Onko Lieksassa manaajia?

Eli tyyppejä jotka ajavat "pahoja henkiä" ihmisistä pois? Järkyttävää kyllä, tätä harrastetaan jopa luterilaisessa kirkossa piispojen hyväksynnällä, vaikka seuraukset voivat olla vakavat uhrin mielenterveydelle.
13291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Prof Dick Steel manaa energisesti ja dynaamisesti. Taattu tulos!

Äänestä
  • No nyt tuli kiire manattavaksi 🏃‍♂️🚴‍♀️👹

    Äänestä

Ihan vakavasti ottaen, niin kyllähän tämän palstan sisältö vaikuttaa suurelta osin että monien kirjoittajien kohdalla "eräänlaisille manauksille" olisi tarvetta, joskin psykiatrisella osastolla. Minkä hengen vallassa lienevätkään.
Varmaankin sen kuuluisan Lieksan hengen! ;-)

Äänestä
  • Lieksan henki videot jo kertovat, että mielenterveys ei ole maakunnan vahvimpia. Kenen idea lie siellä päättäjissä hyväksyä tuollaiset aiheet mainostamaan Lieksaa? Täys kaheleita koko johto.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Lieksan henki videot jo kertovat, että mielenterveys ei ole maakunnan vahvimpia. Kenen idea lie siellä päättäjissä hyväksyä tuollaiset aiheet mainostamaan Lieksaa? Täys kaheleita koko johto.

    Epäilen erittäin vahvasti Lieksan päättäjien kirjoittavan suurimman osan tämän palstan sisällöstä! Ovat selvästikin Lieksan hengessä....

    Äänestä

Olen manannut paljaalla pinppiin 🤠

Äänestä
  • Lypsyjakkaralta yltää parhaiten, vanha Lieksalainen sanonta

    Äänestä

Ich furzte meinen Arschblock, der nasse furzdurchfall flog in einem bogen mehrere Meter weit und roch nach fürzen.

Äänestä
  • Jag har en anus

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Jag har en anus

    Lever Lennart ännu?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Lever Lennart ännu?

    Lennart är stora anus.

    Äänestä

Kaikkea löytyy täälläkin lahkolaisista.

Äänestä

Olen maannut noidan kanssa ja lentänyt audilla blåkullaan väärinpäin!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eli tyyppejä jotka ajavat "pahoja henkiä" ihmisistä pois? Järkyttävää kyllä, tätä harrastetaan jopa luterilaisessa kirkossa piispojen hyväksynnällä, vaikka seuraukset voivat olla vakavat uhrin mielenterveydelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu