Täytyy ihmetellä pankkien touhua. Jos haluaa tallettaa rahaa tililleen, niin joutuu täyttelemään ihmeellisiä papereita. Niissä kysellään rahojen alkuperää, vaikka ne ovat rehellisesti työllä tienattuja.
Pankkien täytyy kaikki tietää. Sitten rehellisiä ihmisiä epäillään konniksi. En väitä, että epärehellisiä tyyppejä ei olisi. On kuitenkin väärin. että kyseisiä papereita laaditaan. Ei riitä, että sanoo, että ne ovat säästöjä. Pitää perustella mistä säästöt ovat tulleet. Se on erittäin vihelijäistä.
Pankit ovat muuttuneet ihmeellisiksi
3
575
Vastaukset 3
- Anonyymi
Lakihan se määrää asiasta kyselemään. Pankit eivät sille mitään voi. Itse olen joutunut valehtelemaan Norwegian-pankille rahojeni alkuperän. Pankki antoi nettikyselyssä vaihtoehtoja rahojeni alkuperäksi, mutta oikea vaihtoehto puuttui.
Valehtelin säästäneeni pankkiin tallettamani rahat, vaikka totuus on, että olin perinyt ne. - Anonyymi
Pankin vaihtajat varokaa. Nykyään se kuulemma käy netillä.niin kävi. Mutta allekirjoitus meni netillä. Otin pankkiluoton. Ja virkailija antoi visakortin. Ei ole koskaan ollut. Luulin kun luoton allekirjoitin että siinä, kaikki. Ei ollut netissä otettiin allekirjoitus luotonantaja välittäjän luotolle. Joka tulikin luoton päälle. Ohjeet kysyttyä, 2kuukauden päästä. Näin toimii pankkivirkailija.
- Anonyymi
Maksusi perille meneminen voi nykyään vaatia soittoa pankin asiakaspalveluun:
https://www.nordea.fi/henkiloasiakkaat/tuki/ajankohtaiset-uutiset.html
"Turvarajat tarkoittavat sinulle sitä, että maksun toteutuminen saattaa edellyttää soittoa Nordea Asiakaspalveluun. Näissä tilanteissa saat tiedon asiasta mobiili- tai verkkopankissa, kun olet vahvistanut maksun. "
Ja sitten jonottamaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 86638
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s31580Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38537Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 34502
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?62495- 63491
- 68479