Karvetissa taas rauhatonta

Anonyymi-ap

Viime yönä pihalla Volvo ja kamala pärinä niin autosta kuin porukastakin. Eikö ole selvää että hiljaisuus koskee myös talojen piha-aluetta. Lisäksi pitäisi katsoa että mihin sitä autonsa oikein jättää. Ollaan asiasta huomautettu lapulla, mutta ei tehoa. Illalla jopa sanottiin henkilöille suoraan niin sanoivat että Suomi on vapaa maa.

Heidän eräälle kaverille oltiin valitettu tullilasissa lapulla että ei saisi tulla taloon kun on puhelin mukana ja se aiheuttaa talolle kuulemma haittaa. Sitten kun vielä sanottiin että otetaan kovemmat toimet käyttöö jatkossa niin sanoivat takaisin että, " aijaa. annatteko meille turpaan jos vielä ajetaan väärälle paikalle"

Kyllä on porukka ja meno muuttunut ikävä kyllä ennen niin rauhallisella asuinalueella tosi rauhattomaksi viikonloppuisin.

10

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taitaa olla Romani porukkaa kyseessä. Heillä tapana ajaa autojaan minne huvittaa ja mistään ei välitetä mitään.

    • Anonyymi

      Mikä talo on kyseessä?

      • Anonyymi

        Sirkkelitiestä olen kuullut huhuja...


    • Anonyymi

      oliko seurue?

      • Anonyymi

        Jätkä porukka ja Volvo.


    • Anonyymi

      Karvetinkadun varrella on nyt joka-ilta pitänyt kielletyllä paikalla roskisten takana harmaa auto. Onko kuljettaja lukutaidoton vai mikä on ongelmana kun siinä on kielto ettei autoa saa pysäköidä siihen.

      • Anonyymi

        Ongelma on siinä kun ei mistään välitetä mitään ja kukaan ei puutu jos toimii väärin. Annetaan vaan toiminnan jatkua jatkumistaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ongelma on siinä kun ei mistään välitetä mitään ja kukaan ei puutu jos toimii väärin. Annetaan vaan toiminnan jatkua jatkumistaan.

        "Ongelma on siinä kun ei mistään välitetä mitään ja kukaan ei puutu jos toimii väärin. "

        - Kuten siis sinäkin?

        Miksi et puuttunut asiaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ongelma on siinä kun ei mistään välitetä mitään ja kukaan ei puutu jos toimii väärin. Annetaan vaan toiminnan jatkua jatkumistaan.

        Sepäs siinä on,toiset ei vaan välitä ,ei ole mitään tapoja . Pihat ja kävelytiet,siis melkein keskellä missä kävellään koiranpaska kasat. Ei minkään pikkukoiran kökköjä,samat tyypit jättää korjaamatta ,samat laiskat omistajat pyörivät talon ympäri korkeintaan ns. koiralenkillään. Koirat pois noilta. Samat ääliöt kaahaavat autoillaan, ei välitetä turvallisuudesta,siis muiden ihmisten. Samat saamattomat heittävät roskia,pulloja,tölkkejä suoraan maahan vaikka roskis olisi vieressä.Samat juopot metelöivät,tappelevat muiden Asukkaiden riesana.


    • Anonyymi

      Toimeentulotuessa hyväksyttäviin asumismenoihin tulee lainmuutos – Yhä useampi asiakas ohjataan etsimään edullisempaa asuntoa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      116
      6310
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      377
      6113
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5810
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3952
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2345
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2335
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      115
      1390
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1211
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      182
      1052
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      867
    Aihe