Täyskusipää ilmastointimies

Anonyymi-ap

En tiedä mikä villitys in tunkeutua ihmisten asuntoihin vähän ennen joulua. Se on jonkun neron vittumainen päähänpisto. Ilmastointimies on itse niin kermapersinen, että ei siedä yhtään arvostelua.
Tästä on hyvänä osoituksena se, että sähköpostit eivät mene läpi. Kuitenkin hän on kuningaspaperiinsa laittanut sähköpostiosoitteen. Kuitenkaan sähköposti ei tavoita häntä. Se ei mene perille, vaikka osoite on oikea. Hän luultavasti haluaa, että häneen otetaan vain yhteyttä puhelimella, jotta hän voi laulaa Isännöitsijälle, kuka valittaja on.
Valitettavasti tälläinen vaikeneminen on todella yleistä. Kritiikkiä ei tahdota kestää. Usein jopa suututaan palautteesta. Ennen otettiin asioista opoksi. Nyt ei enää haluta kuulla kuin kiitospalautetta..

9

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oliko ilmastomiehellä Helly Hansen pusero, suorat prässi housut, lakerikengät. Jos oli, käyttäydy hyvin ja nöyrästi. Muuten voit syyllistyä kuolemansyntiin, rasismiin.😆😆😆

      • Anonyymi

        Näinä aikoina täytyy kysyä oliko ilmastohenkilö pukeutunut ns. rahtihameesen.🌚🌚🌚


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näinä aikoina täytyy kysyä oliko ilmastohenkilö pukeutunut ns. rahtihameesen.🌚🌚🌚

        Muista että laki velvoittaa sinua antamaan ilmastohenkilöle pakkitunnukset ja salasanat, että hän voi nostaa kustannukset suoraan tililtäsi.


    • Anonyymi

      Kyllä se koko paska tulee kieroulun kautta minun maksettajaksi. Hyvä, että ei asukkaita pistetä keittävään kahvia ja tarjoamaan pullaa.

    • Anonyymi

      Hyvä, että en ole kotona silloin, En takaa, miten ilmastointimiehen silloin kävisi. Saunan taakse en viety pienimmästäkin syystä.

    • Anonyymi

      Asukkaalla ei ole mitään oikeuksia, kun taloyhtion idiootit päättävät kaikesta. Osaketta ei oikeasti edes omista. Omistaa vain ilman sen ympärillä. Taloyhtiö kuitenkin kaikesta päättää.

    • Anonyymi

      Tehkää vain remonttinne, muttä älkää tulko ihmisten huoneistoihin. Pitää varmaan ostaa haulikko kuokkavieraita varten.

      • Anonyymi

        Haulikkoa et saa, mutta miten olis laumanvartia koira. Siitä olisi iloa naapureilekin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      20
      2645
    2. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      98
      2510
    3. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      36
      2499
    4. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      73
      2373
    5. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      10
      2244
    6. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      27
      2238
    7. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      75
      1874
    8. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      196
      1752
    9. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      86
      1664
    10. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      134
      1655
    Aihe