olen itsekin tuota ikäluokkaa ja nainen, satun olemaan vaan sen verran hyvällä itsetunnolla varustettu ettei tarvitse valehdella ikätovereiden puolesta.

Äänestä
  • Keski-ikäiset miehet draamaa. Ihan järjetöntä..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miehet vaivaa? Kun pitää aina aiheuttaa tahallaan riitaa? Hyvää huomenta yhdelle ja toiselle riidan aiheuttajalle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu