Eihän Raahessa ole noin montaa autoa edes olemassa... Kylällä pyörii samat naamat päivästä toiseen ja samat työntekijät autoineen lounastelee joka päivä... Heitä on jotain 50-100 maksimi... Niin kovat puheet ja lupaukset, että tuleekohan koko Prismaa lainkaan ?
Vastaukset 10
- Anonyymi
https://www.raahenseutu.fi/raahen-uudelle-prismalle-haetaan-poikkeamislupaa-t/6118013#kommentit
Joku kaataa vielä nämä hankkeet tai laittaa ihan huvikseen valitusta valituksen perään. Joko on lepakot pelastettu ? - Anonyymi
Ehkä Prisma on kuitenkin perehtynyt laskelmillaan Raahen tilanteeseen paremmin, kuin, jokin normi tehtaan duunari.
- Anonyymi
Arina on lestavetoinen. Saavat tehdä ihan mitä vaan ja ihan minne vaan. Mikään muu yritys ei saa. Raahesta savustivat kaupunginjohtajan pihalle, samoin tekivät nyt Oulussa. Korruptio kukoistaa.
- Anonyymi
Lestat kiilaa transporttereilla ja loppuun poletuilla sprinteillä tyroksilaatikot perässä ostaan 100 litraa maitoa ja jogurttia. Ryynejä, suolaa, savukkeita kun se sallittu pahe!
- Anonyymi
Myyntiähän sekin on. Jospa sinne tulisi Alko johon pystyy parkeeraamaan ihan oven eteen, niin olisi sitten teille tehtaan tunareillekin jotain.
Kyllä Raahen kaupungin kehittymättömyyteen on syyllisiä vasemistopohjaiset virastot ja heidän pikku-putinit & olgat hidasteluinen ja aikaan saamattomuuksineen. Mitään ei pystytä tekemään nopeasti. Ei yrittäjät ehdi odottelemaan vuositolkulla, jotain kaavan hierontaa. - Anonyymi
Miksi lestadiolaiset saa polttaa ?
Sehän vahingoittaa kaikkia yhteisön jäseniä kuten raskaana olevat, sikiöt, lapsilaumat ja itse tupakoiva kuolee tietysti myös keuhkosairauksiin lopulta.
Miten ne jaksaa hoitaa suurperhettä, jos henki ei kulje kunnolla ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi lestadiolaiset saa polttaa ?
Sehän vahingoittaa kaikkia yhteisön jäseniä kuten raskaana olevat, sikiöt, lapsilaumat ja itse tupakoiva kuolee tietysti myös keuhkosairauksiin lopulta.
Miten ne jaksaa hoitaa suurperhettä, jos henki ei kulje kunnolla ?Ei se laatu, vaan se määrä!!!
- Anonyymi
Eipä taida tarvita mihinkään 500 autopaikkaa. Kuihtuva kaupunki Raahe taitaa olla?
- Anonyymi
Houkuttelevat oululaisia boonus päiville😅
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1071317Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137804Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197740Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47707Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!32695- 69682
- 47630
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59555Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29541Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530